FC Augsburg – FC Schalke 04 0:0 (vége) | SpVgg Greuther Fürth – 1. FSV Mainz 05 0:3 (vége) | Hannover 96 – VfL Wolfsburg 2:1 (vége)
SC Freiburg – Bayer Leverkusen 0:0 (vége)
SpVgg Greuther Fürth
0:3 (0:0)
1. FSV Mohuč 05
szombat 26.01.2013, 15:30 • Trolli Arena, Fürth • Bundesliga

Egy percet sem hosszabbít a játékvezető, a Mainz elviszi mindhárom pontot a Fürth otthonából. Szalai Ádám bombaformában játszik, ez még jól jöhet válogatottunknak is. A Mainzcal számolni kell majd a legjobb csapatoknak is, mivel nagyon összeszokott csapatról van szó. A Fürth pedig lassan elkezdhet csomagolni, nekik még nagyon erős ez a Bundesliga. (17:20:46)

90
    Szalai felé az indítás, most hosszúra sikeredett.

89
    Elkeseredett lehetőség hazai részről, mellé.

A Mainz gólt szerzett!

SZALAI ÁDÁM, a hős! Egy gyors kontra végén magabiztosan lő a hálóba. 0:3, ez már kiütés.

82
    Djurdjic lövése vagy középreadása nem volt veszélyes.

81
    Park lövését könnyedén védi Wetklo.

80
    A Mainz kontrákra van berendezkedve.

79
    Most is láthattunk egy középreívelést, ami csemege a védőknek.

78
    Lélekben már szerintem feladták, de tovább rohamoznak, helyzetig azonban nem jutnak.

77
    Támad a Fürth, de a beadás most sem száll emberhez.

76
    A hazai Fürstner is besárgul.

76
    Asamoah is jön a hazai csapatba, Zillner pedig befejezi.

70
    Szalai indul meg, őt még megfosztják a labdától, Müller lövését szépen védi Hesl.

68
    Wetklo kapussal szemben szabálytalankodnak, ő rúghatja el a labdát.

46
    A félidőben is cseréltek a csapatok, csak most írták ki.
    A hazaiaknál Nöthe helyett Djurdjic, a vendégeknél Caligiuri helyett Risse folytatja.

67
    Ivanschitz helyén Kirchoff a pályán.

66

YUNUS MALLI a lesipuskás! Előszöt Müller vitte a kapura a labdát, ezt védeni tudta Hesl, majd Szalaihoz pattant a játékszer, aki kapura gurította, ezt egy védő hárította, de harmadjára már nem tudták megakadályozni a gólt.

65
    A Mainz csapata birtokolja a labdát.

63
    A Fürth a kapott gól után aktívabban játszik.

62
    Kicsiben végezték el, a kombináció végén Ivanschitz lőtt mellé.

61
    Jó helyről jön a Mainz szabadrúgása.

60
    Kirúgással jöhet Wetklo, érthetően nem sieti el.

59
    Átvették a meccs irányítását a hazaiak.

58
    Kezezést reklamálnak a hazaiak, de a bíró nem látta.

57
    Szöglet hazai oldalon.

56
    Lesen állították meg a hazai támadást.

55
    Jöhetnek a középpályáról egy szabadrúgással.

54
    Muszáj támadóbb felfogásban játszaniuk a hazaiaknak, ha akarnak még valamit keresni ezen a meccsen.

53

Első komolyabb Mainz helyzetből gól születik. A bal oldalon fejlődött fel a támadás, a beadásra Ivanscitz érkezett, akinek lövését védte Hesl, de a kipattanóra érkezett a legjobb formában lévő magyar csatárunk, SZALAI ÁDÁM, aki nem kegyelmezett! Ezzel előnyben a vendégek.

50
    Kicsit birtokolja a labdát a Fürth, eddig úgysem sokat volt náluk.

49
    Füth szabadrúgás veszélytelen helyről.

47
    Wetklo kirúgás, Zimmermann lövése pontatlan.

46
    A Mainz kezdte a második játékrészt

46

Szégyelhetik magukat a csapatok, ennél a meccsnél még az NB1 - nek is nagyobb színvonala van. Sajnálom a szurkolókat, akik a mínusz fokokban kint vannak a fürthi lelátókon.

43
    A szögletből a Mainz profitálhatott, és kiharcoltak egy szabadrúgást.

42
    Stieber ad be szépen Northenak, fejese megpattan egy visszafutó védőn, ez pedig szép támadás volt.

40
    Wetklonak is hazaadják a labdát, a kapusok nem sokszor találkoztak vele.

39
    3 méterre nem tud embernek passzolni Diaz.

