Luton – Millwall 0:3 (vége) | Arsenal FC – Blackburn Rovers 0:1 (vége) | Milton Keynes Dons – Barnsley F.C. 1:3 (vége)
Oldham Athletic – Everton FC 2:2 (vége)
Oldham Athletic
2:2 (1:1)
Everton FC
szombat 16.02.2013, 19:00 • Boundary Park, Oldham • FA Kupa

Izgalomdús végjátékot hozott az Oldham - Everton találkozó, melynek első félidejében még a hazai csapat szerzett vezetést, de a vendégek előbb egyenlíteni tudtak, majd a második játékrészben a vezetést is átvették alsóbb osztályú riválisuktól. Az Oldham azonban nem omlott össze, küzdött, hajtott a csapat, de sokáig csak kihagyott ziccereket ért ez a megalkuvást nem tűrő játék. Aztán a hosszabbítás hosszabbításában, egy utolsó utáni szögletből mégiscsak meglett az egyenlítés, így 2-2 lett a végeredmény, tehát sikerült kiharcolnia az újrajátszást az Oldham együttesének. A Liverpool után átmenetileg az Everton bicskája is beletört a harmadosztály kieső helyén álló csapatba. (21:00:53)

95
    Az Oldham gólt szerzett!
    Elképesztő fordulat! MATT SMITH érkezik és a nagy kavarodásban két méterről a kapuba fejel. Újrajátszás lesz! Az Oldham ismét kisebb csodát művelt!

94
    Újabb szöglet következik.

94
    A hazaiak mindent megtesznek az egyenlítésért. Szöglet, Bouzanis is előre jön.

93
    Időhúzó jelleggel kihasználja utolsó cseréjét az Everton. Jelavic helyére Duffy érkezik.

92
    A vendégek próbálnak kontrázni, de Mirallast lesen találja a labda.

91
    Nagyon nyom az Oldham, nem látszik az osztálykülönbség a két gárda között.

90
    Négy perc a ráadás.

89
    Óriási egyenlítési lehetőség maradt ki. Bernard kapott remek indítást, mellel maga elé tette a labdát, már csak Howard állt vele szembe, de a csatár nem tudott túljárni a kapus eszén, az ismétlést pedig kiszorított helyzetből az oldalhálóba vágta. Az Everton kapusa óriási bravúrt mutatott be.

88
    Howard kiöklözi a sarokrúgást, majd lehúz egy újabb beadást.

88
    Bernard próbálkozik lövéssel, de a labda Jagielkán megpattanva szögletre vágódik.

86
    Brown hibázott saját tizenhatosának bal oldalánál, de rossz helyre fejelt labdájából nem tudott helyzetet kialakítani az Everton.

85
    Mindkét együttes próbálkozik, de az utolsó passzok rendre rosszak.

82
    Főleg, mivel Jelavic egy remek labda után nem tudta eltalálni a kaput és ígéretes helyzetben fölé lőtt.

82
    Küzd az egyenlítésért a hazai gárda, még korántsem dőlt el ez a mérkőzés.

80
    Hatalmas helyzet az Oldham előtt. Smith tűzött kapura egy lövést 15 méterről. A csatár a jobb alsót célozta, Howard azonban résen volt és bravúrosan védett.

79
    Pienaar lábát fájlalva hagyja el a játékteret, Oviedo jön helyette.

79
    Baxter beadását Smith csúsztatja kapu mellé.

78
    Mirallas húz el a jobb oldalon, de túl hosszan szökteti magát, így nem lesz belőle beadás, csak kirúgás.

77
    Obita nem tudja folytatni a játékot, helyére Simpson érkezik.

76
    Jobb oldalról végezhetett el szögletet az Everton. Osman fejelt bele a labdába, a nagy ívben kapu felé szálló labdát Bouzanis könnyen lekapta a levegőből.

75
    Baines bal oldalról húzott középre, egy védőt leültetett, a következőbe már belelőtte a labdát.

74
    A meccsel együtt Obita is leült. Az Oldham játékosának lába begörcsölt.

73
    Az elmúlt percekben a mezőnyjáték dominál, kicsit leült a találkozó.

71
    Tarkowski jobb oldali beadása csúnyán lecsúszik, így kirúgással jöhet a vendég csapat.

71
    Mindkét együttes próbálkozik, de helyzet nem alakul ki.

67
    Baxter lő 20 méterről, középről, fölé.

66
    Újabb hazai csere: lemegy a csapatkapitány, Wesolowski, helyére pedig Furman érkezik, aki egyúttal a karszalag új tulajdonosa is lesz.

