Luton – Millwall 0:3 (vége) | Arsenal FC – Blackburn Rovers 0:1 (vége) | Milton Keynes Dons – Barnsley F.C. 1:3 (vége)
Oldham Athletic – Everton FC 2:2 (vége)
Milton Keynes Dons
1:3 (0:2)
Barnsley F.C.
szombat 16.02.2013, 16:00 • Stadium mk, Milton Keynes • FA Kupa

Az első félidőben a Barnsley ellenfele fölé tudott nőni és kétgólos előnyre tett szert. A második játékrészben sokáig Etuhu súlyosnak tűnő sérülése volt a legfontosabb esemény, de a Milton Keynes Dons elkezdett éledezni és a kialakított helyzetek meg is hozták a várt sikert, szépíteni tudott a hazai együttes. Az egyenlítés is benne volt a mérkőzésben, de végül a Barnsley szerezte meg a harmadik gólt a 12 perces hosszabbítás elején, a hazaiak vereségét pedig Smith kiállítása pecsételte meg. 3-1-re győzött tehát az összességében jobban játszó Barnsley és továbbjutott a legjobb nyolc közé az FA-kupában. (18:07:38)

102
    Becsületből megy előre az MK Dons, de helyzetig nem jut a csapat.

100
    A vendég csapat szurkolói hangos énekléssel ünneplik a valószínű győzelmet és továbbjutást.

99
    Scotlandet próbálják indítani, de lesen állt a Barnsley játékosa.

96
    A hazai csapat esélyei elszálltak: Smith kap pirosat durvaságáért. A félpályánál Delap és Smith egyszerre ugrott fel a labdáért, utóbbi pedig csúnyán és látszólag szándékosan oldalba könyökölte a nála magasabbra ugró Barnsley játékost. Delapnek meg sem kottyant a dolog, de a bíró a közelben állt és látta az esetet. Emberhátrányban folytathatja a meccset az MK Dons.

96
    Próbálkozik rendületlenül az MK Dons, de nem sikerül helyzetig jutni.

92
    A Barnsley gólt szerzett!
    CHRIS DAGNALL kap az első félidőben már többször is látotthoz hasonlóan egy leshatáron történő kiugratást Perkinstől. A Barnsley csatára egyedül vihette a labdát a kapusra, higgadtan elhúzta mellette a labdát, majd bal lábbal a kapuba lőtte. Nehéz helyzetben a hazai együttes.

90
    Etuhu ápolása miatt 12 perc hosszabbítás következik.

88
    Rögtön esemény a másik kapu előtt: egy baloldalról begurított labdát pöccinti ki az egyik védő a tizenhatoson kívülre, az érkező Barnsley csatár lövése pedig alig kerüli el a jobb alsó sarkot.

88
    Egy Barnsley szöglet után ezúttal a hazaiak kontráznak veszélytelenül.

86
    Egy kontrával indul meg a Barnsley. Scotland kap kiugratást, a visszaérő védő mellett megcsinálja a cselt, majd csúnyán mellé bombázza a labdát.

85
    Nagy nyomás alatt a vendég kapu.

84
    Aktívabban játszik a hazai együttes, benne van az egyenlítő gól a mérkőzésben.

83
    A lefejelt szögletet Smith bombázta kapu fölé.

82
    Körülbelül 28 méterről a kaputól kapott szabadrúgást az MK Dons. Williams a jobb alsót célozta meg a lövéssel, de Steele a helyén volt és szögletre ütötte a labdát.

80
    A hírek szerint Etuhu elvesztette az eszméletét az ütközéstől, időközben magához tért, a mentő kórházba szállította.

78
    Egy jobboldali beadás után fejelhetett öt méterről teljesen tisztán Smith, de Steele bravúrral kiütötte a labdát a kapufa alól.

77
    Mellis kap sárgát egy félpályánál elkövetett szabálytalanságért.

76
    Dagnall próbálkozik egy távoli lövéssel, de a labda elkerüli a kaput.

76
    Steele húz le a levegőből egy labdát.

74
    Golbournet talpalja le nagyon csúnyán Williams. Jogos sárgalap a hazai csapat védőjének.

73
    Hatalmas az iram a pályán, mindkét együttes odateszi magát.

70
    A Barnsley kihasználja utolsó cserelehetőségét. Hassell helyére Delap áll be.

70
    Lewington a túloldalon is veszélyeztet: egy szöglet után fejel kapu fölé.

69
    Kis híján öngólt szerzett a hazai csapat. Egy centerezés után Lewington ért szerencsétlenül a labdába, ami alig kerülte el a kaput.

