Luton – Millwall 0:3 (vége) | Arsenal FC – Blackburn Rovers 0:1 (vége) | Milton Keynes Dons – Barnsley F.C. 1:3 (vége)
Oldham Athletic – Everton FC 2:2 (vége)
Luton Town
0:3 (0:2)
Millwall
szombat 16.02.2013, 13:45 • Kenilworth Road, Luton • FA Kupa

Eddig tartott a lutoni csoda: a Wolverhampton és a Norwich City után a Millwall gárdáját már nem sikerül kiütniük az FA-kupából.
    A hazaiaknak nincs okuk a panaszra, sikerült helytállniuk a közönségük előtt.
    A Millwall pedig továbbjut a legjobb 8 közé, ahol már érezhető közelségbe kerül a döntő! (15:43:11)

94
    Gray lő éles szögből, Forde a helyén van és magabiztosan véd

93
    Shaw lőhet kapura, Forde parádésan véd, újabb szöglet jön!

91
    4 perc lesz a ráadás

A Millwall gólt szerzett!

Végleg eldől a továbbjutás kérdése! Marquis lapos lövését még védi Tyler, a kipattanóra azonban a leggyorsabban DANY N'GUESSAN érkezik, és egészen közelről gólt szerez! Tyler még ebbe is beleért!

79
    Rendellnek sikerül lefejelnie a labdát, majd szögletre mentenek a vendégek. 5:1 a szögletarány

75
    Keogh fejel nagyon közelről mellé! Ajtó-ablak helyzet volt!

71
    1-1 cseréje maradt mindkét trénernek. A hazaiak próbálkoznak, de kezd kijönni a három osztálynyi különbség a csapatok között

70
    Második vendég változtatás: Hulse helyén Marquis a pályán

69
    Második hazai csere: Mendy helyén Shaw folytatja

68
    Vendég kontra után Henry ad be balról, majd jobbról is, de nem alakul ki gólhelyzet

67
    Tyler csap le egy hazafejelt labdára, mielőtt azt Hulse megszereznehtné

66
    N'Guessan lövése vágódik le az egyik hazai védőn, ami Keogh elé pattan, de a támadó nem tudja kapuba lőni a labdát a kivetődő Tyler mellett!

61
    Szabadrúgás a Millwall együttese javára, igyekeznek lassítani a játékot a vendégek

57
    Gray megy el Osborne mellett, de a második hátvéden már nem jut túl!

56
    Henry (Luton) rúgja ki a középre tett labdát

55
    Kovács János tud kapura fejelni az ötösön kívülről, nem sokkal ment fölé a kísérlete!

55
    Szöglet a Luton Town-nak, kicsit felélénkül a hazai közönség

54
    Forde ér ki a tizenhatoson kívűlre, és rúgja el a labdát a hazaiak támadója elől!

54
    Rendell szabálytalansága után reklamál egy sort, ezzel előcsalja Lee Probert zsebéből a sárgát

46

2:0-ra vezet a másodosztályú Millwall az ötödik ligás Luton otthonában, és nagyon közel áll hozzá, hogy bekerüljön az idei FA-kupa legjobb nyolc csapata közé.
    A hazaiak egyáltalán nem játszanak alárendelt szerepet, de egy egyéni hibának valamint egy remek Hulse megoldásnak köszönhetően hátrányból várhatják a második félidőt

48
    Feeney labdakezelési hibája után bedobás a Luton javára

47
    Forde nem jön ki ezúttal a kapuból, de 3 méterről nem sikerül kapura fejelni a labdát Kovács Jánosnak!

47
    Gray harcol ki szögletet a Luton javára

46
    3 perc lesz a hosszabbítás

46
    Kovács János (Luton) van lesen

45
    Adogatnak a lutoniak

44
    Henry beadását Kovács János fejeli ki, majd szabadrúgást kapnak a hazaiak egy belemenést követően

36

GÓÓÓL! 2:0-ra vezet a Millwall! Szépségdíjas találat! ROB HULSE az ötös oldalvonaláról hanyatt dobva magát, háttal a kapunak bekanalazza a labdát a hazai kapuba!