38
    Már jól is van, Fürth dobás jön.

37
    A földön fetreng egy Mainz játékos.

35
    Egy vendég labdavesztés után jön a Fürth, de ők is eladják, hihetlen rossz meccs.

34
    Nincs említésre méltó momentum... Egyszer a Fürth, másszor a Mainz labdázgat a középpályán.

33
    A Füth csak védekezik, vajon meddig bírják?

32
    Ivanschitz erős lövése pontatlan, de legalább lövés.

31
    Müller ugrik ki a leshatárról, a partjelző meg is állítja a játékot, igaza is volt.

30
    Egy gyors Mainz kontra során Caligiuri Szalai egyérintőt láthattunk, majd jött egy hazai védő, aki kirúgta a labdtát.

29
    A Mainz leragad a félpályánál, nem tudnak mit kezdeni a hazai védelemmel.

27
    Wetklo kirúgása után a Mainz kavargat az ellenfél térfelén.

26
    Stieber lövése jóval a kapu fölé tekeredik.

25
    Érdekes támadás Mainz részről, végül eljut a labda Ivanschitzig, kinek beadására csak a kapus érkezik.

24
    Gyors kontra után a Fürth egy bedobást harcol ki.

23
    A félidő felénél járunk, nagyon alacsony színvonalú meccsnek lehetünk szemtanúi.

22
    Folytatódik a meccs, mindenki egészséges.

21
    A magyar csatár a harc során a könyökével megtalálta ellenfele arcát, aki a földön maradt, ápolni kell.

20
    Az első passz Szalai felé, akitől könnyedén elveszik a játékszert.

19
    A hazai előreívelés pontatlan, Wetklo kapus birtokolja a labdát.

18
    A másik oldalon Northe kerül helyeztbe, lövése alig megy el a kapuig.

17
    Caligiuri robog a jobb oldalon, de a hazai védők megállítják.

16
    Csúnya szabálytalankodás hazai részről, most elmarad a lap.

15
    Az első szögletet a Mainz végezhette el, a kavarodás után Hesl fogja meg a labdát.

14
    Gyenge fejes, Wetklo kezében a labda, aki már ki is rúgta azt.

13
    A vendég Malli kapja a meccs első sárgáját. Fürth szabadrúgás jön 40 méterről.

11
    A kirúgás után újra a Mainz birtokolja a labdát.

10
    Nem veszélyes a pontrúgás, Hesl kapus ellen szabálytalankodnak a levegőben.

9
    Mainz szabadrúgás jön a félpályától.

7
    A jobb oldalra megy egy szép keresztlabda, a középreívelés is talál fejet, de fölémegy. Az első helyzet a hazai csapaté.

6
    Northe indul előre majd fellöki védőjét.

5
    Többnyire a hazai csapat térfelén folyik a játék.

4
    Bedobással jön a Fürth jó helyről, azonban a dobás után rögtön a vendégeknél a labda.

3
    Szép védőmunka hazai részről.

2
    Mainz támadással indult a meccs. Malli ívelése Hesl kezében landol.

Kezdősor:

SpVgg Greuther Fürth: Hesl - M. Zimmermann, Kleine, Mavraj, Rahman - Furstner Pekovič - Sararer, Zilner, Stieber - Northe

1. FSV Mainz 05: Wetklo - Pospěch, Svensson, Noveski, Junior Diaz - Baumgartlinger, Malli - N. Müller, Ivanschitz, M. Caligiuri - Szalai

Játékvezetők: Marco Fritz - Volker Wezel, René Kunsleben.

1

A ligautolsó Fürth fogadja a 7. Mainzot a mai fordulóban.

A hazaiak 14 pontra vannak a biztos bennmaradást érő helytől, tehát valószinű, hogy idény végén búcsúzni fognak, ha nem szedik össze nagyon hamar magukat.

A Mainz a tabella első felében található, jó formában volt a télen, meglátjuk idén meg tudják - e tartani ezt a számukra kedvező pozíciót.
    Meg kell említenünk, hogy mindkét csapatban a legjobb góllövő magyar nemzetiségű, a Fürthben Stieber Zoltán 3 gólig, míg a Mainzban Szalai Ádám 9 gólig jutott eddig.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Gólok: 53. Szalai, 66. Malli, 84. Szalai

Lapok:   76. Fürstner (FRT) - 13. Malli (MAI), 74. Müller (MAI)

1. FSV Mohuč 05: Wetklo - Pospěch, Svensson, Noveski, Junior Diaz - Baumgartlinger, Malli - N. Müller, Ivanschitz, M. Caligiuri - Szalai

Játékvezetők: Marco Fritz - Volker Wezel, René Kunsleben