Aston Villa FC – Bradford City 2:1 (vége)
Aston Villa FC
2:1 (1:0)
Bradford City
kedd 22.01.2013, 20:45 • Villa Park, Birmingham • Angol Ligakupa

Véghez vitte a csodát a BRADFORD! A Wigan és az Arsenal búcsúztatása után az Aston Villát is kiejtették, és ezzel döntőbe jutottak! Óriási teljesítmény.

A mérkőzés pontosan úgy kezdődött ahogy arra számítani lehetett, uralta a játékot az Aston Villa, a Bradford védekezett minden erejével, de ez is kevésnek bizonyult, Benteke bevette a vendég kaput a 24. percben. Ekkor úgy tűnt kézben tartja a meccset az Aston Villa, azonban az első félidő végén még mindig csak 1 gólt sikerült ledolgozniuk. A második félidőben folytatták a letámadást a hazaiak, azonban egy vendég szöglet után, az 55. percben mégis a Bradford, azaz Hanson volt eredményes, nehéz helyzetbe hozva ezzel az Aston Villát. A hazaiak kicsit tanácstalannak tűntek támadás terén ezt követően, már-már úgy tűnt 1:1 lesz a meccs vége, de a végén mégis sikerült összehozniuk egy gólt. Given vágta előre a labdát, amit Weimann szerzett meg, és váltott gólra a 89.percben, ezzel ismét nyílttá téve a továbbjutás kérdését! Phil Dowd játékvezető azonban hiába hosszabbított 4 percet, nem tudtak újabb gólt szerezni a hazaiak, így a Bradford sporttörténelmet írva, negyed osztályú csapatként került a Liga-Kupa döntőjébe! (22:48:33)

94
    Eljutnak a vendég tizenhatosig a hazaiak, azonban valahogy most sem sikerül lövésig jutni!

90
    4 perc a hosszabbítás!

89
    Az Aston Villa gólt szerzett!

WEIMANN góljával életben tartja reményeit az Aston Villa! A gólpassz nem mástól mint Shay Giventől érkezett!
    3:4 Ezzel az összesített eredmény a Bradford javára!