Elefántcsontpart_dup – Tunézia 3:0 (vége) | Algéria – Togó 0:2 (vége)
Elefántcsontpart_dup
3:0 (1:0)
Tunézia
szombat 26.01.2013, 16:00 • Royal Bafokeng Stadium • Afrikai Nemzetek Kupája

Vége! Végülis magabiztos győzelmet arat Elefántcsontpart, és egyedüliként 100%-os az ANK csapatai közül. Ezzel a győzelemmel feledtetik el az első meccsen nyújtott gyengébb teljesítményt. Tunéziának pedig a harmadik fordulóban Togó ellen kell kiharcolnia a továbbjutást. (17:53:28)

94
    Még Msakni lőtt egyet 20 méterről, mellé.

94
    Utolsó perc.

92
    Barry véd óriásit!!!!!! Az ötösön belül teljesen üresen fejelhetett Darragi. Óriási bravúr!

91
    Négy perc a hosszabbítás.

90
    GÓÓÓL!!!! Ya Konan!!!! Fél perce a pályán és gólt szerez! Gervinho passza után 14 méterről bepasszolja a kapu bal sarkába.

89
    Ya Konan is beáll, Romaric helyére.

87
    GÓÓÓL!!!! Eldőlt a meccs!! Yaya Touré előtt nagy teret hagytak, ezt könyörtelenül kihasználta. Szenzációsan kilőtte a hosszú sarkot. Gyönyörű gól.

86
    Utolsó cseréje Tunéziának. Traoui helyén Dhaouadi.

85
    Mekkora helyzet Tunézia előtt!!! Addig tologatták a tizenhatos előtt a labdát, amíg az egy elefántcsontparti lábról Darragihoz került, akinek a lövését bravúrral védte Barry.

84
    Msakni visszaáll, szüksége is van rá Tunéziának.

83
    Msakniba szállt bele Tioté borzalmasan. A tunéziai középpályást ápolni kell.

82
    Drogba nagyszerű labdát adott, azonban kicsit hosszú lett, pont jó Ben Chrifiának.

81
    A frissen beállt Gradel rögtön egy tetszetős lökettel vétette észre magát. Fél métert tévedett.

80
    Újabb csere az elefántoknál, Kalou helyén Gradel.

79
    Elég sokat állt a játék az ápolás miatt, ami az elefántoknak kedvez.

78
    Ebouéval szemben szabálytalankodott Traoui. Ebouét ápolni kell.

77
    Most sok dolguk van az elefántcsontparti védőknek. Előbb Zokora majd Bamba tisztázott veszélyes helyzetből.

76
    Khelifa beadását fejelte ki Drogba, akivel szemben szabálytalankodtak. Szabadrúgás kifelé.

76
    Az utolsó 15 percbe léptünk.

75
    Veszélytelen a szöglet.

74
    Szép támadás tunéziai oldalon, Harrabi lövésébe előbb a védő szállt bele, majd később szögletre tisztáztak.

73
    Tioté kapott sárgát. A harmadikat a mérkőzésen

73
    Drogba futott lesre.

72
    Továbbra sincs nagy helyzet, Elefántcsontpartnak jó az 1:0, Tunézia pedig nem tud veszélyt jelenteni az elefántok kapujára.

70
    Darragi lőtt távoltól. Mellé.

69
    Drogba előtt adódott lehetőség, azonban a rosszul átvett labdát Abdennour tisztázta.

67
    Pályán Drogba!!!! Bő húsz percet kap Traoré helyén.

67
    Abdennourral szemben cselezett Gervinho a tizenhatos sarkánál, a tunéziai védő szépen megoldotta és tisztázott.

66
    Traorét ugratták ki, azonban kicsit hosszúra sikeredett. A kapusé.

65
    Yaya Touré indulhatott meg a kifejelt labdával, azonban a passza pontatlan lett, a tunéziai védők felszabadítottak.

