FC Augsburg – FC Schalke 04 0:0 (vége) | SpVgg Greuther Fürth – 1. FSV Mainz 05 0:3 (vége) | Hannover 96 – VfL Wolfsburg 2:1 (vége)
SC Freiburg – Bayer Leverkusen 0:0 (vége)
SC Freiburg
0:0 (0:0)
Bayer Leverkusen
szombat 26.01.2013, 18:30 • MAGE SOLAR Stadion, Freiburg • Bundesliga

Az Augsburg - Schalke után ez a mérkőzés is 0:0-val végződött. Magas színvonalú játékról nem beszélhetünk, a sok technikai hiba rányomta a bélyegét mind a két félidőre.
    Mindezek ellenére akadtak lehetőségek mindkét együttes előtt, a mérkőzés legnagyobb helyzetét Schürrle hagyta ki a 71. percben, a gólt csak a hazai kapufa akadályozta meg (20:28:08)

91
    Les a hazaiaknál, hamarosan vége a mérkőzésnek

91
    Baumann küldi előre a labdát

90
    1 perc lesz a hosszabbítás

85
    Guede szánja el magát lövésre jó 20 méterről, Leno parádésan véd, sarokrúgás következik a hazaiaknak!

85
    Kruse van lesen

84
    Lehet, hogy a vendégek a meccslabdát puskázták el

83
    Óriási Lverekusen helyzet marad ki! Schürrle gyönyörűen csinálta meg a cselt a tizenhatoson belül, majd remek helyzetből lőhetett, de Baumann bravúrral véd!

80
    Hatalmas helyzet marad ki! Egy beadás megy kapura, senki nem ér bele, így Lenonak vetődve kell szögletre mentenie!

71
    Schürrle lő kapufát! 20 méterről laposan lő, a kapus hiába vetődik, a szerencse most a hazaiak oldalán volt! A mérkőzés legnagyobb helyzete volt idáig!

64
    Hazai bedobás a félpályától, nagyon leült a mérkőzés, egyáltalán nem forognak veszélyben a kapuk

63
    Boenisch beadását Schürrle csúsztatja meg, de méterekkel kapu mellé száll ajátékszer

62
    Rosenthalt szerelik a kezdőkörben

61
    Lassan várhatjuk a cseréket, mindkét edzőnek megvan még mind a 3 változtatási lehetősége

61
    Az utóbbi percekben picit lanyhult a mérkőzés

60
    Kießling játssza finoman a tizenhatoson belülre a labdát, de csak három véd startolt rá

56
    Rosenthal csúsztat vissza szépen, de a leverkuseni védők gyorsan reagálnak a veszélyre

54
    Kießling fájlalja a jobb lábát, egy cselt követően húzódik meg

53
    Schürrle elől Baumann szedi fel a labdát kivetődve!

52
    Flum beadását Kruse veszi le mellel, majd fordulatból kapura lő, a pattogós lövést bravúrral védi Leno!

52
    Schürrle hagy ki nagy lehetőséget!

51
    Boenisch beadását Castro pörgeti külsővel tovább, a védők tisztáznak. Elképzelhető, hogy kapura akarta

46

Az első félidő iramára nem lehet panaszunk, viszont a rengeteg technikai hiba nem engedi a szép játék kialakulását. Igazán nagy helyzet 1-1 volt mindkét oldalon, ráadásul majd egy percen belül, de azóta nem igazán kápráztatnak el minket a csapatok.

41
    A szabadrúgás kombináció után Kruse veszi le a labdát, befordul és lő, az oldalhálót súrolja a kísérlete!

35
    Castro végzi el újra a szabadrúgást, ezúttal is mély, a kapus visszamozdulva ugyan átlépi a gólvonalat, de a labdát maga előtt tartva véd

32
    Caligiuri lopja a távolságot, körbevezeti a labdát a tizenhatos előtt, végül lőni tud, de nem okoz gondot a kísérlete, nem talál kaput

31
    Baumann rúgja el a rá rontó Kießling elől az utolsó pillanatban

31
    Kießling és Krmas szólalkoznak össze, a cseh játékos kap szabadrúgást

30
    Bedobás a hazaiaknak, a 17-18 percben eset gyors helyzetváltáson kívül nincs dolga a kapusoknak

29
    Hazaadást reklamálnak a hazaiak, Caligiuri elől mentett Carvajal

28
    Kießling remek csellel tör be a tizenhatoson belülre az alapvonalon, beadásánál azonban szabálytalankodnak vele, a bíró nem ítél büntetőt. Véleményes szituáció volt

27
    Hedenstad ad be a jobb oldalról, Caligiurit találja meg, aki kicsit kifacsart helyzetből lő mellé

26
    Szabadrúgás a hazaiaknak a félpályától nem messze, lehet, hogy beívelik a vendégek kapuja elé a labdát

18
    Helyzet a másik oldalon! Casto lapos beadását Rolfes lövi el igazítás nélkül laposan, a kapus mozdulni sem tudott, épp hogy mellé megy a lövés!

17
    Kapufát rúgnak a hazaiak! Rosenthal egy beadást követően hanyag mozdulattal belerúg kapásból a labdába, a játékszer hulló falevélként közelít Leno kapujára, de a felső lécről a mezőnybe pattan

16
    Toprak szabálytalankodik Rosenthallal, megússza a sárgát

16
    Bedobással jöhetnek a hazaiak. Az első negyed órában egyenrangú ellenfele a Freiburg a Leverkusennek

11
    Schmid cselez a tizenhatoson belül, majd kiszorított helyzetből lövésre szánja el magát, Leno vetődve véd, a kipattanó labdára rögtön rátenyerel

10
    Rosenthal kap jó labdát, megpróbálja középre játszani Krusehoz, de gyenge a passz

9
    Schuster beadását Rolfes fejeli ki

8
    Castro végzi el a szabadrúgást, de inkább kapura lövésnek mondhatnánk, Baumann könnyedén veszi birtokba a játékszert