DVTK Jegesmedvék – Dab.Docler 1:2 (hosszabbítás vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
1:2 (1:0, 0:1, 0:0)
Dab.Docler
csütörtök 07.03.2013, 18:00 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Nagy küzdelem végén a Dunaújvárosi Acélbikák jutottak a MOL-Liga döntőjébe és megnyerték a Magyar Bajnokságot. A végeredmény a mérkőzésen 2-1, összesítésben pedig 3-1 a DAB javára. A MOL-Liga megnyeréséért majd a Csíkszeredával játszanak Galaniszék. Mára köszönöm a figyelmet, szép estét kívánok mindenkinek! (20:35:34)

62:02
    A Dunaújváros gólt szerzett!

A csapatok óvatosan kezdték a hosszabbítást, de két perc elteltével a DAB szép akció végén megszerezte a mindent eldöntő gólt. Mihalik tette középre a korongot Nagy Richárd elé, aki bevágta a jobb felsőbe.

60:01
    A hosszabbítás megkezdődött.

A közönség már ráhangolódott a ráadásra és már a csapatok is a jégen.

Még három és fél perc és kezdődik a hirtelen halál!

Véget ért a mérkőzés rendes játékideje, negyed óra múlva következik a hosszabbítás, ahol négy a négy ellen játszanak majd a csapatok. A harmadik játékrészben a miskolciak domináltak, de gólt nem tudtak szerezni, így még megvan a DAB esélye, hogy ma eldöntse a párharc sorsát.

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:58
    Az újvárosiak előtt adódott a meccs valószínűleg utolsó helyzete, de sikerült menteniük a hazai védőknek.

59:00
    Dubek kapott jó passzt középen, de ellopták előle a korongot mielőtt lőhetett volna.

58:30
    Ezúttal Gyenes kapuja került veszélybe, Vaszjunyin löketét védte a miskolci kapus.

57:00
    Három perc van még hátra, az állás 1-1.

56:30
    Nagy játszotta tisztára magát és lőtt, de mellé ment. A Miskolc alaposan meghúzta az elmúlt perceket, de nem sikerült ismét megszerezniük a vezetést.

54:30
    Újabb miskolci helyzet, ezúttal Fodor lőtt, de eredménytelenül.

53:50
    Popovics ugrott ki ziccerben, de lövését Sevela védte.

52:20
    Saluga lódult meg és tálalt Dubek elé, de elhalászták előle a korongot, mielőtt ígéretes helyzetben lőhetett volna.

50:30
    Gyenes kapuja előtt alakult ki kavarodás, Tőkési középről leadott lövését blokkolták.

48:30
    Kiegészült az Acélbikák csapata.

Dénes Szarka

Gólok és gólpasszok: 15. Smith (Szilágyi) – 40. Zsolt (Chvatal, Peterdi), 63. Richárd (Mihalik, Kiss)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Gyenes – Cowan, Hegyi Á., Ritó, Fodor Sz., Miskolczi – Szirányi B., Atkinson, Smith, Nagy K., Szilágyi – Gőz, Tóth A., Dubek, Saluga – Rafaj, Nagy G., Popovics
    Dab.Docler: Sevela – Nagy R., Hüffner, Pavuk, Gröschl, Virág T. – Lindgren, Kiss D., Kiss Á., Galanisz, Szappanos – TőkésiI, Chvatal, Azari, Mihalik, Peterdi – Strenk, Papp V.,

Játékvezetők: Kincses Gergely, Németh Márton - Vas Mátyás, Soós Dániel