Magyarország
2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Szlovénia
szombat 09.02.2013, 15:30 • Jégpalota, Budapest • Négy Nemzet Torna

Sajnos ma sem sikerült a győzelem, de a fiúk minden elismerést megérdemelnek a tornán mutatott játékért. Mindhárom résztvevő válogatott magasabb szintet képvisel a mienknél a világranglistás helyezés alapján, azonban ez a pályán nem látszott, amint a szoros eredmények is mutatják. (17:31:04)

60:00

59:00
    Magyarország gólt szerzett!!

Sikerül is kihasználni a helyzetet. A gólszerző SZABÓ PÁL KRISZTIÁN. Gólpassz: Schmál Kristóf. A góllal a vendégek kiegészülnek.

58:30
    Vendég kiállítás. Unuk büntetése 2 perc bottal akasztásért. Újra üres a magyar kapu, 6 a 4 ellen támadhatunk.

58:11
    Arany visszajön a jégre.

58:11
    Szlovénia gólt szerzett!

Egy eladott korongot könnyedén emelnek az üres kapuba a szlovénok. A gólszerző LUKA VINCEC.

Lejön Arany, 6 mezőnyjátékossal folytatjuk a játékot.

57:52
    Időt kért a magyar válogatott.

57:31
    A szlovén csapat kiegészül.

57:00
    Nagyon szépen és önfeláldozóan védekeznek a szlovének, minden lövésbe van egy beleugró vendég játékos.

55:31
    Kiállítás a vendégektől. Egy csúnya ütközés után egy magyar játékos a jégen marad, megérdemelt a kiállítás. Logar a büntetett, nyakra irányuló támadásért, 2+10 perc fegyelmi. Az ápolás miatt állt a játék néhány percet.

55:00
    Újabb magyar lövés, de egy önfeláldozó szlovén a lövésbe fekve blokkol.

54:00
    2 az 1 ellen vezethetik kapura a korongot a magyar támadók, de a befejezésbe egy kis hiba csúszik és a korong a kapu fölé száll.

52:33

Egy formás szlovén támadás végén a korong átcsorog a letérdelő Arany mamutjai között. A gólszerző SEBASTJAN HADZIC. Gólpassz: Nik Unuk.

52:11
    A szlovén csapat kiegészült.

51:45
    Előnyben most nem eléggé határozott a magyar csapat, a keményen védekező szlovénok jól akadályozzák a támadásokat.

50:15
    Kiállítás a vendégektől. Govejsek büntetése 2 perc fogásért.

50:11
    Egy ki tudja honnan kapura pattanó lövést kell összeszedni a szlovén kapusnak.

49:20
    Tilos felszabadítás (HUN).

49:00
    Az egyenlítő találat után a hazai csapat kezd aktívabban támadni, többször is a szlovén kapus bravúrjára van szükség a gól elkerüléséhez.

47:40

Gyorsan kihasználja az előny a szlovén csapat. A gólt ZAN JEZOVISEK szerezte. Gólpassz: Nik Simic és Luka Zorko. A góllal a hazai csapat kiegészült.

47:30
    Kiállítás a hazai csapatból. Majoross büntetése 2 perc gáncsolásért.

47:05
    Egy középtávoli magyar lövés csorog át Us lábai között, de végül elkerüli a kaput a korong.

46:20
    Szlovén és magyar részről egyaránt sok az eladott korong ebben a játékrészben.

45:33
    A jobb oldalon iramodik meg egy magyar játékos és egészen a szlovén kapuig korcsolyázik, ahol azonban Us az útját állja.

44:00
    Az utóbbi percekben leginkább a semleges harmadban folyik a harc, az adok-kapok, a kapuk előtt nem igazán alakul ki helyzet.

43:40
    Les (SLO).

43:12
    A szlovénok hajtanak az egyenlítésért, egyelőre eredménytelenül.

42:17
    Pontos lövés érkezik a rövid alsóba, de Arany zárja a szöget, nincs gól.

41:00
    Felpörögtek a csapatok a záró harmadra, iszonyatos iramban kezdődik a záró játékrész.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A második harmadban is folytatódik a kemény, pörgős játék, azonban ezúttal egy gól is születik, mégpedig a magyar játékosok tanítanivaló akcióját követően. Egy Reisz, Szabó, Hamvai összjáték hozza meg a mérkőzés eddigi egyetlen és talán a torna legszebb találatát.

