FC Augsburg – FC Schalke 04 0:0 (vége) | SpVgg Greuther Fürth – 1. FSV Mainz 05 0:3 (vége) | Hannover 96 – VfL Wolfsburg 2:1 (vége)
SC Freiburg – Bayer Leverkusen 0:0 (vége)
FC Augsburg
0:0 (0:0)
FC Schalke 04
szombat 26.01.2013, 15:30 • SGL Arena, Augsburg • Bundesliga

Egy pontot tud hazavinni Augsburgból a Schalke, de sem a gól nélküli eredményre, sem a mutatott játékra egyáltalán nem lehet büszke a gelsenkircheni csapat.
    Az első félidőben egy Farfan lövésen kívül nem volt helyzetük, miközben a hazaiak előtt négy gólszerzési lehetőség is adódott.
    A második félidőre már kiegyenlítettebb lett a játék képe, mindkét oldalon nagyjából azonos számú veszélyes lehetőség adódott. Gólt azonban egyik csapat sem tudott szerezni, így be kell érniük a pontosztoszkodással, ami igazából egyik gárdának sem jó (17:28:15)

92
    Höwedes sárgul be

91
    A Scahlke térfelén zajlik a játék

90
    2 perc lesz a hosszabbítás

88
    Koo csinál meg egy cselt, majd utána még egyet próbál, de ez már nem jön össze neki

86
    Kirúgással jöhetnek a vendégek

86
    Bármelyik csapat is szerezzen gólt a hajrában, az valószínűleg megnyeri a mérkőzést. Jelenleg mindkét együttes a győzelemre játszik

85
    Utolsó vendég csere: Draxler helyett Barnetta a pályán

84
    Holtbyt támadják le labdakihozatal közben, de a Schalke középpályása megoldja a helyzetet

83
    Egy ígéretes vendég akció akad meg les miatt

82
    Werner helyett Hahn a pályán a hazaiaknál, mindkét csapatnak 1-1 cseréje maradt

80
    Az utóbbi percekben a Shalke támad, az Augsburgnak vagy elfogyott az ereje így a végére, vagy tudatosan rendezkednek be kontrákra

75
    Manninger fog egy csúsztatott labdát, közben behátrál a kapujába, de a játékszert a gólvonal magasságában tudja tartani

71
    Nem sokkal megy mellé a vendégek lövése, nagy helyzet volt!

70
    19 méterről, középről jöhetnek a hazaiak szabadrúgással

69
    Mölders lő kapufát! A Schalke kapusa már verve volt!

68
    Az imént kiállítást megúszó Fuchsot kapja le a gelsenkircheni tréner: Kolasinac a helyén

67
    Maric cselezget a tizenhatos előterébe, majd lövését Manninger vetődve védi, de nem volt okuk izgulni nagyon a hazaiaknak

63
    Fuchs szabálytalankodik sárga lapot érően, neki már van egy, de a bíró nem meri kiállítani

60
    Koo próbálkozik a jobb szélen, de nem sikerül szögletet kiharcolnia, kirúgással jöhetnek a kékek

59
    Marica passzol lövés helyett Farfanhoz, aki jobb helyzetben, de lesen is van

58
    Egy alapvonalról visszaívelt labdát Holtby lő el kapásból, nem sokkal megy mellé

58
    Most már a Schalke játékában is benne van a gól

57
    Az egyik hazai játékost kellett ápolni egy ütközést követően, de már újra a pályán van

56
    Draxler lövését üti Manninger szögletre

55
    A második félidőben többet támadnak a vendégek, de nagy helyzetei a hazaiaknak vannak

54
    Hatalmas Hildebrand bravúr! Koo fejéről varázsolja le a labdát valahogyan!

49
    Werner vezeti a labdát, majd lövésre szánja el magát, nem sokkal megy mellé!

46

Az első félidőben többet tettek a vezetés megszerzéséért a hazaiak, a Schalke pedig inkább csak a lapok begyűjtésében jeleskedett. A legnagyobb helyzetük Farfan előtt adódott, aki egy ígéretes szabadrúgásból tudta majdnem bevenni Manninger kapuját, de a hálóőr nagyot vetődve tudott hárítani

30
    A szögletből kontráznának a kékek, de Holtby elveszíti a labdát, majd lapot érően szabálytalankodik

29
    Hildebrand véd hatalmasat! Egy egészen közelről leadott lövést tud szögletre ütni vetődve!

28
    Kirúgással jöhet a Schalke. Egyenlőre nem látszik meg a csapatok közötti pontkülönbség

24
    Manninger üti szögletre a szabadrúgást! Hatalmas védés volt, Farfan próbálkozott!

14
    Huntelaar kap hosszú indítást, de nem tudja megtartani a labdát. Ismét építkezhet az Augsburg

13
    Szabadrúgás a hazaiaknak közel a félpályához

12
    A mérkőzésen eddig a hazaiak próbálkoznak többet, a Schalkénak még nem volt helyzete

11
    Koo próbál meg egy cselt a büntetőterületen belül, de Fuchs higgadtan útját állja szépen állítja meg az akciót

7
    Matip követ el taktikai szabálytalanságot a félpályánál, úgy tűnik megússza a lapot

6
    Fuchs végzi el a szabadrúgást, kifejelik a védők

6
    Farfan kerül a földre, ívelhet a Schalke

6
    Nem tudnak tisztázni a vendégek a szöglet után, Koo cselezi be magát a tizenhatoson belülre, épphogy fölé lő

1

Az utolsó előtti, kieső helyén lévő Augsburg látja vendégül az ötödik helyet elfoglaló Schalke együttesét a Bundesliga 19. fordulójában.
    A hazaiak az eddigi 18 mérkőzésen mindössze 12 pontot szereztek, így nem csoda a 17. pozíció. Hazai pályán 3 döntetlen és 5 vereség mellett 1 árva győzelmet szereztek: október 5-én a Werdert verték 3:1-re. Az egyetlen pozitívum a számukra, hogy az idei egyetlen fordulóban meglepetésre idegenben verték a Düsseldorf csapatát 3:2-re, vagyis idén még 100%-os az Augsburg.
    A Schalke 28 pontot termelt ebben a szezonban. Az őszi szezon végét rendesen elrontó kékek (utolsó 6 meccsük mérlege: 2 döntetlen, 4 vereség) számára jót tett a bajnoki szünet, hiszen az idei első meccsükön gólzáporos sikert aratva, 5:4 arányban fektették két vállra a Hannovert. Vendégként azonban a legutóbbi négy bajnokiját elbukták a gelsenkircheniek, ez intő jel lehet a számukra.
    A szeptember elején lejátszott egymás elleni meccsüket a Shalke nyerte 3:1 arányban, a papírforma szerint most is a kékek az esélyesebbek

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.