34
    Kirúgással jöhet Forde kapus, nem fog sietni az elvégzésével, jelenleg továbbjutásra áll a csapat

26
    Taylor saját térfeléről végezhet el szabadrúgást, a labda azonban érintés nélkül halad át az alapvonalon, kirúgással jöhet a Millwall együttese

24
    Elég csapkodó a játék az elmúlt percekben, a csapatok egymás hibáiból próbálnak meg élni

17
    Mendy 5 méteres lövését Forde védi bravúrral! Majdnem sikerült egyenlíteni!

14
    Forde jön ki messze a kapujától, és vágja ki oldalra a labdát, bedobás a Luton javára

13
    A hazaiak eddig nem játszottak alárendelt szerepet, ez a gól viszont eléggé megfoghatja az ötödosztályú kiscsapatot

12

GÓÓÓL! Vezet a Millwall! Kovács János hibáját kihasználva JAMES HENRY tudja eltolni a labdát a kijövő Tyler mellett, majd az üres kapuba gurít!

11
    Bedobás a vendégeknek, a, lutoniak pedig nem állnak vissza a saját térfelükre

10
    Eddig élvezetes a mérkőzés, és már mind a két oldalon volt komoly gólszerzési lehetőség

6
    Gray lő kapura majdnem null szögből, a kapus szögletre ment!

3
    Ziccer a Millwall előtt, Hulse gurít a kapu mellé!

3
    Gray lő fordulásból, Forde véd

3
    Tylerig kerül haza a labda, az első percekben egyenlőre csak tapogatóznak a csapatok

2
    A 27 éves Kovács János kezdő a hazai csapat védelmében!

1
    A Luton Town hazai dresszében, narancssárga felsőben és kék alsóban, míg a vendég Millwall csapata kék mezben és fehér nadrágban lép pályára

1

Kezdősor:

Luton Town F.C.: Tyler - Taylor, Henry, Kovacs, Howells - Mendy, Smith - Lawless, Taylor, Rendell, O'Donnell - Gray

Millwall: Forde - Beevers, Osborne, Dunne, Lowry - Abdou, Henry, Trotter, Feeney - Hulse, Keogh

Játékvezetők: Lee Probert - Bryan, Ganfield.

Fogadni mernék...
    H 3.15 D 3.15 V 1.94

A Millwall a 3. körben kapcsolódott be a kupaküzdelmekbe, ekkor hazai pályán múlták felül a harmadosztályú Preston North End együttesét 1:0 arányban.
    A 4. körben egy 89. percben szerzett találattal gyűrték le az elsőosztályú Aston Villa csapatát 2:1-re.
    Az osztálykülönbségek miatt a vendégek célja egyértelműen a sima továbbjutás lehet

A hazaiak már a selejtezőben csatlakoztak a küzdelmekhez, ott idegenben győzték le 2:0 arányban a szintén ötödik ligás Cambridge United együttesét.
    Az 1. fordulóban is egy ötödosztályú csapatot sodort Fortuna a Luton elé, ez viszont már nehezebb falatnak bizonyult, hiszen hazai pályán csak 1:1-es döntetlenre futotta a Nuneaton Town ellen, így újrajátszásra kényszerültek a felek. Ekkor már idegenben kellett nyerni, és ez végül sikerült is 2:0-ra.
    A 2. fordulóban a harmadik ötödosztályú ellenfél következett, nevezetesen a Dorchester Town gárdája, akin 2:1-el jutottak túl a lutoniak hazai környezetben.
    Majd a 3. körben jöhetett az első igazi nagy skalp, a másodosztályú Wolverhampton is fejet hajtott a Kenilworth Road-on (1-0).
    A 4. körben pedig jött az igazi nagy meglepetés, az elsőosztályú Norwich City csapatát győzték le idegenben, 1:0 arányban!
    Szokták mondani, evés közben jön meg az étvágy, Luton Town újabb bravúrra készül!

Elérkeztünk az FA-kupa 5. köréhez, ahol már csak 16 csapat van versenyben a rangos trófeáért, a tét tehát a legjobb nyolc közé kerülés!
    Az ötödosztály 7. helyén tanyázó Luton Town fogadja hazai pályán a másodosztály 12. pozíciójában lévő Millwall gárdáját

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:45 - kor kezdődik.