64
    Khelifa vállalta el jó messziről, megpattant egy narancssárga védőn. Szöglet.

63
    Barry kirúgása kishíjján jó lett Kalounak, azonban Ben Chrifia még fel tudta szedni.

62
    Harbaoui rántotta le Bambát az elefántcsontparti tizenhatos előtt. Szabadrúgás kifelé.

60
    Egy óra játék után továbbra is nehéz helyzetben Tunézia. Igazán nagy gólszerzési lehetőségük nem adódott még a meccsen.

59
    Elefántcsontparti szöglet, középen azonban szabálytalankodik Bamba. Szabadrúgás kifelé.

57
    Újabb csere Tunéziánál. Harbaoui állt be Boussaidi helyett

56
    Kalou kapott sárgát!

56
    Elefántcsontparti támadás, Gervinhot szöktették, akit megállított az asszisztens les miatt. A visszajátszásból kiderül, hogy nem volt az.

55
    Újabb beadás Hammamitól, Traoui fejelt fölé. Egyértelműen javult Tunézia játéka.

54
    Msakni próbált lőni kapásból a másik oldalon. Hammami beadásából azonban bedobás lett Elefántcsontpartnak.

53
    Szép labdaszerzés után Yaya Touré szöktette Kalout, aki azonban lesen állt. Szabadrúgás kifelé.

52
    Továbbra is sok a szabálytalanság, de az iram talán mintha nőtt volna az első félidőhöz képest.

51
    Gervinho futott lesre az elefántoknál.

50
    Tunézia többet mutatott ezzel az egy helyzettel az utóbbi 5 percben, mint az első félidőben. Reméljük látunk még tőlük szép helyzeteket. Jobb lenne a meccs.

49
    Megvan Tunézia első helyzete! Khelifa lépett ki védője mellől, azonban mellé tüzelt a szélső.

48
    Nagy helyzet! Bambát teljesen üresen maradt, erre nem számított, így nagyon rosszul fejelt. Kirúgás.

47
    Yaya Touréval szemben szabálytalankodnak, szabadrúgás.

46
    Elefántcsontpart kezdte a második félidőt.

46

A szünetben Ben Youssef jött le, helyén Darragi

Megérdemelt vezetés Elefántcsontpartnak. A nagyon gyenge iram ellenére sokkal többet veszélyeztettek, az első 20 perc után úgy tűnt, hogy ebből csúnya zakó lesz Tunéziának. A gól után azonban lelassult a játék, alig volt mit feljegyeznünk. Viszont egy meg nem adott büntetővel akár 2:0 is lehetne. Reméljük, hogy a második félidőben jobban odateszik magukat a játékosok.

46
    Egy perc a hosszabbítás!

45
    Egy újabb kényszerítő Yaya Touré és Eboué között. A Galatasaray védője végül mellé/fölé lőtt.

44
    Hoppá!! Egy meg nem adott tizenegyes Elefántcsontpartnak. Abdennour kézzel ért labdához a tizenhatoson belül. Seechurn sípja néma maradt.

44
    Nicsak egy beívelés. Gervinho labdája azonban nem talált senkit. Tunéziáé a játékszer.

43
    Traoré harcolt ki bedobást az alapvonal közelében.

42
    A gól óta nagyon kényelmesek a csapatok, mintha mindenkinek szép és jó lenne ez az 1:0.

41
    Egy labdaszerzést követően Kalou kapott nagy labdát, azonban feleslegesen cselezett, így a támadásból nem lett semmi.

39
    Nagyon lassú a játék, egyik csapat sem tud most kialakítani helyzetet.

38
    Tunézia próbálkozott a tizenhatos környékén, azonban lövésig nem tudtak eljutni. Masszív az elefántok védelme.

37
    Kicsit mintha enyhült volna az elefántcsontparti fölény, azonban Tunézia nem tud semmi veszélyeset felmutatni támadásban.

36
    A szöglet veszélytelen.

35
    Az eddigi legnagyobb tunéziai helyzet alakulhatott volna ki, ha Tiéné nem vágja ki bravúrosan Msakni beadását. Szöglet.