64
    Howard szed össze egy mélységi labdát, Obita pedig egy kicsit meglöki. A kapus úgy érzi komoly sérelem érte, az Oldham játékosa pedig úgy tesz, mintha mi se történt volna.

61
    Cserél az Oldham: Iwelumo helyére érkezik Smith.

61
    Neville hibázott nagyot a saját tizenhatosa előtt, de nem lett belőle komoly baj.

59
    Baines elől Croft tisztáz szögletre. A sarokrúgásba Osman csúsztatna bele, de a labda végül elkerüli a kaput.

58
    Hosszas passzolgatással szövögeti támadást az Everton, majd egy rossz átadással véget is ér az akció.

56
    Pienaar hosszú indítása lett túlságosan is hosszú, így Bouzanis nyugodtan felszedhette a labdát.

55
    Neville kap sárgát egy rossz ütemű becsúszás után.

53
    Egy gyenge beadást húz le Howard.

52
    Pienaar remek cselek után 11 méterről, bal lábbal lőtt kapura, de kísérlete gyengére sikerült, így Bouzanis könnyedén fogta.

48
    Az Everton gólt szerzett!
    A szögletet PHIL JAGIELKA négy méterről, a hátán egy védővel fejelte be a kapuba. Bouzanis is rosszul mozdult ki, a védők is elaludtak.

47
    Jelavic bal oldali beadását blokkolja Mvoto. Szöglettel jöhet a vendég együttes.

46
    A szünetben cserélt az Everton: a gólszerző Anichebe helyére Mirallas érkezett a pályára.

46
    Az Oldham kezdte a második játékrészt.

46

Jordan Obita révén egy remek kontra után szerzett vezetést az Oldham a 13. percben. Ezután az Everton szépen lassan átvette a játék irányítását, ami a 24. percben góllá érett. Victor Anichebe szerezte az egyenlítő találatot. A vendégek ezután is fölényben játszottak, de néhány kisebb helyzettől eltekintve nagy esemény már nem történt az első játékrészben. Összességében az Everton akarata érvényesül, de az Oldhamnek is lehet keresnivalója, ha szervezetten védekezik, illetve kontrából veszélyeztet. Izgalmas lesz a második félidő.

47
    Az Everton passzolgatja végig a ráadást, de lövésig nem jut a csapat.

45
    Két perc lesz a hosszabbítás.

44
    Anichebe már jól indult meg, de egy védő is szorongatta, valamint a kapus is érkezett, így mellé pöccintett a vendég játékos.

43
    Jelavic ugorhatott volna ki egy labdával, de a csatár rosszul ért hozzá a labdához, ami így elpattant tőle, Bouzanis pedig összeszedte.

43
    Neville végzett el nagy bedobást, de a tizenhatoson belülre szálló labda nem talált Everton játékost.

41
    A szöglet a tizenhatoson belül pattogott, majd egy Oldham védő tisztázott, de azonnal jött is vissza a labda, amit Fellaini fejelt fölé két védő szorításában.

40
    Egy jobb oldali beadás után Brown melléről szögletre pattan a labda.

39
    Inkább az Everton akarata érvényesül, de a gól óta nem tudott helyzetet kialakítani a vendég együttes.

36
    Anichebe a jobb oldalról adott be egy labdát, de túl mélyre sikerült a centerezés, így Bouzanis tudta összeszedni.

34
    Croft kézzel vesz le egy labdát az Everton büntetőterületén belül, kifelé jár a szabadrúgás.

32
    Jelavic kap jónak tűnő kiugratást, de lesről indult a vendég együttes csatára.

31
    Anichebe a pályán kívül cipőt cserél.

31
    A sorfal blokkolja a veszélyes helyről elvégzett szabadot.

30
    Distin szabálytalankodott Iwelumóval szemben, a tizenhatos előterében, középen jut szabadrúgáshoz az Oldham.

29
    Néhány kisebb szabálytalanságtól eltekintve nem történt komolyabb esemény az elmúlt néhány percben.

25
    Rögtön hatalmas helyzet a túloldalon. Obita lőtt kapura, a labda még megpattant egy védőn, így pedig a bal oldali kapufán csattant.

