SBV Vitesse Arnhem – FC Groningen 2:0 (vége) | HFC ADO Den Haag – SC Heerenveen 2:1 (vége) | PEC Zwolle – Feyenoord Rotterdam 3:2 (vége)
RKC Waalwijk – Ajax Amsterdam 0:2 (vége)
RKC Waalwijk
0:2 (0:2)
Ajax Amsterdam
vasárnap 17.02.2013, 16:30 • Mandemakers Stadion, Waalwijk • Eredivisie

Könnyed Ajax győzelmet láthattunk a mai mérkőzésen, mindezt a Waalwijk otthonában.
    A vendégek az első perctől kezdve folyamatosan vezették a támadásaikat, kettő gólos megnyugtató előnnyel vonultak a szünetre, míg a hazaiak még a kaput sem tudták eltalálni a 45 perc alatt.
    A második játékrészre visszavett a vendégegyüttes, de a Waalwijk ezt nem tudta kihasználni, még a jogosan megítélt büntetőt is kihagyták.
    A Waalwijk sorozatban a negyedik vereségét szenvedte el, míg az Ajax maradt a második helyen, folytatja a PSV üldözését.
    (18:27:13)

93
    Ismét Lukoki felé egy indítás, Zoetnek kellett kilépni a kapujából.

92
    Talán az utolsó Waalwijk szöglet, de ezt is kifejelik a védők.

91
    Moisender hagyta el futás közben a cipőjét, de így is szögletre tisztázott.

90
    Három perc a hosszabbítás

89
    Az Ajax uralja a középpályán a játékot, Lukokit próbálták indítani, de Zoet jól lépett ki a kapujából.

87
    Lamey adott be jobbról, de a védők könnyedén kifejelték a labdát.

86
    A szöglet utáni kavarodásból Chevalier tudott kapura lőni 14 méterről, de mellégurult a labda.