Rayo Vallecano – Valladolid 1:2 (vége) | Real Club Celta de Vigo – Granada 2:1 (vége) | Atlético Madrid – RCD Espanyol 1:0 (vége)
Real Betis – Málaga CF 3:0 (vége)
Atlético Madrid
1:0 (1:0)
RCD Espanyol
vasárnap 24.02.2013, 19:00 • Estadio Vicente Calderón • Primera División

13. idei hazai bajnokiján a 13. győzelmét aratja az Atlético Madrid, pedig Falcaoék egy teljes félidőt emberhátrányban játszottak le!
    Az Espanyol támadójátéka nagyon gyenge volt, szinte nem is volt komoly gólszerzési lehetőségük!
    A vendégek ezzel a vereséggel lecsúsztak a 13. helyre, míg a matracosok megtartották 4 pontos előnyüket a városi rivális Real Madriddal szemben (20:58:00)

90
    4 perc lesz a hosszabbítás

89
    Falcao tör egy az egyben kapura, át akarja emelni Casillát, de a kapus számított rá!

84
    Blokkolnak a hazai védők egy ígéretes vendég lövést!

83
    Az első Courtois védés a 83. percben! Ez sok mindent elmond a vendégek támadó játékáról

80
    Falcao hosszan tolja meg a labdát, és Casilla kivetődve megkaparintja előle a játékszert

79
    Longoé a 6. Espanyol sárga, Falcaoval szemben szabálytalankodott

78
    Petrovot választják el egészen könnyedén a labdától a hazaiak

77
    Casilla rúgja el a labdát a sprintelő Diego Costa elől a tizenhatoson kívül!

73
    Leült a mérkőzés színvonala az elmúlt időszakban, ez a hazaiaknak kedvez, akik az első félidő végétől emberhátrányban játszanak

72
    Bedobás az Atlético javára

71
    Casilla kirúgásával folytatódik az összecsapás

70
    25 perce játszik emberelőnyben a vendég alakulat, semmi látszata sincsen eddig!

65
    Falcaonak picit hosszú Diego Costa labdája, pedig 100%-os ziccerben lehetett volna a kolumbiai csatár

61
    Nem tud helyzetbe kerülni a kék-fehér alakulat!

60
    Próbálkozik most az Espanyol, de valami hiányzik a játékukból

59
    Az emberelőny mintha megzavarta volna a vendégeket, sokkal veszélyesebb a madridi csapat

54
    Tiago lövése pattan meg, szöglet a hazaiaknak! Egyáltalán nem látszik, hogy emberhátrányban játszik az Atlético!

54
    Longo ad nagyon rossz labdát, indulhat az Atlético!

53
    Sikerül felszabadítani a szöglet után a barcelonaiaknak

53
    Diego Costa szökteti hosszan magát, de át tudja löbbölni a labdát a kivetődő kapus fölött, Falcao elől azonban szögletre mentenek a vendégek!

52
    Tiago (Atlético) van lesen a szögletet követő beívelésnél

51
    Diego Costa harcol ki szögletet a matracosoknak, ezeket most nagyon meg kell becsülniük Falcaoéknak

49
    Nagyon pontatlan labda Sergio Garciá felé, de így is szöglet lesz belőle a vendégeknek

46
    Falcaot darálja be Forlín, akinek van egy sárgája, elképesztő, hogy ezek után még a pályán maradhat

46
    Egyik edző sem cserélt a szünetben

46

Falcao tizenegyes góljával 1:0 arányban vezetnek a matracosok az Espanyol ellen az első félidőt követően!
    Nagyon feszült a mérkőzés, sok a szabálytalanság, és Gabi butasága miatt emberhátrányban játszanak a hazaiak!
    Nézzük, a vendégek tudnak-e élni ezzel a hatalmas lehetőséggel a második félidőben!

49
    Gabi megkapja második sárgáját, mehet zuhanyozni az első félidő végén!

48
    Courtois vágja a mezőnybe a labdát

47
    Diego Costa (Atlético) van lesen

47

46
    Megcsúsztatják a röviden a sarokrúgást, nagyon veszélyes szituáció volt!

41
    A gól nem fogta meg a vendégeket, de azért nagy rohamokba sem kezdtek a kék-fehérek

40
    Courtois vetődik ki a labdára, még a védőket is arrébb lökve

39
    Cadevilla bal oldali beadását Filipe fejeli ki, most már jönniük kell a barcelonaiaknak is

39
    Falcao a 21. találatát jegyzi az idei bajnokságban

38
    Az Atlético gólt szerzett!

GÓÓÓL! Vezet az Atlético! RADAMEL FALCAO áll oda a labda mögé, és nagyon magabiztosan értékesíti a büntetőt!

37
    Moreno buktatja Diego Costát a tizenhatoson belül!

33
    Tiago is besárgul, nagyon keményen csúszott rá ellenfelére, majd kisebb dulakodás alakul ki

20
    Az iramra nem lehet panaszunk, ám komolyabb gólszerzési lehetőséget még nem láthattunk egyik csapattól sem

14
    Casilla buktatja a gólhelyzetben kilépő Diego Costát a tizenhatoson kívül! Csak sárga!

1
    A hazaiak a szokásos szerelésükben, piros-fehér csíkos felsőben illetve kék nadrágban, míg a vendég Espanyol ezúttal kék-fehér csíkos mezben illetve fehér nadrágban lép ma pályára

1

Kezdősor:

Atlético Madrid: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Filipe - Gabi, Tiago - Arda Turan, Koke - Diego Costa, Falcao

RCD Espanyol: Casilla - Colotto, Moreno, Capdevilla, Forlín - Simao, Verdu - Victor Sánchez, Javi López, Stuani - Segio Garciá

Játékvezetők: Clos Gómez - Díaz Pérez, Martínez.

A matracosok 100%-ak hazai környezetben, viszont csütörtökön Oroszországban léptek pályára Diego Simeone fiai, kérdés mennyire maradt a lábakban a kazanyi kirándulás.
    Az Espanyol viszont remek formában van, nehéz tehát megjósolni a mérkőzés végkimenetelét. Akármi is legyen az összecsapás forgatókönyve, unatkozni biztosan nem fogunk!

A 2. helyezett Atlético Madrid fogadja a 12. pozícióban tanyázó Espanyol együttesét a spanyol bajnokság 25. fordulójában.
    A matracosok 53 pontot szorgoskodtak eddig össze, mérlegük a Vicente Calderón-ban a lehető legjobb (12-0-0), idén az összes meccsüket megnyerték hazai pályán, 33 rúgott és 6 kapott gól kíséretében. Ezzel a La Ligában a legjobb otthoni mutatóval rendelkező csapat a fővárosi gárda! Formájuk (3-0-2) közepesnek mondható, és ne felejtsük el, hogy csütörtökön Oroszországban léptek pályára Falcaoék, ahol is kiestek az Európa Ligából.
    A barcelonaiak 22 ponttal gyűjtöttek kevesebbet az Atléticonál, vagyis 31 egység szerepel a nevük mellett. Idegenbeli mérlegük (2-4-5) nem túl fényes, a formájuk (4-1-0) viszont a legjobb a bajnokságban, 11 rúgott és 4 kapott találat tartozik még ide.
    Az őszi szezonban: Espanyol - Atlético 0:1, tehát van miért visszavágniuk a barcelonaiaknak

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.