Elefántcsontpart_dup – Nigéria 1:2 (vége) | Burkina Faso – Togó 1:0 (hosszabbítás vége)
Elefántcsontpart_dup
1:2 (0:1)
Nigéria
vasárnap 03.02.2013, 16:00 • Royal Bafokeng Stadium (Phokeng, NW) • Afrikai Nemzetek Kupája

Vége! Ez elképesztő! Drogbáék megint nem tudták megnyerni az ANK-t, sőt már a negyeddöntőben búcsúznak! Hihetetlen blama! A fiatal nigériai csapat az elődöntőben Malival találkozik, Elefántcsontpart nagy generációja viszont úgy néz ki, nem nyer ANK-t...szörnyű dráma! (17:52:21)

94
    Drogba fejelte kirúgásra.

94
    Szabadrúgás közelről az Elefántoknak!

92
    Ha így marad, az elefántcsontparti kiesésben komoly része lesz Haimudinak is...

89
    Az idő végén járunk már, nem nagyon van helyzete Elefántcsontpartnak!

86
    A játékvezető botrányosan gyengén fúj, már rengeteg elefántcsontparti akciót állított meg különböző okok miatt.

86
    Traoré vehette át a kapu előtt, de hátulról szereli a védő!

85
    Gradel nem tud beadni, blokkolnak előtte.

85
    Enyeama fog meg egy beadást.

83
    A középpályás helyett egy csatár! L. Traoré Romaric helyén!

83
    Már csak kivagdossák a labdákat a nigériaiak!

82
    És Nigéria most elkezdi húzni az időt, ráadásul három cseréjük van még! Kegyetlen feladat Elefántcsontpart előtt!

81
    Ideye felvágásáért Bamba sárgul el.

80
    Most élénkül Elefántcsontpart, de lehet, hogy későn? A favorit kieshet?

78
    Nigéria gólt szerzett!

Az elmúlt percekben ki se jött a térfélről Nigéria, most pedig átfut, Mba pedig egy megpattanó lövéssel újra megszerzi a vezetést Nigériának! Alig 10 perce van Elefántcsontpartnak az egyenlítésre is! Mba egyébként 3. meccsén van még csak a nigériai válogatottban!

75
    Elefántcsontpart nyom most, szöglet szöglet hátán, beadás beadás hátán.

73
    Enyeama húzza le, a kontrából Moses lesen.

73
    Veszélytelen, túl oldalon Elefántcsontpart is szöglethez jut.

71
    Nigériai szöglet.

69
    A gyenge Kalou helyén Gradel!

69
    Elég sok most a helyzet, lehetőség! Jó a meccs!

67
    Yaya Touré és Gervinho lövését is kitolja Enyeama! Óriási védés!

65
    Moses szöglete megtalálja Ideyét, aki az ötösön belülről fejeli bele Bamba lábába! Óriási ziccer volt!

64
    50-50% a labdabirtoklás.

63
    Kanut és Okochát mutatták a lelátón.

62
    Eboué esik rá a labdára érzékeny pontján.

61
    Kalou szöglete, Enyeama rosszul jön ki, de védői megmentik!

60
    Drogba kap jó labdát, a beadásba belelépnek, szöglet.

59
    Kalou beadása pocsék, most azért nyom Elefántcsontpart.

59
    Emenike valószínűleg az az ember, akin a legtöbbször faultolnak és aki a legtöbbet faultol.

58
    Emenike szabálytalan Tienével.

57
    Drogba szerelt saját tizenhatosnál - méghozzá korábbi csapattársát, Mikelt.

57
    Moses szögleténél középütt valaki szabálytalan.

56
    Eboué blokkolt egy labdát, szöglet.

55
    Zokora esernyőz be gyönyörűségesen egy nigériait, majd elküld egy másodikat is - középhátvédként...elképesztő!

54
    Eboué indul el megint saját térfélről, a tizenhatoson éppen meg tudják állítani!

53
    Tiené ugrott ki lesen.

50
    Elefántcsontpart gólt szerzett!

Drogba ívelt be, sok állítgatás után Tiotét találja meg az ötös túloldalán, a többi játékos falat húzott elé, így a védők nem érhettek oda, Tioté pedig gyönyörűen fejel, Enyeama csak beleütni tud, máris 1-1!

49
    Drogab esik el a tizenhatos vonalánál Ambrose mellett, ez viszont műesés...de megkapta.

47
    Eboué indult el a pályán, vitte vagy 40 métert, Kalounak adta, aki egy csel után elesett és sárgát kap, pedig ez fault volt!

46
    Kalou és Drogba kényszerítője után előbbi az égbe lő.

46
    Elkezdődött a komoly izgalmakat tartogató második félidő!

46

Nahát! A félidőben előnyben Nigéria az óriási favorit Elefántcsontpart ellen, ráadásul Drogbáék támadójátéka csak kívánni valót hagyott maga után! Nigéria azonban előnyét sem Zambia, sem Burkina Faso ellen nem tudta megtartani. Mi lesz most?

