SBV Vitesse Arnhem – FC Groningen 2:0 (vége) | HFC ADO Den Haag – SC Heerenveen 2:1 (vége) | PEC Zwolle – Feyenoord Rotterdam 3:2 (vége)
RKC Waalwijk – Ajax Amsterdam 0:2 (vége)
PEC Zwolle
3:2 (2:2)
Feyenoord Rotterdam
vasárnap 17.02.2013, 14:30 • IJsseldelta Stadion, Zwolle • Eredivisie

És ezzel vége!
    A Zwolle óriási meglepetésre legyőzi az eddig 4. Feyenoordot, ezzel feljön a 15. helyre!
    Drámai meccs volt, a Zwolle hat perc alatt kétgólos előnybe került Pellé öngólja, majd Lachmann találata után, ám a vendégek egy perc alatt egalizáltak a 33. és 34. percben. Ezt követően az első félidőben végig nyomtak, de a Zwolle kibekkelte, a Feyenoord pedig kipukkadt a második félidőre, amit Avdic a 76. percben Mulder hibája után büntetett. A sárga lapot nem hozó meccsen tehát a kiscsapat legyőzi a nagycsapatot! (16:26:12)

94
    Martins Indi van Polen mellett elesik, nincs szabad, kirúgás.

94
    Utolsó perc!

93
    Egy kifejelt labdát kapásból, a levegőből lőtt rá Goossens, mellé!

92
    Valpoort lesen.

92
    Játékvezetői szempontból jó meccs, Bramhaarnak egy sárgát sem kellett (eddig) kiosztania!

91
    4 perc a ráadás!

89
    Immers elé szerencsétlenkedte Broerse és Lachman, a szőke támadó lövését viszont Boer bravúrral védi, szöglet, ami nem veszélyes!

89
    Majd még egy szöglet, ezután Pellé az ötösön belülről centire pontosan Boerhez fejeli! Óriási egyenlítési lehetőség maradt ki!!!

88
    Betömörül a Zwolle, Broerseről megy szögletre egy labda, majd még egy szöglet.

86
    Valpoort Klichhez tette, ő pedig rávezette Janmaatra, majd mellélőtt!

85
    Ívelések tömkelege a hazai kapu irányába, nem is teljesen veszélytelenek, de egyelőre nem tud gólt szerezni a Feyenoord!

84
    A védő de Vrij helyén Goosens, muszáj támadnia a Feyenoordnak!

82
    Mokhtar helyén Valpoort a győzelemre álló csapatnál!

81
    Pellé tette Boetiushoz, aki 10 méterről mellécsavart!

79
    A gyors és kis Feyenoord-szöglet sem vezet eredményre!

78
    Martins Indi flipperezett Lachmannal, a rotterdamihoz pattan a labda, aki oldalhálót lő!

77
    Slot helyén Gravenbeek a kiscsapatban!

76
    A Zwolle gólt szerzett!

Mulder elvéti a szögletet, Avdic pedig az üres kapuba passzol! A második Zwolle-gól szögletből, ez most egyértelműen Mulder hibája! 3-2!!

76
    Achenteh harcol ki szögletet!

75
    Mulder szedi le.

74
    Narsingh harcol ki szabadrúgást a tizenhatos sarkán.

73
    Schaken beadása révén volt nem is kis veszélyhelyzet, Immersen és Pelén is átment a labda, utóbbitól Vilhena elé, aki nem érte el rendesen, Boer fogta.

71
    Blokkolt lövések akadnak szép számmal mindkét oldalon.

69
    Pellé második félidei elszürkülésével a Feyenoord is visszaesett.

68
    Schaken próbál kavargatni a szélen.

64
    Vormer rúgja a sorfalba a szabadot.

63
    Martins Indit vágja fel Slot a tizenhatos közelében!

62
    Achenteh Schakent szereli az oldalvonalnál.

61
    Iszonyatosan megállt a Feyenoord, bajba kerülhetnek még!

59
    A szürke Verhoek helyén Schaken!

58
    Nem voltak veszélyesek!

57
    Belealudt a meccsbe a Feyenoord! Narsingh adott be jobb oldalról, Avdic pedig az ötösről bikázhatta kapura, Mulder óriásit véd, szöglet, majd még egy!

53
    Mezőnypasszolgatás zajlik most.

50
    Achenteh lesen kapja a kényszerítőt, beintik, de még ellövi azért, mellé.

48
    Rotterdami nyomással kezdődik a félidő!

48
    Gyönyörű akció! Pellé mellel levett egy ívelést Immersnek, aki azonnal Vilhenához emel, ő viszont a kirobbanó Boer kezébe paskol!

Clasi helyén Vormer a szünetben!

Félidő! A Feyenoord iszonyatosan hamar, sokkolóan hamar került kétgólos hátrányba, a Zwolle az első negyed órát abszolút irányította is, azóta viszont magára talált a Feyenoord, és a 33. és 34. percben ki is egyenlítette az állást, azóta pedig tovább próbálkozik, Pellé azonban még nem tudta elérni a mesterhármast, ám erre minden alkalma meglesz még a második játékrészben is!

