SBV Vitesse Arnhem – FC Groningen 2:0 (vége) | HFC ADO Den Haag – SC Heerenveen 2:1 (vége) | PEC Zwolle – Feyenoord Rotterdam 3:2 (vége)
RKC Waalwijk – Ajax Amsterdam 0:2 (vége)
RKC Waalwijk
0:2 (0:2)
Ajax Amsterdam
vasárnap 17.02.2013, 16:30 • Mandemakers Stadion, Waalwijk • Eredivisie

Könnyed Ajax győzelmet láthattunk a mai mérkőzésen, mindezt a Waalwijk otthonában.
    A vendégek az első perctől kezdve folyamatosan vezették a támadásaikat, kettő gólos megnyugtató előnnyel vonultak a szünetre, míg a hazaiak még a kaput sem tudták eltalálni a 45 perc alatt.
    A második játékrészre visszavett a vendégegyüttes, de a Waalwijk ezt nem tudta kihasználni, még a jogosan megítélt büntetőt is kihagyták.
    A Waalwijk sorozatban a negyedik vereségét szenvedte el, míg az Ajax maradt a második helyen, folytatja a PSV üldözését.
    (18:27:13)

93
    Ismét Lukoki felé egy indítás, Zoetnek kellett kilépni a kapujából.

92
    Talán az utolsó Waalwijk szöglet, de ezt is kifejelik a védők.

91
    Moisender hagyta el futás közben a cipőjét, de így is szögletre tisztázott.

90
    Három perc a hosszabbítás

89
    Az Ajax uralja a középpályán a játékot, Lukokit próbálták indítani, de Zoet jól lépett ki a kapujából.

87
    Lamey adott be jobbról, de a védők könnyedén kifejelték a labdát.

86
    A szöglet utáni kavarodásból Chevalier tudott kapura lőni 14 méterről, de mellégurult a labda.

85
    Dijks fejelte szögletre a labdát, mert sz hitte jön mögötte egy hazai támadó.

84
    Lieder szabálytalankodott egy fejesnél a védőjét lökte el.

83
    Lukoki jobb oldalról jövő beadását Lamey fejelte el a kaputól.

82
    Moisander kapott egyet a bokájára, szabadrúgás a vendégeknek.

81
    Most Liedret állították meg lesen a Waalwijból.

79
    Schone helyére Sigthorsson érkezett az Ajaxba.

78
    Az Ajax végzett el szögletet, de kapustámadás miatt Boerrigtert megállították.

77
    Sneijder mentett szögletre Lukoki elől.

76
    Lieder kapott kitűnő kiugratást, de 15 méterről nem tudta elrúgni a labdát jól, Vermeer lábbal védett.

74
    Najah helyén Lieder a Waalwijkban.

73
    Chevalier felé egy indítás, de ez is hosszú lett, jöhet az Ajax.

72
    Sneijder beadása magas lett Jozefzoonnak.

71
    Dijks adott be erőből a bal szélről, de hosszú lett a labda, nem találta meg a társakat.

69
    Lamey tizstázott a bal szélen , taccsra rúgta a labdát.

66
    Jozefzoon kapott szöglettel felérő szabadrúgást a vendégek térfelén.

64
    Lamey rúgta meg ellenfelét, szabadrúgás az Ajaxnak.

63
    A vendégek a jól bevált hátul passzolós játékot folytatják.

Óriási lehetőséget szalasztott el a rossz bűntetővel a Waalwijk!
    Ez volt az első kaput eltaláló lövésük!

61
    Lukoki kapott sárgát rossz becsúszásért.

60
    Közben az Ajax már a másik oldalon szöglethez jut a gyors kontra végén.

59
    Braber rendkívül gyenge tizenegyesét Vermeer kényelmesen balra vetődve megfogta!

58
    Tizenegyeshez jut a Waalwijk! Schone ütött bele kézzel egy beadásba a tizenegyesen belül.

57
    Jöhet az Ajax 5. szöglete: Erikson adja be a labdát, a védők kifejelték.

55
    Boerrigter beadását Lukoki akarta kapura fejelni, de előtte lökte a védőjét, szabadrúgás a Waalwijknak.

54
    Boerrigter lesen kapta a labdát, szabadrúgás a Waalwijknak.

53
    Jozefzoon harcolt ki egy bedobást az Ajax térfelén. A bedobás után könnyen szerelték a vendégvédők.

52
    Jozefzoon iramodott meg a kifejelt labdával a bal szélen de az Ajax védői szerelték.

51
    Szöglet az Ajaxnak: Eriksson beadását most sikeresen kifejelik.

50
    Chevalier negyedszer volt ma lesen egy indítás után.

48
    Eriksson ívelt középre a jobb szélről, de Zoet fogta a beadását.

47
    Eroksson középre adását Boerrigter a kapuval szemben 10 méterről mellégurította.

46
    Eriksson cselezget a középpályán, majd visszapasszol a védőknek, kényelmesen adogat az Ajax.

46
    A Waalwijk útjára indította a labdát a második félidőben.

46

Az Ajax az első perctől kezdve uralja a játékot, folyamatosan dolgozta ki a helyzeteket, míg a hazaiak csupán a védekezésre összpontosítottak.
    A Waalwijknak még nem volt kaput eltaláló lövése, az Ajax pedig már kilencnél jár és 64%-ban birtokolta a labdát.
    Óriási feltámadás lenne, ha a hazaiak a második félidőben kiegyenlítenének, de ez a pontszerzés csoda lenne, az Ajax pedig akár a három pontot is a zsebében érezheti.

