Luton – Millwall 0:3 (vége) | Arsenal FC – Blackburn Rovers 0:1 (vége) | Milton Keynes Dons – Barnsley F.C. 1:3 (vége)
Oldham Athletic – Everton FC 2:2 (vége)
Milton Keynes Dons
1:3 (0:2)
Barnsley F.C.
szombat 16.02.2013, 16:00 • Stadium mk, Milton Keynes • FA Kupa

Az első félidőben a Barnsley ellenfele fölé tudott nőni és kétgólos előnyre tett szert. A második játékrészben sokáig Etuhu súlyosnak tűnő sérülése volt a legfontosabb esemény, de a Milton Keynes Dons elkezdett éledezni és a kialakított helyzetek meg is hozták a várt sikert, szépíteni tudott a hazai együttes. Az egyenlítés is benne volt a mérkőzésben, de végül a Barnsley szerezte meg a harmadik gólt a 12 perces hosszabbítás elején, a hazaiak vereségét pedig Smith kiállítása pecsételte meg. 3-1-re győzött tehát az összességében jobban játszó Barnsley és továbbjutott a legjobb nyolc közé az FA-kupában. (18:07:38)

102
    Becsületből megy előre az MK Dons, de helyzetig nem jut a csapat.

100
    A vendég csapat szurkolói hangos énekléssel ünneplik a valószínű győzelmet és továbbjutást.

99
    Scotlandet próbálják indítani, de lesen állt a Barnsley játékosa.

96
    A hazai csapat esélyei elszálltak: Smith kap pirosat durvaságáért. A félpályánál Delap és Smith egyszerre ugrott fel a labdáért, utóbbi pedig csúnyán és látszólag szándékosan oldalba könyökölte a nála magasabbra ugró Barnsley játékost. Delapnek meg sem kottyant a dolog, de a bíró a közelben állt és látta az esetet. Emberhátrányban folytathatja a meccset az MK Dons.

96
    Próbálkozik rendületlenül az MK Dons, de nem sikerül helyzetig jutni.

92
    A Barnsley gólt szerzett!
    CHRIS DAGNALL kap az első félidőben már többször is látotthoz hasonlóan egy leshatáron történő kiugratást Perkinstől. A Barnsley csatára egyedül vihette a labdát a kapusra, higgadtan elhúzta mellette a labdát, majd bal lábbal a kapuba lőtte. Nehéz helyzetben a hazai együttes.

90
    Etuhu ápolása miatt 12 perc hosszabbítás következik.

88
    Rögtön esemény a másik kapu előtt: egy baloldalról begurított labdát pöccinti ki az egyik védő a tizenhatoson kívülre, az érkező Barnsley csatár lövése pedig alig kerüli el a jobb alsó sarkot.

88
    Egy Barnsley szöglet után ezúttal a hazaiak kontráznak veszélytelenül.

86
    Egy kontrával indul meg a Barnsley. Scotland kap kiugratást, a visszaérő védő mellett megcsinálja a cselt, majd csúnyán mellé bombázza a labdát.

85
    Nagy nyomás alatt a vendég kapu.

84
    Aktívabban játszik a hazai együttes, benne van az egyenlítő gól a mérkőzésben.

83
    A lefejelt szögletet Smith bombázta kapu fölé.

82
    Körülbelül 28 méterről a kaputól kapott szabadrúgást az MK Dons. Williams a jobb alsót célozta meg a lövéssel, de Steele a helyén volt és szögletre ütötte a labdát.