Elefántcsontpart_dup – Togó 2:1 (vége) | Tunézia – Algéria 1:0 (vége)
Tunézia
1:0 (0:0)
Algéria
kedd 22.01.2013, 19:00 • Royal Bafokeng Stadium — Phokeng, Dél-afrikai Köztársaság • Afrikai Nemzetek Kupája

A mérkőzés során Algéria végig jobban játszott ellenfelénél, de ilyen a futball, mert a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat: Msakni hatalmas góljával a 90. percben Tunézia megszerezte a vezetést, majd pár perc múlva a győzelmet is.
    Az Tunéziai csapat egy lépéssel közelebb került ezzel a szerencsés győzelemmel a továbbjutáshoz. (20:59:15)

94
    Egy utolsó szöglet talán Tunéziának, de melléfejelik.

92
    Tunéziai szöglet, kifejelik, jöhet a következő, Ben Cherifia kiüti a beadást.

Tunézia gólt szerzett!

MSAKNI hatalmas gólt varázsolt húsz méterről Mbolhi kapujába!

89
    Még egy szöglet Algériának, de ezt is kifejelik a védők.

87
    Szabadrúgás Algériának, 26 méterről.
    Chemamm csúnyán fölé lőtte.

86
    Kis kavarodás után Slimaniról pattant mellé a labda.

86
    Guedioura helyére Lemmouchia állt.

85
    Slimani próbálkozott lövéssel, de kipattant a védőkről.

84
    Harbahqui helyére jött be Ben Youssef.

83
    Slimani robbant be egy beadásra de nem sikerült fejelnie.

81
    A játékosok egy kirúgás előtt fél perc ivószünetet tartottak, a spori rájuk szólt , hogy jöjjenek már.

80
    Darragi húzott el a bal szélen de Fedhouli utólérte, és kivezette a labdát.

77
    Mbolhinak kellett tisztázni egy hosszú indításnál.

74
    Harbaqui lövése alig kerülte el az Algériai kaput.

73
    Soudani váltotta Cadamurot.

72
    Feghouli egy kiugratásnál bírkózott a védőjévll, majd elesett a tizenhatoson belül, de nem volt szabálytalanság.

71
    Mesbah kapott sárgát mert buktatta a Khalifat.

69
    Guedioura lőtte rá 25 méterről izomból, de Ben Cerifia a kapu fölé tenyerelte a labdát.

67
    Algéria jön szöglettel, a beadott labdát Mbolhi húzta le a levegőből.

66
    Ifa csapott le egy labdára a tizenhatoson belül, de Mbolhi vetődve védte a lövést.

65
    Kadir buktatásáért szabadrúgás a félpálya feléről. A beadást azonban kifejelik a védők.

63
    Slimani cselezte be magát a tizenhatosra, de kisodródott nem lett jó a beadása,

61
    Harbaqui állt lesen. Szabadrúgás Algériának.

59
    Slimani indult befelé bal oldalról, 20-ról rálőtte de Ben Cherifia ismét védett.

58
    Slimani húzta meg a jobb szélen , de beadását fogta Ben Cherifia.

55
    Mesbah tűzte rá 18 méterről, centikkel ment csak mellé.

54
    Mesbah továbbra is jól mozog a bal szélen, de beadásai nem találnak utat a társakhoz.

53
    Nehezen pörögnek fel a csapatok a szünet után, túlságosan csak a védekezésre koncentrálnak.

51
    Szabadrúgás Algériának 20 méterről, de Mesbah kísérlete nagyon gyenge volt, 5 méterrel mellé ment.

49
    Slimani buktatta Abdenourt, szabadrúgás kifelé.

47
    Darragi próbál indítani, de hosszú lett, kirúgás Algériának.

46
    A szünetben Darragi jött Traoui helyett.

Tunézia elkezdte a második félidőt.

46

Gyűri egymás a két csapat, te volt mint Tunéziának,eddig Algéria játszott jobban, több helyzete is volt.
    Reméljük a második félidő a gólt is meghozza a mérkőzésen.