45
    Brabert találta fejbe az előbbi szabadrúgás, ápolni kell.

45
    Egy perc a hosszabbítás.

45
    De Jong szabadrúgása a sorfalról visszapattant.

44
    Boerrigter kapott medvepuszit, szabadrúgás az Ajaxnak 27 méterről.

43
    Boerrigter 15 méteres lövése felpörgött , de Zoetnek nem kellett védenie, centikkel fölé ment.

42
    Az Ajax kényelmesen passzolgat, ők már várják a félidőt, a Waalwijk pedig teljesen tanácstalan.

40
    Az Ajax gólt szerzett!

Egy gyors kontra végén ERIKSON 15 méterről kilőtte a jobb alsót a tehetetlen Zoet mellett.

39
    Chevalier magányosan harcol elől a labdáért.

37
    Chevalier felé egy indítás, de a védője ismét könnyen szerelte.

36
    Van Peppen beadását Chevalier kiszorított helyzetből a kapu mellé fejelte.

35
    Jozefzoon esett el a tizenhatos vonalánál, de játékvezető nem látott szabálytalanságot.

33
    Chevalier végre nem volt lesen, de a védők könnyen elválasztották a labdától, nem tudott helyzetbe kerülni.

31
    Az Ajax kényelmesen passzolgat hátul, , majd Borreigter kapott jobb oldalon egy indítást, de Eriksennel való kényszerítője után mellé gurította a játékszert.

30
    Természetesen Chevalier megint lesen kapta a labdát a Waalwijk támadása végén.

28
    Eriskon tűzte rá a labdát 25 méterről, de Zoet ismét a helyén volt.

27
    Boerrigtner kapott kitűnő labdát a leshatáron, de Zoetbe lőtte a labdát 15 méterről.

25
    Alderweireld volt szabálytalan a félpályánál, szabadrúgás a Waalwijknak.

24
    Duits volt lesen a hazaiak közül.

22
    Nagyon érett az Ajaxnak a gól, a Waalwijk eddig csak szaladt a labda után.

21

Újabb Erikson szöglet után MOISANDER a hosszú saroknál 2 méterről a kapuba passzolta a labdát, az elalvó védők mellett.

19
    Ismét szöglet az Ajaxnak: Eriksson kisszögletben visszakapta, de beadásába már beleléptek a védők.

17
    De Jong jutott lövési lehetőséghez, de elkönnyelműsködte, egy védő blokkolta.

15
    Az első negyed órában 66%-ban birtokolta a labdát az Ajax, a hazaiak csak védekeznek.

14
    Sneijder kapott sárgát, mert rátartott Erikson lábára.

13
    Duits rosszul esett az előbbi szöglet kifejelésénél, ápolni kell.

12
    Az ajax egy beadás után ismét szöglethez jutott: Erikson beadását kifejelték, a kipattanót Lukoki egyből rálőtte, de mellé ment.

11
    A szögletet kifejelték a mezőnybe a védők.

10
    Eriksen most egy jó kiugratást adott Lukokinak, aki kapásból kapura lőtte, de egy védőről szögletre pattant.

8
    Erikksen fejelt kapura ismét egy beadást, a kapufáról vágódott vissza, de közben nagyot löktek rajta, a játékvezető ezt nem fújta le.

6
    Erikssen lőtte kapura Poulsen visszafejelt labdáját 16-ról, de 2 méterrel mellé gurult.

5
    Chevalier ismét lesen, meghiúsult a hazaiak támadása.

4
    Egy gyors kontra végén Chevaliert állították meg lesen a hazaiak közül.

3
    Szabadrúgás az Ajaxnak a bal oldali oldalvonalról, de a beadást kifejelik a védők.

2
    A Waalwijk is eljutott a vendég tizenhatosig, de Poulsen beadását a mezőnybe rúgták a védők.

1
    De Jong próbálkozott kapura lőni, de a mérkőzés első ilyen kísérlete mellé ment.

1
    Az Ajax csapata kezdte az első félidőt.

1

Hűvös, párás a levegő de a nap sugarai kibújtak a felhők mögül a Mandemakers stadionban, a játékosok most vonulnak ki a pályára, a mérkőzés hamarosan kezdődik!

Az Eredivise 23. fordulójában a 13. helyezett Waalwijk RKC fogadja a második helyen álló Ajax Amsterdamot.
    A hazaiak csupán 3 ponttal vannak előrébb a kieső heyltől, fontos számukra, hogy pontot esetleg pontokat szerezzzenek hazai pályán.
    Az Ajax pedig 3 ponttal van csak a listavezető PSV mögött, de még kettő csapat áll mögöttük szintén 44 ponttal, tehát mindenképpen a győzelemre kell menniük, ha még versenyben akarnak maradni a bajnoki címért.
    A hazaiak az utolsó öt mérkőzésükön két döntetlennel és három vereséggel állnak, míg a vendégegyüttes is 5 mérkőzésen is csak 8 pontot szerzett.
    Küzdelmes összecsapásra számíthatunk a mai délután!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Már a facebookon is elérhetőek vagyunk: Onlajnok.com
    Lájkolj és nem maradsz le egyetlen mérkőzésről sem!