68
    A gólszerző Bowditch sérülés miatt elhagyja a pályát, helyére Lines áll be.

67
    A szabadrúgást Williams bombázta kapu fölé.

66
    A tizenhatos előterében, középről jöhet szabadrúgással az MK Dons.

62
    A Milton Keynes gólt szerzett!
    DEAN BOWDITCH szerzett szépítő találatot a hazai együttesnek. A tizenhatoson belül állva lőtte ki a kapu jobb alsó sarkát.

58
    A sérült játékos helyére O'Brien érkezik a pályára.

58
    Kelvin Etuhu hordágyon hagyja el a pályát vastaps kíséri.

57
    Továbbra is tart az ápolás, már készítik a mentőt Etuhu számára.

53
    Súlyos lehet a fejsérülés, ugyanis rengeteg orvos térdel Etuhu mellett már hosszú percek óta. Áll a játék.

50
    Etuhu egy fejpárbaj után földre került a saját félpályájának közepén. Ápolás következik.

48
    Otsemobor kap sárgalapot.

47
    Steele lehúzza a szögletet.

47
    Veszélyes szabadrúgással kezdte a második félidőt a hazai együttes, a védők szögletre tisztáztak.

46
    A vendégek is cseréltek, a gólszerző Harewood hagyta el a pályát, helyére Scotland állt be.

46

A félidőben cserélt a hazai csapat: Harley helyére Chiksen állt be.

Remekül kezdte a mérkőzést a vendég csapat és Dagnall révén már a harmadik percben vezetéshez is jutott. A Milton Keynes Dons játékosait teljesen összezavarta a korán bekapott gól, így a Barnsley hamar megduplázta előnyét Harewood találatával. Az egész félidőben a vendégek akarata érvényesült, sokkal jobb teljesítményt nyújtottak mind védekezésben, mind támadásban, így megérdemelten vezetnek 45 percnyi játék után.

47
    Chadwick kap lapot egy félpályánál elkövetett szabálytalanságért.

47
    Steele kap le a levegőből egy mélységi indítást.

45
    Két perc lesz a hosszabbítás.

44
    A Barnsley ezúttal egy kontrával próbálkozott, de veszélyes helyzet nem alakult ki.

43
    Szépen passzolgatott az MK Dons az ellenfél büntetőterülete előtt, de lövésig nem jutott a csapat.

42
    Mellis természetesen felépült és saját lábán hagyta el a pályát.

40
    MacKenzie az alkarjával igyekezett távol tartani a labdától Mellist, aki fájdalmas arccal esett földre a hazai tizenhatos bal sarkánál és ápolni is kell. Szabadrúgás nincs.

39
    Ezúttal egy bal oldali beíveléssel próbálkozott a Barnsley, de elszállt a fejek felett a labda.

38
    Harewood robogott el a jobb oldalon, de a középre passzolt labdája elakadt egy védőben.

37
    Kezd magára találni a hazai együttes, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszik.

35
    A beívelést kifejelik a védők, a tizenhatoson kívülre kerülő labdát pedig Otsemobor rúgta el kapásból, de nem találta el a kaput.

34
    Az ellenfél térfelének közepén jut szabadrúgáshoz a hazai csapat.

32
    Kennedy becsúszva szögletre rúgta a labdát az MK Dons csatára elől, de a sarokrúgás ezen az oldalon is veszélytelen.

31
    A Barnsley továbbra is egész pályás letámadást alkalmaz, de azért a két gól után kicsit visszavett a tempóból a vendég együttes.

29
    Amely mindenki fölött elszáll és az alapvonalnál elhagyja a pályát. Kirúgás.

29
    Harewood harcol ki szögletet.

28
    Közel járt a helyzethez az MK Dons, de Powell elől tisztáztak a védők.

27
    A hazai gárda továbbra is képtelen egy egészséges akciót vezetni, rendre az ellenfélnek passzolnak.

25
    Etuhu mutat be látványos dekázgatást a félpályánál.

23
    Martin ezúttal jól avatkozott játékba, a tizenhatoson kívülre futva fejelt el egy labdát, gólhelyzetet akadályozva meg ezzel.