34
    Kicsit állt a játék az ápolás miatt, Gervinhoék frissítettek egyet.

32
    Abdennour kell ápolni, de simán folytatni tudja majd a játékot.

31
    A sértett végezte el a szabadrúgást, azonban bőven a reklámtáblákon kívül senkit nem talált meg a beadás.

31
    Bamba buktatta Ben Youssefet, 30 méterre saját kapujától. Sárga lap.

30
    Kicsi a tempó a mérkőzésen, Elefántcsontpart teljes egészében a kezében tartja a meccset.

28
    Kalou rántotta le a a tunéziai kapu előtt Chemmamot, szabadrúgás.

27
    Feljegyezhetünk egy tunéziai próbálkozást, amit azonban Barry szedett fel.

26
    Óriási fölényben játszik Elefántcsontpart, nagy etetés néz ki Tunéziának.

25
    Újabb veszélyhelyzet a tunéziai kapu előtt, a hosszú indításhoz azonban Ben Chrifia ért oda elsőként és szedte fel Kalou elől.

23
    Bolondot csinálnak a védőkből Touréék. Most Ben Chrifia kezében kötött ki egy lövés.

21
    GÓÓÓÓL!!!!!! Vezet Elefántcsontpart! A tizenhatoson belül kényszerítőzött Gervinho és Traoré, előbbi pedig 5 méterről a bal felsőbe vágta a labdát. Megérdemelt vezetés!! Gervinho második gólja a tornán!

20
    Mi maradt ki megint!!! Gervinhora két ember ment ki, így Traoré teljesen üresen maradt, azonban a kapusba vágta.

18
    Hatalmas helyzet marad ki az elefántok előtt!! Egy beadás után Gervinhohoz került a labda, aki 11 méterről fölébikázta. Vezethetne Elefántcsontpart.

18
    Barry először ér labdához, egy hosszú, pontatlan előreívelést szedett össze a hálóőr.

17
    Egy hosszú indítás után Tiotét kapta lesen az asszisztens.

16
    Negyed óra játék után az elefántok irányítják a játékot, Tunézia keveset birtokolja a labdát.

15
    Traorét keresték az első szöglettel a mérkőzésen, aki viszont fölébólintott.

15
    Yaya Touréval kényszerítőzött Kalou, aki kisodródva a kapusba vágta a labdát. Szöglet.

13
    A szabadrúgás után Romaric csavart Kalou fejére aki kb. 12 méterről fejelt kapu mellé. Az első komolyabb helyzet.

13
    Traorét buktatta Ifa. Szabadrúgás.

12
    Yaya Touré kapott hosszú labdát és szabálytalankodott Abdennourral szemben.

10
    Elég sok a szabálytalanság, most Kalou követett el faultot.

9
    Egy rosszul sikerült Tunézia akció után jöhetett kontrával Elefántcsontpart, Gervinho középre szánt labdáját nem érte azonban el Kalou. Kirúgás.

7
    Visszafogottan kezdenek a csapatok, inkább a középpályán folyik a játék.

6
    Megvan az első lövés a mérkőzésen. Romaric tüzelt 35 méterről, Ben Chrifia fogta a löketet.

5
    Msakni cselezgetett a szögletzászlónál, azonban róla megy ki a labda. Kirúgás.

4
    Jöhet is az ellentámadás, Khelifa ellőtt kellett tisztáznia az Elefántcsontparti védőknek.

4
    Formálódó elefánt támadás, amit hatástalanított Boussaidi.

3
    Azonban hamar visszakerül hozzájuk a labda.

3
    Romaric tisztázott bedobásra hátul.

2
    Elefántcsontpartnál a labda, egyelőre hátul passzolgatnak.

1
    Tunézia kezdte a mérkőzést.

1

Nagy meglepetésre Didier Drogba kimaradt Elefántcsontpart kezdőjéből!

A D csoport harmadik meccsén a torna egyik nagy esélyesének kikiáltott Elefántcsontpart csap össze a 2004-es győztes Tunéziával. Mindkét csapat sikerrel vette az első akadályt, az elefántok Togót verték 2:1 arányban a csoport nyitómeccsén, míg Tunézia Msakni 90. percben szerzett bombagóljával kerekedett felül Algérián. A győztes szinte biztosan csoportelsőként jut majd a negyeddöntőbe.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.