47
    Slimani próbált meglógni a védőktől, de az alapvonalon kívülre vezette a labdát.

45
    Kettő perc a hosszabbítás.

43
    Guedioura lőtt kapura de Ferghoulin megpattan, Ő viszont lesen állt, ezért szabadrúgás kifelé.

42
    Egy gyors kontra végén Khalifa lőtt kapura 14 méterről, de Mbolhi védte a lövését.

41
    A beadást kifejelték.

41
    Meshba buktatásáért szabadrúgás a bal szélről Algériának.

39
    Khalifa indulhatott egy kontrával, de lelassított, passza pedig a védőket találta meg.

37
    Harbaqui kapott sárgát mert egy felugrásnál könyökkel eltalálta Belkalemet.

34
    Tunézia végre összekapta magát, igyekeznek támadni, de csak a tizenhatosig jutnak.

33
    Harbahoui kapta lesen a labdát .

31
    Kadir szögletét Hichir fejelte ki , de közben szabálytalanság miatt szabadrúgás kifelé.

30
    Mesbah beadását kellett kifejelni Slimani elől a védőknek.

29
    Mesbah harcolt ki egy újabb szögletet, a beadott labdát kifejelték.

28
    Slimani egy beadás után fejelte a labdát a keresztlécre.

Az oldalvonalnál szabálytlankodtak Meshbaval, a szabadrúgást beívelték az ötös vonalára de kifejelték a védők.

27
    Ben Cherifia kidobása elcsúszott Abdennour talpa alatt, bedobás Algériának.

26
    A Mesbah felé indított labda hosszúra sikerült -bedobás jön.

24
    A félidő első felében eddig Algéria jobban játszott, irányítottákk a játékot, de az igazi nagy helyzetek elmaradtak.

22
    Pár csel után Kadir rúgta kapura a labdát 14 méterről, de gyenge volt a lövés a kapus könnyen védte.

21
    Mesbah indult volna a bal szélen de szögletre mentettek előle.
    A szögletet kifejelték.

20
    Ifa szabadrúgása a sorfalban elakadt.

19
    Tunézia is szabadrúgáshoz jutott 20 méterre ellenfele kapujától.

18
    A szabadrúgás kombinációt elrontották, így a sorfalba elakadt a labda.

17
    Ferghouli buktatásáért szabadrúgás 17 méterről Algériának.

16
    Jomaa a sérülése miatt nem tudja folytatni, helyére Harbaqui állt be.

15
    Kadir tolta meg jól a védője mellett a a labdát, de beadása már a kapusé lett.

13
    Az előzőért megítélt szabadrúgást becsavarták középre, de Ben Cherifia lehúzta a levegőből.

12
    Egy jobb oldali kiugratásnál Feghoulit buktatta Abdennour- sárga lett a jutalma.

11
    Egy beadás után Slimani fejelt kapura, de közben már lesen állították meg a támadást.

9
    Mesbah végezhetett el bedobást háromszor is, mert mindíg taccsra vágták a védők.

7
    Amíg az ápolás folyik, élvezhetjük a Vuvuzela hangját.
    A játékosok ennek annyira nem örülnek.

7
    Jomaat kell ápolni, mert Belkalem megrúgta a bokáját egy felszabadító lövésnél.

5
    Msaknit buktatták a kezdőkörnél, Tunéziai szabadrúgás jöhet.

4
    Mesbaht buktatták a Tunéziai tizemhatos előtt, de a bíró továbbot intett.

2
    Mbolhi fejelt oldalra a tizenhatos vonalától egy indítást. De ha hátrébb lép foghatta is volna az Algériai kapu.

1
    Algéria kezdte az első félidőt.

1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Az Afrikai Nemzetek Kupája D csoportjának második mérkőzésén Tunézia méri össze erejét Algériával. Mindkét válogatott egyszer tudta eddig elhódítani az afrikai kupát.
    Értékes három pont bármelyik csapatnak ha ma nyer, hiszen ott van még a csoportban velük Elefántcsontpart, akit a torna esélyesének is kikiáltottak már.
    A csoport másik meccsén Elefántcsontpart 2-1 re legyőzte Togót, így az Észak-afrikai csapatok összecsapása még érdekesebb lesz!

Már a facebookon is elérhetőek vagyunk: Onlajnok.com
    Lájkolj és nem maradsz le egyetlen mérkőzésről sem!

Kolarics László

Gólok: 90. Msakni

Lapok:   12. Abdennour (TUN), 37. Harbaqui (TUN), 90. Msakni (TUN) - 71. Mesbah (ALG)

Tunézia: Ben Cherifa - Abdennour, Chemmam, Ifa, Hichri - Msakni, Mouelhi, Traoui(46.Darragi) , Jomaa(16.Harbaqui helyette 84.Ben Youssef) - Hammami, Khalifa.
    Algéria: Mbolhi - Mesbah, Belkalem, Cadamuro(73.Soudani), Medjani - Kadir(90.Aoudia), Mostefa, Feghouli, Guedioura(86.Lemmouchia) - Lacen, Slimani

Játékvezetők: B.Gassama - Ogbamariam, Edibe