Norimberk – Borussia M'gladbach 2:1 (vége) | Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund 2:3 (vége)
Bayer Leverkusen
2:3 (0:2)
Borussia Dortmund
vasárnap 03.02.2013, 17:30 • BayArena, Leverkusen • Bundesliga

Fantasztikus mérkőzésen vagyunk túl, a Dortmund jobb volt az 1. félidőben.
    A szünet után a Leverkusen 10. perc alatt eldönthette volna a meccset. Futószalagon jöttek a helyzetek, ki is egyenlítettek, de az egyenlítés után egyből gólt kaptak és ez megtörte a lendületüket.
    A Dortmund ezután rutinosan őrizte előnyét, így a két csapat helyet cserélt a tabellán.
    Soha rosszabb meccset! (19:24:22)

93
    Időhuzó csere a végén, Gündogan helyett Schieber a pályán.

90
    3. perc hosszabbítás lesz.

90
    Götze kihajtotta magát, helyette Kehl a pályán.

87
    A két gólt szerző Reinartz helyén Milik folytatja.

86
    Langerak kap sárgát időhúzásért.

86
    Schürrle 15. méterről fejelt alig mellé, a későn vetődő Langeraktól bemehetett volna a labda.

83
    Leverkusen mezőnyfölény

80
    Blaszczykowski helyett Grosskreutz a pályán, valószínűleg az előre vágott labdák megtartása végett.

79
    Hegeler egyből helyzetbe kerül és fölé fejel, a Leverkusen a levegő ura.

79
    Gonzalo Castro helyett Hegelar a pályán.

78
    Wollscheid fejesét védi, az eddig remeklő Langerak.

77
    Reinartz csúszott rá Götze lábára, újabb sárga lap.

76
    Reus szabadrúgását Leno látványos vetődéssel védi.

75
    Jó szögböl 18. méterről Dortmund szabadrúgás.

75
    Toprak szabálytalankodik, sárga lap.

73
    Újabb hazai szöglet, veszélytelen.

72
    Boenisch beadását, Sam 3 méterről lövi kapura, Schmelzer önfeláldozóan ment, hazai szöglet.

70
    Blaszczykowski a jobbra vetődő Lenoba lövi a 11 - est, nincs gól.

Róbert István Pozsonyi

Gólok: 58. Reinartz, 62. Reinartz - 3. Reus, 9. Blaszczykowski (bünt.), 64. Lewandowski

Lapok:   8. Leno (BLE), 54. Carvajal (BLE), 75. Toprak (BLE), 77. Reinartz (BLE) - 86. Langerak (DOR)