22
    Az MK Dons támadásai már a félpályánál megakadnak, a felívelések pedig teljesen hatástalanok.

21
    Egyelőre meglátszik az osztálykülönbség a két együttes között.

19
    Wiseman kapott remek labdát a jobb oldalon, centerezésére pedig MARLON HAREWOOD érkezett és a kapu jobb oldalába vágta a labdát.

17
    Martin hozta rá a szívbajt a hazai drukkerekre: egy hazaadást szeretett volna kirúgni a mezőnybe, de leperdült lábáról a labda, veszély nem lett belőle.

16
    Etuhu a tizenhatos előteréből próbált lőni, kísérletét blokkolták.

15
    Egyértelműen a vendég csapat akarata érvényesül, jobban és veszélyesebben játszik a Barnsley.

13
    Dagnall elképesztő formában van, a leshatárról kiugorva vihette a labdát a kapura, de az ígéretes helyzetet csúnyán fölé lőtte.

11
    Ismét Dagnallt keresték egy labdával társai, az átadás ezúttal azonban hosszúra sikerült.

10
    A Barnsley már az ellenfél térfelén igyekszik labdát szerezni, vezetése ellenére letámad a vendég együttes.

8
    Az MK Dons csapatából Chadwick a legaktívabb, ismét lövésre szánta el magát, ezúttal kaput is talált, de lövése középre ment, így Steele könnyedén fogta.

6
    Kisebb szabálytalanságok tarkítják a játékot.

3
    CHRIS DAGNALL kapott parádés kiugratást, lefutotta a védőket és a tehetetlen kapus mellett bal lábbal kilőtte a hosszú alsót. Vezet a vendég együttes.

2
    Az első lövés a hazaiak előtt adódott, Chadwick tüzelt fölé-mellé 18 méterről.

1
    A Barnsley kezdte a mérkőzést.

1

Kezdősor:

Milton Keynes Dons: Martin - Otsemobor, MacKenzie, Williams, Lewington - Potter, Harley - Bowditch, Chadwick, Powell - Smith

Barnsley F.C.: Steele – Wiseman, Cranie, Kennedy – Hassell, Etuhu, Perkins, Mellis, Golbourne – Dagnall, Harewood

Játékvezetők: Mike Jones.

A League One-ban (harmadosztály) szereplő Milton Keynes Dons csapata, az FA-kupa ötödik körében a Championshipben (másodosztály) jelenleg kieső helyén álló Barnsley együttesét fogadja.
    A hazaiak egy fordulóval ezelőtt a Queens Park Rangers ellen harcolták ki a továbbjutást: félidőre már 2-0-s előnyre tettek szert, amit a hajrára újabb két góllal sikerült növelni, a QPR pedig csak a mérkőzés végén találta meg a kapuba vezető utat, így 4-2-es győzelemmel jutott tovább az MK Dons.
    A vendég gárda a Hull City-hez látogatott a negyedik körben, ahol Chris Dagnall 69. percben szerzett találatával sikerült diadalmaskodni.
    Nehéz előre megjósolni, melyik együttes fogja megnyerni a találkozót, az FA-kupa ráadásul hagyományosan az a sorozat, ahol bármi megtörténhet. Érdemes lesz tehát velünk tartani.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Gólok: 62. Bowditch - 3. Dagnall, 19. Harewood, 92. Dagnall

Lapok:   47. Chadwick (MKD), 48. Otsemobor (MKD), 74. Williams (MKD) - 77. Mellis (BRN)   96. Smith (MKD)

Milton Keynes Dons: Martin - Otsemobor, MacKenzie, Williams, Lewington - Potter, Harley (Chicksen, 46.) - Bowditch (Lines, 68.), Chadwick, Powell - Smith
    Barnsley F.C.: Steele – Wiseman, Cranie, Kennedy – Hassell (Delap, 70.), Etuhu (O'Brien, 58.), Perkins, Mellis, Golbourne – Dagnall, Harewood (Scotland, 46.)

Játékvezetők: Mike Jones