Aston Villa FC – Bradford City 2:1 (vége)
Aston Villa FC
2:1 (1:0)
Bradford City
kedd 22.01.2013, 20:45 • Villa Park, Birmingham • Angol Ligakupa

Véghez vitte a csodát a BRADFORD! A Wigan és az Arsenal búcsúztatása után az Aston Villát is kiejtették, és ezzel döntőbe jutottak! Óriási teljesítmény.

A mérkőzés pontosan úgy kezdődött ahogy arra számítani lehetett, uralta a játékot az Aston Villa, a Bradford védekezett minden erejével, de ez is kevésnek bizonyult, Benteke bevette a vendég kaput a 24. percben. Ekkor úgy tűnt kézben tartja a meccset az Aston Villa, azonban az első félidő végén még mindig csak 1 gólt sikerült ledolgozniuk. A második félidőben folytatták a letámadást a hazaiak, azonban egy vendég szöglet után, az 55. percben mégis a Bradford, azaz Hanson volt eredményes, nehéz helyzetbe hozva ezzel az Aston Villát. A hazaiak kicsit tanácstalannak tűntek támadás terén ezt követően, már-már úgy tűnt 1:1 lesz a meccs vége, de a végén mégis sikerült összehozniuk egy gólt. Given vágta előre a labdát, amit Weimann szerzett meg, és váltott gólra a 89.percben, ezzel ismét nyílttá téve a továbbjutás kérdését! Phil Dowd játékvezető azonban hiába hosszabbított 4 percet, nem tudtak újabb gólt szerezni a hazaiak, így a Bradford sporttörténelmet írva, negyed osztályú csapatként került a Liga-Kupa döntőjébe! (22:48:33)

94
    Eljutnak a vendég tizenhatosig a hazaiak, azonban valahogy most sem sikerül lövésig jutni!

90
    4 perc a hosszabbítás!

89
    Az Aston Villa gólt szerzett!

WEIMANN góljával életben tartja reményeit az Aston Villa! A gólpassz nem mástól mint Shay Giventől érkezett!
    3:4 Ezzel az összesített eredmény a Bradford javára!

85
    Jones ismét megtalálja Hanson fejét szögletből, ám most nem maradtak le róla a védők. A labda még mindig a Bradfordnál

80
    Kiharcolnak egy szögletet a vendégek! Fogy az idő, ráadásul veszélyesek a vendégek szögletből

77
    Továbbra is nyomnak a hazaiak, normális helyzet azonban nincs!

73
    KAPUFA! A frissen beállt Gary Thompson járt közel az elődöntő eldöntéséhez! Elvesztette támadás közben a labdát az Aston Villa, gyorsan kontráztak a vendégek Darby vezetésével, a tizenhatos széléről lepasszolta Thompsonnak a labdát, és a Bradford középpályása majdnem bevette Given kapuját

68
    Bent lőtte be a labdát, amit Ireland félfordulatból küldött kapura az ötös sarkáról, azonban célt tévesztett. Kicsit jobb befejezés gólt eredményezhetett volna!

67
    A Bradford térfelén passzolgatnak percek óta a hazaiak, de helyzetig egyelőre nem jutnak

65
    Nem tudtak helyzetig jutni a hazaiak az utóbbi percekben, nagyszerűen védekeznek a vendégek

59
    Ismét két gólt kell szereznie az Aston Villának ahhoz hogy továbbjuthasson! De már csak 32 percük van a rendes játékidőből

55
    A Bradford City gólt szerzett!

Gary Jones tökéletes ívelte JAMES HANSON fejére a szögletet, aki védhetetlenül elfejelte Given mellett!
    Óriási fordulat, 2:4 ezzel az összesített eredmény!

