Fortuna Düsseldorf – VfB Stuttgart 3:1 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – Bayern München 0:3 (vége) | FC Schalke 04 – SpVgg Greuther Fürth 1:2 (vége)
1899 Hoffenheim – SC Freiburg 2:1 (vége) | VfL Wolfsburg – FC Augsburg 1:1 (vége) | Hamburger SV – Eintracht Frankfurt 0:2 (vége)
TSG 1899 Hoffenheim
2:1 (2:1)
SC Freiburg
szombat 02.02.2013, 15:30 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Bundesliga

Részemről ez minden, további szép napot kivánok. (17:25:09)

Az első félidőben a vendégek szereztek vezetést a 6. percben Krusenak köszönhetően, ezután Volland 2 góljának (12., 27. percben) köszönhetően sikerült forditani és megszerezni a 3 pontot.A második félidőben a vendégek célja az egyenlités és a meccs megforditása volt, de ez nem sikerült, annak ellenére, hogy becsületesen próbálkoztak. A hazaiak nagyon hatékonyan védekeztek. A végén eldönthették volna a meccset, de nem használták ki a meccs egyik legnagyobb helyzetét. A vendégek játékába sok pontatlanság csúszott, igy a hazaiak otthon tartották a 3 pontot.

90+2
    Még egy utolsó nagy roham a vendégektől.

90+1
    Két perc hosszabitás.

90
    Hatalmas helyzetet hagytak ki a hazaiak. Eldönthették volna, csak nehogy ráfázzanak.

90
    Derdiyok próbálkozott kapuralövéssel, mellé.

90
    Az utolsó perchez érkeztünk.

88
    A vendég támadást támadó szabálytalanság állitotta meg.

87
    Továbbra is vendégek próbálkoznak a hazai térfélen.

86
    Csere a TSG 1899 Hoffenheim-nél/nál: lemegy Rosenthal, bejön Jendŕíšek.

85
    Le is cserélték a sárgát követően. Firmino helyett Ochs a pályán.

84
    Firmino kapott sárgát a hazaiaktól.

84
    A vendégek most eljutottak a hazaiak tizenhatosába, de túlkombináltak és lövésig se jutottak.

83
    A szöglet után hatalmas kavarodás alakult ki a hazai tizenhatosban, aminek Hartmann játékvezető vetett végett. Szabadrúgás kifele, Matuidi szabálytalankodott.

82
    Szöglettel jön a Freiburg. Ebben a statisztikai adatban vezetnek.

81
    A Freiburg játékosai egyre idegesebbek és egyre több hiba csúszik a passzaikba. Egyszerűen nem tudnak helyzetbe kerülni.

80
    A vendégek továbbra is próbálkoznak a helyzetkialakitással, egyenlőre sikertelenül.