FC Twente – Willem II Tilburg 1:1 (vége) | NAC Breda – Heracles Almelo 1:1 (vége) | Roda JC Kerkrade – AZ Alkmaar 2:2 (vége)
PSV Eindhoven – FC Utrecht 2:1 (vége)
Roda JC Kerkrade
2:2 (1:1)
AZ Alkmaar
szombat 16.02.2013, 19:45 • Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade • Eredivisie

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:45 - kor kezdődik.

Már a facebookon is elérhetőek vagyunk: Onlajnok.com
    Lájkolj és nem maradsz le egyetlen mérkőzésről sem!

A Holland bajnokság 23. fordulójában a 15. helyen álló Roda fogadja a 11. AZ Alkmaart.
    A hazai együttes csupán 1 ponttal van a kiesést jelető 16. hely előtt, fontos számukra a mai mérkőzés. Az idei évben egy győzelmet és három döntetlent tudnak felmutatni. Minden pont fontos számukra, hazai pályán pedig a győzelem.
    Az AZ Alkmaar jól kezdte az évet- két győzelemmel, már úgy érezhették, meglesz a helyük a rájátszásra, de a két utolsó meccsükön vereséget szenvedtek. A mai meccsre valószínűleg bizonyítási szándékkal is érkeznek.
    Izgalmas mérkőzés vár ránk!

Az őszi összecsapásukon az Alkmaar 4-0-ra győzte le hazai pályán a Rodat, van miért visszavágniuk a hazaiaknak a mai mérkőzésen!

1

1
    Megkezdődött az első félidő, az AZ Alkamaar indította útjára a labdát.

1
    A Roda gólt szerzett!

MALKI az első Roda támadás végén, miután Fledderus lövése Alvarado kapusról kipattant, 7 méterről a kapuba passzolt!

2
    Meglepte alaposan a Roda a vendégeket, máris megnyugtató előnyben vannak.

2
    Malki ismét remekül lépett ki egy jó passz után, de Alvarado védte a lövését.

4
    Nem tért még magához az Alkmaar, a Roda uralja a vendégek térfelét.

5
    Altidore megunta, jó 35 méterről kapura lőtt, de egy méterrel eltévesztette a hazai kaput.

7
    Bonevacia adott be jobbról, de hosszú lett, majd Tamata próbálta beadni balról, ám a védők ezt már kifejelték.

9
    Elm tűzte rá a kapura 20 méterről, megpattant a védőn, így elkerülte a labda a jobb felső sarkot.

10
    Az Alkmaar szögletét kifejelték a védők, már Alvarado kapushoz került hátra a labda, a másik térfélre.

11
    Overtoom volt lesen a vendégegyüttesből.

13
    Overtoom 15 méterről nagyon fölé lőtte a labdát Gorter bal oldali beadása után.

15
    Hupperts remekül ugrott ki a kezdőkör vonalánál egy passz után, de lesen volt, a játékvezető megállította.

16
    Kényelmesen passzolgat a Roda, várnak a megfelelő kiugratási lehetőségre, az Alkmaaar pedig még tartja magát az egy csatáros játékhoz.

17
    Ramzit kell ápolni, áll a játék.

19
    Ramzi sérülés miatt kellet, hogy lejöjjön, helyére Sutchuin Djoum állt be.

21
    Malki harcolt ki szögletet, jöhet a Roda.

22
    Malki szögletét Altidore fejelte ki a kapu előteréből.

23
    Altidore rendben van önbizalommal, 20 méteres lövése azonban 5 méterrel mellé ment.

24
    Altidore kapott jó keresztlabdát, de a cselt már nem tudta megcsinálni,Wielaert szerelte.

26
    Malki próbálkozott ismét lövéssel 16-ról, de egy védőről szögletre vágódott.

27
    Biemans szögletét kiöklözte Alvarado, Bonevicia pedig fölébikázta a kipattanót.

28
    Demouge volt lesen, de még vitatkozik az oldalvonalnál a partjelzővel, nem érzi jogosnak.

29
    Szöglethez jut a vendégcsapat, kis szöglet után Gudmundsson fejelt kapura, de Kurto védett.

30
    Demouge kapott szabadrúgást a félpályánál.

31
    Pereira szabadrúgását Alvarado öklözte ismét a mezőnybe.

33
    Az Alkmaar gólt szerzett!

ALTIDORE fordult meg Elm passzából a tizenhatos előtt és kilőtte a jobb alsó sarkot, Kurto már nem ért le oda.
    Egyenlít az Alkmaar!

33
    Altidore próbálkozásainak meglett a gyümölcse, de a védője is hibázott, nem lett volna szabad lőni hagyni.

34
    Henriksen helyén Johansson a pályán az Alkmaarban.

34
    Egy gyors kezdés után Malki lőtt kapura, de Alvarado védett.

35
    Egy újabb Roda szöglet, amit Demouge a kapu mellé fejelt.

36
    Altidore most lesen volt kénytelen megállni a játékvezető sípszavára.

38
    Demouge passzát Malki 20 méterről lőtte kapura, erős lövése kicsivel ment csak fölé.

40
    Demouge Alvaradot húzta vissza miután az tisztázott előle egy labdát.

Malki ma óriási rekordot állított fel, mert egymás utáni öt mérkőzésen a mai volt a harmadik, amin az első percben gólt szerzett! A holland élvonalban ez még senkinek sem sikerült.

