Sunderland AFC – Norwich 1:1 (vége) | Tottenham Hotspur – Fulham FC 0:1 (vége) | Wigan Athletic – Newcastle United 2:1 (vége)
Chelsea F.C. – West Ham United 2:0 (vége)
Tottenham Hotspur
0:1 (0:0)
Fulham FC
vasárnap 17.03.2013, 16:00 • White Hart Lane, London • Barclays Premier League

Mindenképpen meglepetés ez az eredmény. Sokkal inkább igazságosabb lett volna a döntetlen, hiszen különösen a második félidőben jóval többet tett a gólért, a győzelemért a Tottenham, de mégse sikerült bevenni a vendégek kapuját. A Fulham Berbatov révén megszerezte a vezetést, utána már csak az eredmény megtartására törekedett. Hiába birtokolta többet a labdát a hazai együttes, hiába volt sokkal aktívabb, ma semmi nem jött össze a Tottenhamnek.
    Köszönöm a figyelmüket. (17:58:29)

90+2
    Előre íveléssekkel próbálkozik a Tottenham, kevés sikerrel.

90
    Négy perc lesz a ráadás.

90
    Bryan Ruiz Gonzalez ment le a pályáról, helyére Urby Emanuelson állt be.

90
    Az utolsó percben is mekkora helyzetet hagyott ki a Tottenham. Jobb oldalról bejött labdát azonnal kapura rúgta Carroll, Schwarzer hatalmasat védett.

89
    Schwarzer fogja meg a labdát, legszívesebben lenyelné azt.

87
    Jön előre ugyan a Tottenham, de helyzetet nem igazán sikerül kialakítaniuk.

86
    Ruiz indult meg kontrából a bal oldalon, beadást még középre fejelték vissza, ott azonban már kivágták a hazaiak.

85
    Adebayor keresik a csapattársak, de eddig jól levették a a pályáról a hazaiak támadóját.

84
    Előre ívelésekkel operál a Tottenham, ezeket eddig könnyedén kifejelték a vendégek.

83
    Schwarzer végzi el természetes kényelmesen a kirúgást.

82
    Minden mezőnyjátékos a Fulham térfelén,

81
    Dobhat a Fulham.

80
    Változatlanul nyom a Tottenham, eddig jól védekeznek a vendégek.

79
    A Fulham már az idővel is játszik.

78
    Eyong Enoh áll be Georgios Karagounis helyett.

78
    Clint Dempsey kaptt sárga lapot.

77
    Szabadrúgással jöhet a Fulham.

76
    Adebayor kapott egy hosszú indítást, de már lesen volt. Kirúgással jöhet a Fulham

75
    Adebayor ment fel szépen fejelni, nem is sokkal kerülte el a labda a kaput.

75
    Most sikerült a vendég védők mögé bejátszani a labdát, jól jött ki Schwarzer

74
    A Fulham gyakorlatilag csak a védekezéssel van elfoglalva.

73
    A beívelést a vendégek kapusa könnyedén lehúzza.

72
    A Tottenham feltolta játékát, amiben a veszély is megvan természetesen.

71
    Húsz perc maradt hátra a találkozóból.

70
    Defoe lőtt kapura , Schwarzer nagyot védett. Ez már helyzet volt a javából.

69
    A hazaiak mind a három cseréjüket kihasználták, pedig még nagyon sok van hátra.

68
    Moussa Dembele ment le a pályáról, helyére Tom Carroll állt be.

67
    Szögletet rúghat a Fulham, majd kirúgással jöhetnek a hazaiak.

66
    Egymás után vezeti a támadásokat a Tottenham, a vendégek kontrára és labdatartásra rendezkedtek be.

65
    Beszorul a Fulham. Jobb oldalról jött a hazai beadás, végül felszabadítottak a vendégek.

64
    Bale rúghatott szögletet.

63
    Gylfi Sigurdsson helyére Jermain Defoe állt be.

62
    Megélénkült a találkozó a gól óta. A hazaiak most már bátrabban jönnek előre, ezzel lehetőséget adnak a Fulham-nek a kontrákra.

