Avtomobilist Jekatyerinburg – Szalavat Julajev 1:3 (vége) | Traktor Cseljabinszk – Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk 5:4 (vége) | Metallurg Magnyitogorszk – AK Barsz Kazany 1:2 (vége)
Vityaz Csehov – HK Szibir Novoszibirszk 1:3 (vége) | HC Dinamo Minszk – Metallurg Novokuznyeck 6:1 (vége)
Metallurg Magnyitogorszk
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
AK Barsz Kazany
hétfő 21.01.2013, 14:00 • Arena Metallurg • KHL

Metallurg Magnyitogorszk aktívabb volt az egész mérközés folyamán, de Barulinnak köszönhetöen csak 1 gólt tudtak bekaparni. A hazai gólra gyorsan tudott reagálni a AK Barsz Kazany, így a második harmad 1:1 döntetlennel végzödött. Gyöztes gól a harmadik játékrész második felében született , amikor Alexej Těreščenko értékesített.
    Konstantin Barulinnak köszönheti a Kazany mai gyözelmét. (16:21:29)

60:00

59:55
    Kazany kézzel-lábbal védekezik , még 6 az 5 re sem tudnak gólt ütni.

59:31
    Tilos felszabadítás a AB Barsz oldalán. Már 6 játékossal próbálkozik a Metallurg.

58:15
    Hazaiak következö lehetöségét Hodgman hibázta el.

57:00
    Utolsó perceken belül vagyunk. Védekezik a Kazany.

56:10
    Birjukov újabb bombája, de a kapu mögé csapódik.

54:50
    A nézök hangosan szurkolnak és a Magnyitogorszk is küzd az egyenlítésért.

54:00
    Kazanynak megvolt a lehetösége az egyenlítésre. Platonov takarásból vette célba Gelašvili kapuját, de végül a gólszerzés nem sikerült.

53:05
    Egy rossz vendég áttadását Lisin szerezte meg , de kiiktatták a védök.

52:00
    A Kazany gólt szerzett!
    Egy szép távoli lövéssel vezet a Kazany. Denis Goluběv passzát ALEXEJ TĚREŠČENKO értékesítette.

49:10
    Vendégek jobb oldali lövését Gelašvili védi.

48:35
    Emberhátrányban a vendégek, itt az esély a Kazany elött.

48:10
    O'Reilly két perces büntetést kapott, a hazai játékos ütövel akasztotta ellenfelét.

46:10
    Jobb oldalról Tverdovskij löl a jobb rövid sarokba, de Barulin hihetetlen de ezt is védi.

44:40
    Zdunov szabálytalanul szabadítt fel.

44:15
    Barulin kezében a korong, a játék Kazany oldaláról folytatódik.

Gólok és gólpasszok: 30. Pavel Zdunov (Jaroslav Kosov, Michail Jakub) - 33. Nikulin Ilja ( Konstantin Kornějev ), 52. Alexej Terescenko (Denis Goluběv)

Metallurg Magnyitogorszk: Gelašvili - Mišarin, Birjukov, Antonovskij, Chabarov, Bondarev, Bernackij, Tverdovskij - Zuccarelo, Platonov, Kazijonov - Hodgman, Lisin, Zdunov - Kosov, Potěchin, Šenfeld - Jakubov, Malinovskij, Michajlov, O'Reilly
    AK Barsz Kazany: Barulin - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Zacharčuk, Chomockij, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov (C) - Pesonen, Immonen, Obuchov - Těreščenko, Petrov, Žerděv - Bodrov, Goluběv, Abdullin - Tkačjov.

Játékvezetők: Zacharov, Kuljakov - Parfjonov, Sysjuev