47
    Ezt most kifejelték.

46
    Hoppá! Majdnem gól! Mulder már nem ér bele, felső háló, de utoljára a védő ért a fejesbe!

46
    Clasie veszélyes helyen rúgta fel csatárát, jó helyről jön a Zwolle!

45
    Most egyértelműen a Feyenoord kezdeményez, meg fogják törni a hazaiakat.

44
    Boetius beívelése megtalálta Pellét, aki fölé fejel!

43
    Slot próbált lendületből levenni egy labdát, elrúgják előle.

42
    Ezt most de Vrij fejelte ki!

41
    Mokhtar esik el Janmaat mellett, esés közben elkapja a labdát, fault!

40
    Szerencséjükre azonban most a vendégek is megálltak, megelégedtek egyelőre az egyenlítéssel, így a félidőben meglepődnék, ha nem 2-2 lenne az állás!

39
    Látszik, hogy pánikban a Zwolle, próbálnak gyorsan passzolgatni, néha összejön, néha nem, idegesek a hazaiak!

36
    A hihetetlen gyorsan összehozott előnyét tehát hihetetlenül gyorsan, 1 perc alatt adta el a Zwolle, megint egál, innen pedig a Feyenoord a toronymagas esélyes!!

34
    A Feyenoord gólt szerzett!

GÓÓÓÓL!!! Egyenlít a Feyenoord, egy perc alatt!!! Vilhena szöglete egy gyönyörűen kidolgozott, tudatos mozgás eredményeként Pellé fején landol, a csatár pedig 19. meccsén bebólintja 17. gólját! Elképesztő!

33

A gólszerző Lachman fejel el egy Janmaat-beadást, majd Pellé ollóz 11 méterről, óriási gól!!!!! Pellé parádésan vette be a zwollei kaput és zárkóztatta fel a rotterdamiakat!

32
    Martins Indi rossz passzt ad, majd összeomlik, lefújják.

30
    Ősszel 2-0 arányban nyert a Feyenoord a Zwolle ellen.

29
    Janmaat 20 méteres lövése sem talál kaput.

27
    Achenteh 30 méterről kapott szabadrúgást, rácsavarta, de Mulder fogja.

26
    Átvette a kezdeményezést a Feyenoord, de ez nagyon kevés, hiszen hátrányuk két gól!

25
    12 egyérintős passzal fejlődött ki a Zwolle, van Polen azonban pontatlan passzal fejezte be az akciót, Pellé elé pattant a labda, majd benyesték, a csatár elől Boer remekül ütötte el, de Verhoekhoz pattant, aki az üres kapu előtt eltörte, mellécsorgott!

23
    Klichet addig szorongatta Martins Indi, amíg a lengyel kénytelen volt hazaadni.

22
    Gyönyörű hazai összjáték végén a berobbanó Slot lő fölé!

20
    Immers elé pattan egy labda a tizenhatos előtt, ő levétel nélkül bikáz bele, célt téveszt.

18
    van Polenhez pattant szerencsésen egy labda, egymaga vezethette a szélen, védői 10 méterre álltak, ő pedig majdnem kivitte, majd Mulder kezébe adta be!

17
    Boetius nyeste be Pellének, előtte azonban elcsúszott, Boeré.

16
    A Zwolle játékban és nem csak gólokban van fölényben! Elképesztő, ki hitte volna?!

15
    Később Pluim Boetiust küldte el borért.

14
    Mokhtar indult el gyönyörű cselekkel, Verhoek bedühödve vágja fel.

13
    van Polen és Klich nem értették meg egymást.

11
    Pellé szépíthetett volna! Az ötösön belülrő, felugorva fejelt, de fölé!

10
    van Polen Boetius elől tisztáz szögletre.

9
    Még egy Zwolle-szöglet! Hihetetlen! Mit művel a hazai kiscsapat?!

8
    van Polen faultolja Boetiust.

6

Slot adott iszonyatosan nagy labdát a kiugró középhátvédnek, Lachmannak, aki elpasszolta Mulder alatt a ziccert, hihetetlen!!!! 2-0!!!

5
    Pellé vett le vállal egy labdát, Broerse kiszorította.

4
    Clasie tört el iszonyatosan egy labdát, fölé-mellé az ígéretes helyzet!

2

Hoppá, gól!!!! Mokhtar harcolt ki szögletet a bal szélen, majd a beadásból Avdic lábbal csúsztatta a kapuba a labdát Pellé mellől! Meglepetés!

Javítás: Pelléről pattant be, ő az (ön)gólszerző!

1
    A Feyenoord végezte el a kezdőrúgást.

1

de Vrij a Feyenoord csékája.

A 16., osztályozós helyen állló Zwolle a 4., 2.-al pontegyenlőséggel álló Feyenoordot fogadja a holland bajnokság 23. fordulójában. A Zwolle egyenes ágon már aligha esik ki, mert a Willem II hátránya tetemes, jelenleg 6 pont, azonban az osztályozós helyekről feltétlen el kellene kerülnie, egy győzelemmel pedig meg is előzhetné a 22 pontos Rodát.
    A Feyenoord ezzel szemben jó eséllyel pályázik minimum az EL-helyekre, de akár a BL-re is, a bajnoki címért való versenyfutásban azonban a PSV most lépéselőnybe került, előnye jelenleg 6 pont, viszont ők már lejátszották e fordulós találkozójukat.
    A Zwollénél Olijve, a Feyenoordnál Kongolo sérült.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik.