FC Twente – Willem II Tilburg 1:1 (vége) | NAC Breda – Heracles Almelo 1:1 (vége) | Roda JC Kerkrade – AZ Alkmaar 2:2 (vége)
PSV Eindhoven – FC Utrecht 2:1 (vége)
FC Twente
1:1 (1:0)
Willem II Tilburg
szombat 16.02.2013, 18:45 • De Grolsch Veste, Enschede • Eredivisie

A haza csapat volt a meccs esélyese vezettek is, ráültek az 1 :0ás eredményre, és rá is fáztak.A 90. percben a cserejátékos Ippel megszerezte első gólját az Eredivisieben. Így hatalmas meglepetésre 1-1es döntetlennel zárult a találkozó. (20:38:36)

90+3
    Utolsó lehetőség a Twenténen a kavarodás után felszabadítottak a vendégek.

90+3
    Misidjan fejelhetett ,mellé pattant.

90+2
    Haastrup szorul ápolásra.

90+1
    Joachim került helyzetbe az ötösön belül, mellé szállt a játékszer.

90+1
    3 perc ráadás.

90
    HATALMAS MEGLEPETÉS!!!1-1!!! a 90.percben sikerül kiegyenlíteni Ippel elvállalta 20 méterről, és be is vágta!