KRC Genk – Club Brugge KV 4:1 (vége) | RSC Anderlecht – Standard Liège 2:2 (vége)
RSC Anderlecht
2:2 (1:1)
Standard Liège
vasárnap 03.02.2013, 18:00 • Constant Vanden Stock Stadium, Anderlecht • Jupiler Pro League

Pontosztozkodás a vége az Anderlecht - Standard Liege találkozónak!

Teljesen jogos végeredmény született, a meccs első húsz percében az Anderlecht volt a jobb, aztán a ~60. percig a vendégek domináltak, majd ismét magára talált az Anderlecht és a meccs végéig jobban játszott ellenfelénél, még akkor is amikor csak kilencen voltak tíz vendég játékosra. (20:05:34)

93
    Proto hárít egy lövést, és indítja el az újabb hazai akciót

92
    Buyens kap sárga lapot az iménti buktatásért

92
    Kanut buktatták csúnyán, ~25 méterre a kaputól végezhet el szabadrúgást az Anderlecht

88
    Úgy tűnik mind a három pontot akarják a hazaiak. Kilencen vannak tíz Standard Liege játékos ellen, de nem hagynak fel a támadással

85
    Az Anderlecht gólt szerzett!

A szabadrúgásból érkező labdát GILET fejelte a felső lécre, ahonnan az szerencséjére befelé pattant!

85
    A vendég tizenhatos jobb szélről végezhet el szabadrúgást az Anderlecht. Kezezett egy vendég játékos

83
    Kanu lövését blokkolja De Sutter. Egy csapatban játszanak ugyan, de ez most nem zavarta őket

76
    Óriási hazai helyzet maradt ki! Kouyate lőtt 4méterről kapura, de Kawashimáról a felsőlécre pattant a labda, onnan pedig kifele! Ezután nagyon küzdelem volt a labdáért a tizenhatoson belül, a végén érzésem szerint kézzel hozta ki a játékszert az egyik vendég játékos, és szabadított fel

71
    Rossz passz miatt kudarcba fullad a hazai akció, saját térfelükön dobhatnak a vendégek

69
    Bulot helyén Cissé a Standard Liegeben, Kljestan helyén Armenteros az Anderlechtben

61
    Vainqueur kapja meg a második sárga lapját, Giletet buktatta. Érzésem szerint ez most egy kicsit túl szigorú ítélet volt Gumienny játékvezetőtől.

59
    Kijátszották és lefutották a hazai védelmet a vendégek, Ono passzolt M'Pokuhoz akinek a lövését bravúrral védte Proto!

55
    Ono folytatja Ghoochannejhad helyén

55
    Sérülés miatt áll a játék

53
    Gilet fejelte nem sokkal a kapu fölé a labdát!

53

52
    A Liège gólt szerzett!

1:0ról 1:2-re fordít a Standard Liege!
    Buyot ívelte középre a labdát a jobb szélről amit BUYENS fejelt védhetetlenül a hálóba, 5 méterről!

52

51
    A frissen beállt Odou lökte fel csúnyán M'Pokut, úgy hogy a közelben nem volt a labda. Noha rájátszott a vendég játékos ez a megmozdulás is lapot érdemelt volna

50
    De Suttert rántották le. A félpályáról jöhet a hazai szabadrúgás

49
    Vendég fejről pattant ki az alapvonalon túlra a labda, így Proto végezhet el kirúgást

49
    Gilet vágta ki a labdát. A labda marad a vendégeknél

48
    Most a vendégek veszik át az irányítást, és lendülnek támadásba

47
    Nem viseli egyelőre rosszul az emberhátrányt az Anderlecht, két támadással kezdik rögtön a második félidőt, de egyelőre nem sikerült igazán veszélyes helyzetet kialakítaniuk

46
    Praet helyén Odoi, Bruno helyén Kanu folytatja

46

A mennyből a pokolba jutottak az első félidőben Anderlecht játékosai.