54
    Kifejelik a labdát a hazaiak, újabb szöglet jöhet

54
    Az első vendég szöglet következhet

53
    N'Zogbia próbált megint középre tenni egy labdát Bentekének, a Bradford védői viszont lefülelték a próbálkozást

47
    Ott folytatják a hazaiak ahol abbahagyták, továbbra is nyomnak!

Delph beadását fejelte Benteke a kapu elé, Bennett nem sokkal késett le róla

46

Egy nagyon izgalmas első félidő után már csak egy gólos hátrányban az Aston Villa!

Gyakorlatilag végigtámadták az első negyvenöt percet a hazaiak, aminek a 24. percben meg is lett az eredménye: Egy beívelést követően Benteke juttatta a vendég kapuba a labdát. Nem álltak le a hazaiak a gól után, sorra alakították ki a veszélyes helyzeteket Duke azonban mindig a helyén volt, így újabb gólt már nem sikerült szerezniük a hazaiaknak.

45
    1 perc a ráadás

45
    Az eddig legveszélyesebb helyzetüket alakították ki a vendégek, egy kontra után Wells lőtt a kapu mellé

44
    Ismét közel járt a gólhoz az Aston Villa! Ireland ívelte az ötös szélére a labdát, Benteke ott is volt, viszont nem tudott tisztán fejelni, így nem sokkal a kapu mellett pattant a labda

42
    Sikertelen hazai akciót követően Duke rúghatja előre a labdát

41
    Lowton beívelését gond nélkül kifejelik a vendégek, a labda azonban még mindig a hazaiaknál

40
    Támadni próbál a Bradford, de nem tudják megingatni a hazai védelmet

38
    Nem tudnak veszélyeztetni a szögletből a hazaiak

38
    Újabb Duke bravúr! Ireland emelt a tizenhatos széléről, a Bradford kapusa viszont ezt is fölé tolta! Szöglet

32
    N'Zogbia zárt le egy hosszú hazai akciót, amikoris tizenhatos sarkáról megkínálta a Dukeot egy életerős lövéssel. A vendég kapus résen volt és fölé boxolta a labdát! Szöglet

27
    Megvan a mérkőzés első lesgólja! Bennettől kapta a labdát Ireland, majd gond nélkül bevágta azt a vendég kapuba. A hazaiak nagy bánatára azonban Phil Dowd játékvezető érvénytelenítette a találatot – jogosan

26
    Wells eresztett el egy gyengécske lövést a hazai kapu felé. Given küldheti előre a labdát

24

Bő húsz perc nyomás után megszerzi a vezetést az Aston Villa! Benett ívelte be a labdát a kapu elé ~30-ról, CHRISTIAN BENTEKÉRŐL lemaradtak a védők, és neki ez pont elég volt ahhoz hogy Duke mellett a hálóba jutassa a labdát

2:3 Ezzel az összesítés, még mindig a Bradford áll továbbjutásra

22
    Clark kap sárgalapot

21
    A hazai támadásoknál általában a Givenen kívül mindenki a vendég térfélen van

20
    Benteke tört be a vendég tizenhatosra, lepasszolta a labdát Agbonlahorhoz, akinek a lövését bravúrral védte Duke

19
    Lowton gyenge beívelése után vendég kirúgás következhet

18
    Egyelőre bírják az iramot a vendégek, kérdés hogy nem fognak e elfáradni a második félidő végére. Nagy nyomást gyakorol rájuk az Aston Villa

16
    Delph indult meg a félpályáról, felvitte a labdát a vendég tizenhatos széléig, majd nem sokkal a kapu fölé bombázta azt

15
    Agbonlahor iramodott meg a jobb szélen, Bentekét kereste a belőtt labdával azonban gyorsabbak voltak a vendégek, és kivágták még mielőtt a Belga támadó helyzetbe került volna

15
    Kicsit visszavettek most az iramból a hazaiak

14
    Próbálnak nyomni a hazaiak, de a beívelt labdákat rendre kifejelik a vendégek

12
    A középpályán folyik a harc az utóbbi percekben, helyzetet egyik félnek sem sikerült kidolgozni

9
    Ismét a hazaiak veszélyeztetnek! Benteke vetett be egy megkerülős cselt a vendég tizenhatosnál sikeresen, majd középre lőtte a labdát. Volt érkező ember, azonban egy ütemmel mindenki lekéste a beadást, így felszabadult a vendég kapu