47
    Túl a ráadáson.

46
    1 a ráadás.

45
    Romaric szabadrúgása nem talál kaput. 6-6 a lövések aránya.

45
    Előnyben Nigéria, bajban Elefántcsontpart! Idén sem jön össze?

43

Meglepetés!!!!! Nigéria vezet!!! Emenike jó 30 méterről lőhetett szabadrúgást, és hatalmas gólt lőtt, Barry elképesztően mellényúlt, nagy gól, de potya!!!

42
    Most Romaric szabálytalan Mba-val Haimoudi szerint.

41
    Drogba bikázta rá, falba.

40
    Most Yaya Touré kapott egyet - Mikeltől.

39
    Yaya Touré kapott sárgát Moses leütközéséért.

38
    Moses marad a földön.

36
    Éledezik Elefántcsontpart! Záporoznak a beadások a nigériai tizenhatosra!

34
    Drogba vett le egy labdát három védő szoros fogságában, beletolt mellel, majd tüzelt, egy nigériai hozzáért, mellépattogott a labda, de kezezés miatt lefújta Haimoudi - hibás ítélet!

33
    Yaya Touré szabadrúgását fejelik ki megint.

32
    Onazi labdája pontatlan Echejilének.

31
    Zokora fejeli el Barry elől.

29
    Yaya Touré szabadrúgását Tioté elől csúsztatják ki.

28
    Onazi kap sárgát Kalou buktatásáért, aki a földön marad.

27
    Óriási helyzet maradt ki! Ideye pár csel után leteszi Emenikének, aki ajtó-ablak kihagyja!

20
    Mostanság Nigériának sem akadnak helyzetecskéi sem.

18
    Nem sok helyzet akadt eddig, de az is Nigériáé! Érik a meglepetés?

17
    Barry érkezett pocsékul egy szabadrúgásra, Oboabona azonban nem tudta elfejelni, be az üres kapuba.

16
    Mba esik el Tioté mellett.

15
    Emenike kap egy jó sarkazást, de Bamba leütközi vállal.

14
    Romaric beadását Bamba rúgja el a saját háta mögül, természetesen nem tudja kapura irányítani.

14
    Drogba beadását Oboabona blokkolja, szöglet.

13
    Magabiztosabban és támadóbban kezd Nigéria!

11
    Az első védés tehát Elefánt-oldalon volt szükséges, meglepő!

10
    Moses távoli lövését kell szépen védenie Barrynek! Nagy lövés volt!

8
    Ideye fejelt el egy szabadrúgást, be is fejelhette volna, de nem találta el jól.

7
    Drogba vett le egy labdát teljesen tisztán a kapus előtt, lest ítél a partjelző, hibásan.

6
    Ebouét teperi le Ideye.

5
    Bamba fejeli bedobásra, jól kezd a Trabzon védője.

3
    Hihetetlen kevés néző van, alig pár ezren szemlélik a meccset.

2
    Bamba szereli Emenikét az alapvonalon, még szöglet sincs.

2
    Zöldben Nigéria!

1
    Elefántcsontpart kezdte a meccset narancssárgában!

1

Kezdősor:

Elefántcsontpart: Barry - Eboué, Bamba, Zokora, Tiené - Kalou, Tioté, Yaya Touré, Romaric - Gervinho, Drogba

Nigéria: Enyeama - Ambrose, Omeruo, Oboabona, Echejile - Moses, Mba, Mikel, Onazi, Ideye - Emenike

Játékvezetők: Haimoudi - Achik, Jerson dos Santos.

Hamarosan kezdődik az ANK 3. negyeddöntője! Az Elefántok érdekes kezdővel jönnek ki, Zokora középhátvéd, Romaric és Gervinho kezdő - utóbbi kettőre az első meccs óta nem volt példa.
    Nigériában az előző meccsen duplázó Moses kezdő most is, visszatért Ambrose eltiltásából, Ideye ezúttal kezdő, Emenike az egyszem ék. Érdekes meccs lesz!

Az ANK sztár-negyeddöntőjében Elefántcsontpart Nigériával találkozik. A győztes ellenfele Mali lesz az elődöntőben.
    Az elefántok eddig tükörsimán vették az akadályokat, Togot 2-1-re, Tunéziát 3-0-ra győzték le, majd 2-2-t játszottak a cserecsapattal Algériával - ekkor már biztos volt csoportelsőségük. A torna mindenkori legnagyobb esélyesei, tele óriási sztárokkal minden poszton, míg Nigéria legnagyobb játékosai most kihagyják a tornát. Ennek ellenére azért nagy nehezen továbbverekedték magukat a csoportból Zambia előtt, ma azonban nem sok reményt fűzhetnek a továbbjutáshoz.
    A meccs 16:00-kor kezdődik!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.