40:00

39:46
    Hosszú idő után egy magyar lövés. A szlovén kapus egy pillanatig nem tudja hol a korong, aztán kiderül, hogy rajta ül.

39:11
    A hazai csapat kiegészül.

38:00
    Egészen kiváló a magyar csapat emberhátrányos védekezése a mai nap, a szlovének ugyan bejutnak a támadó harmadba, de ott szinte minden passzukba belekap egy védő.

37:35
    Kiváló védőmunka eredményeképpen a kiszolgáltatott helyzetben levő Arany kapuja ismét érintetlen maradt.

37:11
    Újabb vendég előny következik. Herner büntetése 2 perc gáncsolásért.

35:54

35:46
    Újabb szlovén ziccer, de ezúttal a csatár hibázik és lő a hálóba hátulról.

35:00
    Arany ihletett formában véd, az emberelőny alatt legalább 4 nagy helyzete volt a szlovénoknak, de nem sikerült gólt szerezniük.

33:54
    Kiállítás a hazai csapatból. Tóth büntetése 2 perc, bottal akasztásért.

32:24

Csodálatos magyar gól, egy kapu mögül visszatett korongot passzol a HAMVAI SZILÁRD hálóba, a szlovén kapus teljesen a másik oldalra figyelt. Váratlan, klasszis megoldás volt. Gólpassz: Szabó Pál Krisztián és Reisz Áron-Sándor

32:00
    A kék vonalról vállalkozik a magyar játékos, lövése centikkel a kapuvas fölött száll el. Szép lövés volt.

31:08
    Átveszik az irányítás a mérkőzésen a szlovénok, hosszasan tartják a korongot a támadó harmadban, gólt szerezni azonban nem sikerül.

30:01

29:37
    A vendég csapat kiegészült sajnos megint nem sikerült élni az előnnyel.

28:37
    Az első szlovén kiállítás letelik.

28:13
    Lőnek a magyarok becsülettel az előny alatt, de a szlovénok bátran beleállnak minden lövésbe.

27:37
    Újabb vendég kiállítás. Pem büntetése 2 perc hátulról lökésért, plusz 10 perc fegyelmi. A hazai csapat közel 1 percig kettő előnyben játszhat.

27:15
    A hazai csapat kiegészült.

26:31
    Technikai kisbüntetést kap a vendég csapat, túl sok játékos tartózkodott a jégen.

25:49
    Emberelőnyben lőnek a szlovének, Arany 2 alkalommal is mamuttal hárít.

25:15
    Kiállítás a hazai csapatból. Hamvai büntetése 2 perc palánkra lökésért.

24:45
    Újabb Arany védés egy jól helyezett szlovén lövés után.

23:14
    Továbbra is a kemény játék dominál, számos ütközést láthattunk már, de eddig mind a szabályosság határain belül voltak.

22:00
    Kimarad a kihagyhatatlan. Egy középre adott szlovén korong, szinte a gólvonalon csorog végig.

21:17
    Egy keményebb ütközés után kiállítást reklamálnak a vendégek, szerencsére elmarad.

20:39
    Szép szlovén támadásból több kapura lövés is sikeredik és Aranyról kétszer is kijön a korong mire sikerül megszelídítenie azt.

20:01

Brusztolós, kevés kapura lövést hozó játékot láthattunk az első harmadban. Mindkét csapat biztonsági játékot játszik és inkább a gól elkerülését helyezi előtérbe. A korábbi mérkőzésekhez hasonlóan ismét kevés kiállítást hozott az első játékrész, de egyik csapat sem tudott élni az emberelőnyös lehetőségekkel.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:10

19:02
    Mintaszerű szlovén támadás végén Arany bravúrja kell hogy elkerülje a hazai csapat a gólt.

18:47
    Távoli magyar lövés, Us fogja a korongot.

18:00
    Kicsit passzívvá válik a játék, mindkét csapat inkább a korong tartására, mintsem a támadásra összpontosít.

16:42
    A vendég csapat kiegészül.