8
    Bő két perc nyomás után felszabadul a vendég kapu

8
    Továbbra is a hazaiak támadnak

6
    Ismét N'Zogbia beadásából veszélyeztet az Aston Villa! Az érkező labdát Benteke fejelte a kapu elé, Lowton pedig tisztán fejelhetett, de kicsivel fölé bólintott

5
    Kifejelik a labdát a tizenhatosról, a labda továbbra is az Aston Villánál

4
    Jones lépett oda Bentekének. Hazai szabadrúgás jöhet a vendég térfél közepéről

3
    N'Zogbia ívelte középre a labdát kiszorított helyzetből, Benteke szűk fél méterrel mellé bólintott! Nem volt veszélytelen

1
    A vendégek kezdik a mérkőzést, Delph szabálytalansága után szabadrúgáshoz is jutnak. Jobb oldalról érkezhet a labda a tizenhatoson belűlre

1

Kezdősor:

Aston Villa FC: Given – Lowton, Vlaar, Clark, Bennett – Ireland, Delph, Bannan, N'Zogbia – Benteke, Agbonlahor
    Edző: Paul Lambert

Bradford City: Duke – Darby, McHugh, McArdle, Good – Hines, Jones, Doyle, Atkinson – Hanson, Wells
    Edző: Phil Parkinson

Játékvezető: Phil Dowd.

A 2012/13-as Angol-Ligakupa elődöntőjének visszavágóján az Aston Villa fogadja a Bradford City csapatát.

Az odavágón óriási meglepetésre 3:1-re győzött a Bradford, így ma nagyon oda kell tennie magát az Aston Villának ha le akarja dolgozni hátrányát, és tovább kíván menetelni a 6. Ligakupa győzelme felé, amihez minden bizonnyal a vendégeknek is lesz pár szavuk.

A hazaiaknak minden esélyük megvan rá hogy ma kiharcolják a döntőbe jutást, a december végi gödörből látszólag már kimásztak, de azért biztos hogy nyomot hagyott bennük a December 15.-től Január 1.-ig tartó kudarcszéria, amikor 353 percen keresztül egyetlen gólt sem szereztek, ellenben 17-et kaptak.

A mai meccset mindenképpen önbizalomnövelőként kellene felfogniuk az oroszlánoknak, hiszen akármennyire is hajt a Bradford, egy Premier Ligában játszó csapatnak könnyedén, gólokkal kellene egy negyedosztályú fél-amatőr csapatot térdre kényszerítenie, kiváltképp hazai környezetben, amikor "tartoznak" egy jó teljesítménnyel szurkolóiknak.

A vendégek pedig erre a célra tökéletes ellenfélnek ígérkeznek. A tavalyi évben ugyan jól szerepeltek idegenben, de egyelőre 2013 nem az ő évük. Legutóbbi idegenbeli meccsükön a harmadosztályú Crewetől kaptak ki 4:1-re, az előtt pedig a negyedosztályú bajnokságban a Barnet otthonában szenvedtek 2:0-ás vereséget.

Persze ezek az eredmények azt is jelenthetik, hogy erre a meccsre koncentrált az utóbbi hetekben a Bradford, de én azt hiszem gyorsan kifognak derülni az erőviszonyok, így erre a kérdésre talán még az első félidőben választ kapunk.

Abban az egy dologban lehetünk biztosak a mai meccsel kapcsolatban, hogy foggal-körömmel fogják védeni két gólos előnyüket a vendégek, kérdés hogy ez elég lesz-e ahhoz hogy a ma várhatóan a legjobbjait pályára küldő Aston Villát megállítsák, és újabb hatalmas meglepetést okozva továbbjussanak a fináléba.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.