24
    Középen, a tizenhatos vonalán rúg luftot Mvoto, így a labda VICTOR ANICHEBE elé kerül, aki könyörtelenül kihasználja a védelem megingását és a kapu jobb oldalába lő. Egyenlít tehát az Everton.

23
    Obita próbált középre adni a bal oldalról, de nem talált csapattársat a labda.

22
    Pienaar kap a fejéhez egy fejpárbaj után, de szerencsére nem komoly az Everton játékosának sérülése.

20
    Pienaar lőtt kapura, de az egyik Oldham védő kifejelte a labdát.

19
    Az Everton ezúttal a másik oldalról jöhet szabadrúgással, méghozzá a tizenhatos vonala mellől.

17
    A középre lőtt labda elsuhan a lábak erdejében.

17
    Az Everton kap szabadrúgást a jobb oldali szögletzászlóhoz közel.

16
    Obitát egy ütközés miatt ápolni kellett, de már visszatérhetett a pályára a gólt szerző játékos.

13
    A szöglet utáni kontrából vezetést szerez az Oldham. Croft adta be a labdát a jobb oldalról, az érkező JORDAN OBITA pedig bepasszolt azt az üresen álló kapuba.

13
    Majd rögtön a második is.

12
    Baines lőtte el a szabadrúgást, a sorfalból egy játékos beleért, így fölé szállt a labda, jöhet az első szöglet.

11
    Osman ellen elkövetett szabálytalanság miatt a tizenhatos előteréből, középről végezhet el szabadrúgást a vendég együttes.

11
    Obita ível be egy labdát a bal oldalról, de a labda mindenki felett elszáll, így az Everton jöhet kirúgással.

9
    Barnard nem tud átvenni egy hosszú labdát az Everton tizenhatosán belül.

8
    Az első valamirevaló Oldham támadást lesen állít meg a játékvezető, jogosan.

7
    A szabadrúgás után egy jobb oldalról középre tekeredő labdát szed le a levegőből Bouzanis.

6
    Grounds lökte fel Osmant a hazi térfél közepén, szabadrúgással jön az Everton.

6
    Csapongó játék folyik a pályán.

4
    Helyzet nélkül telik el az első néhány perc.

1
    Jelavic lépett volna ki a védők között, de Bouzanis remekül mozdult ki kapujából és összeszedte a labdát.

1
    Azonnal szabadrúgást kap az Oldham: Fellaini kezére pattant a labda.

1

Kezdősor:

Oldham Athletic: Bouzanis – Brown, Mvoto, Tarkowski, Grounds - Croft, Wesolowski, Baxter, Obita - Iwelumo, Barnard

Everton FC: Howard – Neville, Jagielka, Distin, Baines – Osman, Gibson, Fellaini, Pienaar – Anichebe, Jelavic

Játékvezetők: Phil Dowd.

Az Oldham Athletic egy újabb Premier League csapat skalpjára vadászhat az FA-kupa ötödik fordulójában. A hazai együttes ugyanis annak ellenére, hogy csupán a harmadosztály kieső helyén szerénykedik, egy körrel ezelőtt a Liverpoolt fosztotta meg a rangos trófea elnyerésének esélyétől. Azon a találkozón az Oldham magabiztos játékkal 3-2-re verte meg a kissé ugyan tartalékosan felálló Poolt.
    Az Everton másodosztályú ellenféllel szemben diadalmaskodott, a Boltont sikerült egy 91. percben szerzett góllal 2-1 arányban legyűrnie David Moyes fiainak.
    Hiába a két osztálynyi különbség a felek között, a vendégeknek nem szabad abba a hibába esniük, hogy alábecsülik ellenfelüket, persze az Evertonnál pontosan tudják, hogy szintén liverpooli csapatként nem kell a városi rivális nyomdokaiba lépni.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Gólok: 13. Obita, 95. Smith - 24. Anichebe, 48. Jagielka

Lapok:   55. Neville (EVE)

Oldham Athletic: Bouzanis – Brown, Mvoto, Tarkowski, Grounds - Croft, Wesolowski (Furman, 66.), Baxter, Obita (Simpson, 77.) - Iwelumo (Smith, 61.), Barnard
    Everton FC: Howard – Neville, Jagielka, Distin, Baines – Osman, Gibson, Fellaini, Pienaar (Oviedo, 79.) – Anichebe (Mirallas, 46.), Jelavic (Duffy, 93.)

Játékvezetők: Phil Dowd