16:30
    Az egyetlen lövésünk sajnos elkerüli a kaput, nem tudtunk élni az előnnyel.

15:22
    Sikerül felállni emberelőnyben, de a vendégek is szívósan védekeznek.

14:47
    A magyar csapat kiegészült.

14:41
    Kiállítás a vendégektől. Zorko büntetése 2 perc térdhasználatért.

13:40
    Előnyben szépen járatják a korongot a szlovének, azonban lőni mintha nem mernének.

12:47
    Kiállítás a hazai csapatból. Németh büntetése 2 perc testre ütésért.

12:12
    Kakaskodás alakul ki a vendég kapu mögött, a bírók azonban nem hagyják hogy elfajuljanak a dolgok, nincs kiállítás.

11:50
    Mintaszerű magyar támadás, Us gyönyörű spárgázó mozdulattal véd.

11:00
    3 a 2 ellen ugranak meg a szlovének, de szerencsére a csatár a döntő pillanatban hibázik és a korong a kapu fölé száll.

10:20
    Tilos felszabadítás (SLO).

A hazaiak védőjátéka sokkal határozottabbnak tűnik ma, mint a tegnapi mérkőzésen, nem hagynak teret a védők a szlovén csatároknak.

09:00
    Egy távolról kapura löbbölt korongot kap el Arany.

08:39
    Les (SLO).

08:00
    A mérkőzés eddig legnagyobb helyzete maradt most ki. Hajszálpontosan középre adott korongba pöcköl bele a magyar csatár, de Us bravúrral hárít.

07:10
    Ügyes hazai akció a jobb oldalon, a lövés kicsit erőtlen, a szlovén kapus könnyedén hárít.

06:30
    Szlovén helyzet, szerencsére a támadó nehezen szelídíti meg a korongot, és túlcsúszik az alapvonalon, mielőtt lőhetne.

05:45
    Les (SLO).

05:00
    A csütörtökihez hasonló harcosság látszik a magyar csapaton, nagyon gólra törően és pontosan játszanak eddig.

04:00
    Megvan az első szlovén lövés is, a korong csak kívülről zörgeti meg a hálót.

03:20
    Újabb magyar lövés, ezúttal már a vendég kapusnak is közbe kell avatkozni.

02:30
    Az első komolyabb lövés a magyar csapathoz kapcsolódik, egy közeli löket száll el a hosszú felső fölött.

02:00
    Rohanós, erőhokival kezdenek a csapatok, nem sokat cifrázzák a támadásokat és rengeteg az ütközés.

01:20

00:30
    Az első támadást a vendégek vezethetik, de lövésig nem jutnak, a magyar ellentámadás szintén eredmény nélkül marad.

00:01
    A mai mérkőzésen a 3. magyar kapus is szerepet kap, Arany kezd a magyar, Us a szlovén kapuban.

00:01

Tegnap látszott a fiúkon, hogy nagyon kihajtották magukat Olaszország ellen, de így is végig pariban voltak a nagyon jó erőkből álló francia csapat ellen. Az első harmad ugyan gyengébben sikerült, de egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet a válogatottunk, így minimális különbségű vereséget szenvedett. Ma még egy utolsó nekirugaszkodásra, az eddig mutatott jó játékra lesz szükség, hogy megmutassuk, igenis tudunk nyerni magasabban rangsorolt csapatok ellen. Az ellenfél Szlovénia, mindenkit várunk a képernyők előtt!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

urimate

Gólok és gólpasszok: 33. Hamvai (Pál, Reisz), 59. Pál (Schmál) - 48. Jezovisek (Simic, Zorko), 53. Hadzic (Unuk), 59. Vincec

Magyarország: Arany Gergely, Kornakker Dániel, Daoda Olivér - Kiss András, Garát Zsombor, Herner Olivér, Stispicz Bence, Kovács Attila, Burai Péte,Kocsis Ferenc, Szaller Márk - Kiss Zsombor, Majoross Kristóf, Németh Árpád, Schmál Kristóf, Tóth Richárd, Erdély Csanád, Hamvai Szilárd, Reisz Áron, Szabó Dániel, Szabó Pál Krisztián, Vincze Péter, Köllő Roland