Már az második percben megszerezték a vezetést, Biglia révén, aki a tizenhatos bal széléről beragasztotta a labdát a jobb felső sarokba. Percekig dominált ezek után az Anderlecht, azonban 15perc után "felkeltek" a vendégek, és elkezdtek igazán veszélyes akciókat kialakítani. A 22. percben meg is lett a gól, Ghoochanejhad adott egy kiváló passzt Batshuayinak, aki nem hibázta el a ziccert és kiegyenlített. Nagyon kiegyenlített küzdelem zajlott ezek után a pályán. A következő fontos momentum Jovanovic kiállítása volt. A 40. percben a hazai játékosnál teljesen elszakadt a cérna, a vele szemben kissé szabálytalan Oparenak nekiment, és fellökte, akkor amikor a labda játékon kívül volt, így jogosan állította őt ki Gumienny játékvezető. Az utolsó öt percben egyik csapat sem törte össze magát hogy helyzetet alakítson ki, így maradt az 1:1-es állás

47
    Nagy gondban voltak a hazaiak most egy vendég akció során, ám a játékvezető megmentette őket, egy szabadrúgást ítélt kifelé

40
    Opare és Jovanovic futottak egy labda után, Opare kicsit meglökte Jovanovicot, így vendég kirúgás lett a vége a dolognak. A hazai játékos azonban annyira bedühödött hogy belerohant Opareba, és fellökte! Jogos a piros

38
    Ghoochanejhad szabadrúgása Biglián pattant meg nagyon veszélyesen, alig fél méterrel ment el a hazai kapu mellett! Protot annyira meglepte a megpattanó labda, hogy mozdulni se nagyon tudott rá

37
    Ismét Biglia szabálytalankodott, Buyenst fejelte le csúnyán az Anderlecht előtt. Jó helyről végezhetnek el a vendégek szabadrúgást

36
    Az első gól szerzője, Biglia sárgul be, miután lerántott egy vendég játékost

33
    Kicsit leülni látszik most a játék

33
    Jovanovic adott egy nagy labdát De Sutternek, akinek a lövését bravúrral, lábbal hárította Kawashima!

30
    Ismét nagy helyzetet alakítottak ki a vendégek! Van Damme iramodott meg a bal oldalon, majd középre tette a labdát, amit Ghoochanejhad kapásból kapura lőtt! Nem sokkal ment mellé, Protonak esélye sem lett volna ha eltalálja a kaput a Standard Liege támadója

28
    Bulot kapott egy nagyon jó labdát, de az utolsó pillanatban kivágták előle. Vendég bedobás jöhet

27
    Kivágják a tizenhatoson belülről az Anderlecht játékosai, ezzel felszabadul a kapu

26
    Gilet buktatta Ghoochanejhadet. Jó helyről végezhetnek el szabadrúgást a vendégek

24
    Nagyon belejöttek a vendégek! Tökéletes akciót vittek végig, Proto már verve volt, azonban egy hazai védő az utolsó pillanatban kisegítette, és a gólvonalról vágta ki a labdát!

22

Ghoochanejhad ugratta ki tökéletesen BATSHUAYIT, aki nem hibázott és ellőtte Proto kapus mellett a labdát!

20
    Opare faltolja csúnyán Jovanovicot. Nincs lap, csak szabadrúgás

19
    Támadtak a vendégek, egy rossz keresztezés után azonban Proto kezében kötött ki a labda. Jöhet az Anderlecht

18
    Simán kivédekezik a vendégek a szögletet, nem kerültek helyzetbe a hazaiak

17
    Kawashima véd nagyot a hazai szabadrúgás után! Szöget

17
    A kapuval szembe, attól 25 méterre kap szabadrúgást az Anderlecht!

16
    Ismét a vendégek akcióztak, kirúgást a vége

15
    Ghoochanejhad szerezte meg kis szerencsével a labdát, nem volt védő a közelében úgy futott be a tizenhatoson belülre, de mellé lőtt! Nagy helyzet maradt ki

14
    Nuytick tisztázott, fejjel. A labda marad a vendégeknél

14
    Akcióban a vendégek

13
    Nem tud egyelőre veszélyeztetni a Standard Liege, ismét az Anderlechtnél a labda

12
    Kényszerítőzni próbáltak az Anderlecht játékosai a vendég tizenhatos előterében, ám levédekezték a vendégek