42
    Tamata rosszul fejelte haza a labdát, Alvaradónak kellett nyújtóznia, hogy ne legyen gól.

43
    A Roda szögletét Altidore fejelte ki a mezőnybe.

44
    Demouge volt szabálytalan, szabadrúgás kifelé az Alkmaarnak.

45
    Egy perc a hosszabbítás.

Meglepte a Roda az első percben lőtt góljával az AZ-t, pár percig mintha a pályán sem lettek volna a vendégek.
    Ezt követően az Alkmaar is magához tért, de nem változtatott taktikáján, mert folyamatosan minden támadásnál Altidoret játszották meg, ami a 33. percben be is jött, sikerült egy jó lövéssel egyenlítenie.
    Figyelemre méltó Malki rekordja is, mert a harmadik első percben szerzett gólja a mai az utóbbi 5 meccsen.
    Nagy csata várható a második félidőben, a hazaiak mindent megtesznek majd a győzelemért.

46

46
    A Roda kezdte a második félidőt.

46
    Gudmundsson helyére Berghuis jött az Alkmaarba.

48
    Altidore felé egy beadás de most nem tudta kapura fejelni, a védők megelőzték.

49
    Elm kapott egy rúgást az oldalvonalnál, de nem kellett ápolni.

50
    Szabadrúgás az Alkmaarnak 25 méterre a hazai kaputól,Altidore buktatásáért.

51

OVEERTOM szabadrúgása megpattan a sorfalon így az ellenkezőleg mozduló, tehetetlen Kurto mellett a kapuba vágódik.

52
    Altidore sérült meg a saját tizenhatosánál egy fejelésnél. Demouge volt a fejpárbaj győztese.

53
    Alapos hidegzuhany a Rodának, hogy az Alkmaar megfordította a meccset!

54
    Gorter kapott sárgát visszahúzásért.

55
    Fledderus túzte kapura az előző esetért megítélt szabadrúgást, Alvaradonak kellett nyújtóznia, hogy védeni tudjon.

56
    Szöglet a Rodanak, a védők kifejelik, a kipattanót Wielaert rúgta rá egyből, de Alvarado fogta a labdát.

58
    A vendégek hátul adogatnak, nekik már nem sürgős!

59
    Overtoom adott be balról, de elment keresztbe a kapu előtt.

60
    Egy jó keresztlabdát Demouge a nézők közé bombázott 16 méterről.

61
    Biemans helyére Affane állt a Roda csapatába.

62
    Malki felé egy hosszú indítás, de most rosszul vette át, Alvarado fogta a labdát.

63

DEMOUGE egy gyors akció végén Malki passzából 5 méterről a jobb fölső sarokba bombázott !

65
    A szép egyenlítő gól után ismét életre keltek a Roda győzelmi reményei!

67
    Elaludtak a Roda védői, Altidore beadásáa után Beerens fejelt a kapu fölé.

69
    Nagy a csata a középpályán, nagyon hajt a hazai csapat a győzelemért.

71
    Altidore indult meg középen, de könnyen szerelték a Roda védői, és felszabadítottak.

72
    Demouge kapott sárgát visszarántásért.

74
    Altidore maradt le centikkel Johansson beadásáról, könnyen gól lehetett volna ez is!

75
    Altidore remek kiugratást kapott, de hosszan tolta meg egy picit a labdát, Kurto levette így a lábáról.

76
    Malki egy középreadás után próbaált kapura pörgetni, de egy védőről szögletre ment.

76
    Demouge helyére állt be Lebedynski a Roda csapatába.

78
    Elm elől kellett mentenie a visszafutó Danilonak.

79
    Szögletet végzett el a vendégegyüttes, de nem beadták, hanem visszagurították a félpályára.

80
    Remek beadás Malkinak ismét, de védője szorításában csak mellé tudta rúgni, nem találta el a labdát.

82
    Berghius indította volna Overtoomot abal szélen de nem értették meg egymást, így a labda kigurult az alapvonalon túlra.

83
    Altidore szabálytalankodott a tizenhatosnál, szabadrúgás a Rodának.

85
    Malkit lökték el a tizanhatos vonalán belül, de nem fújt a játékvezető.

86
    Djuom beadása szállt Lebedynski felé, de túl magas lett a támadónak, nem tudta ráfejelni.

87
    Ismét Djoum adott be jól bal szélről, de Malki fejesét védte Alvarado.

88
    Bonevacia kapott rúgást a sípcsontjára, ápolni kell.

90
    Kettő perc a hosszabbítás.

90
    Beerens helyére jött Rosheuvel az Alkmaarba.

91
    Gorter maradt a földön, talán csak az időt húzza.

92
    Berghuis kapott sárgalapot visszahúzásért.

Küzdelmes mérkőzést láthattuk ma, gyors Roda gólra egy szerencsés Alkmaar gól volt a válasz az első félidőben.
    A második játékrészben egy megpattanó szabadrúgásból szerezte meg a vezetést a vendégegyüttes, míg a Roda kikaparta magának az egyenlítést.
    Több kontrája volt az Alkmaarnak ezután, de a Roda is megszerezhette volna a vezetést, ám a kapusok mindkét oldalon remekül helyt álltak.
    Igazságos pontosztozkodás lett a vége, ez is fontos lehet a hazaiaknak a kiesés elkerülése végett. (21:44:21)