61
    A Fulham növelhette volna az előnyét, egy kiugratásra csapott le a vendégek támadója, Lloris-nak kellett jönni.

60
    Karagounis próbálkozott meg egy lövéssel, nem nagy veszélyt jelentett.

59
    Ruiz rúghat szögletet.

58
    Nagy lehetőséget hagyott ki aFulham ,miután szögletet követően Brede Hangeland fejese szállt mellé. Nagy helyzet volt.

57
    Steve Sidwell lőtt kapura.

53
    A mérkőzés képe alapján egyáltalán nem volt benne a játékban a vendég gól.

52
    A Fulham gólt szerzett! Gólszerző BERBATOV.
    Egy kontrából indult meg a Fulham. reither húzta meg a labdát jobb oldalon, majd a pontos beadásra DIMITROV BERBATOV érkezett, aki védőjét megelőzve laposan a kapuba rúgta a labdát.

51
    Gareth Bale találta el a kaput, gól azonban nem született.

50
    A fulham saját térfelére szorul vissza.

49
    Aktívabban kezdi a második félidőt a Tottenham.

48
    A hazaiak támadtak, végül sikerül tisztázni a Fulham-nek.

47
    A Fulham passzolgat kockázatosan hátul.

46
    Clint Dempsey váltja a lecserélt Michael Dawson -t.

46
    A vendégek kezdték a második játékrészt.

46

Az első félidőben inkább nagy harcot, mint látványos játékot láthattunk. A Tottenham kezdte jobban a félidőt, majd az utolsó húsz percben inkább a Fulham volt aktívabb. Összességében kiegyenlített a játék.
    Maradjanak továbbra is velünk.

45+2
    A hazaiak vezettek támadást, Adebayor keresték a labdával.

45+1
    Sigurdsson eresztett meg egy kemény lövést, de elkerülte a kaput.

45
    Három perc lesz a hosszabbítás.

44
    Folytatódhat a játék, úgy tűnik Bale is tudja folytatni.

43
    Gareth Bale marad lenn a gyepen, áll a játék. Elég sokáig ápolják.

42
    Jobb oldalon futott a Fulham támadása, a beadást könnyedén lehúzta Lloris.

41
    Öt perc maradt hátra az első félidőből. A félidő végén aktívabb a Fulham.

40
    Riise kapott egy kiugratást, szögletre mentettek a hazaiak.

39
    Lloris rúgja ki a labdát.

38
    Az utóbbi percek egyértelműen a Fulhamé, igaz komoly helyzetet nem tudnak kialakítani.

37
    Berbatov maradt lesen, kifelé jöhetnek a hazaiak.

36
    Karagounis kapott egy nagyot, szabaddal jöhet a Fulham.

35
    Parker bal oldali beadása mindenki előtt elszállt. Jöhetnek a vendégek.

34
    Bedobással hozza játékba labdát a hazai csapat.

33
    Kivételesen most a Fulham vezet támadást, a középpályán járatják a vendégek.

32
    Továbbra is nagy az iram, de kevés a szép és látványos támadás.

31
    A Fulham gyakorlatilag csak védekezik, a hazaiak tizenhatosáig se tud eljutni.

30
    Bal oldalon ment a Tottenham támadása, a vendég védő szögletre bombázta a labdát.

29
    Elég csapkodó most a játék, kevés a tudatosan, szépen felépített támadás ezekben a percekben.

28
    Schwarzer rúgja mezőnybe a labdát. A Fulham alig tudja megtartani a labdát.

27
    Nagyon aktív a hazaiak bal oldala, sok támadás itt fut.

26
    Parker dobta be a labndát, jöhet a Tottenham.

25
    A Fulham lövéssel fejezte be az akciót, de ez is fölé ment.

24
    Bal oldali beadás után szabadrúgással jöhet a hazai csapat.

23
    Egy lepattanó labdát Sigurdsson lőtte azonnal kapura, rendesen elkerülte a kaput.

22
    Schwarzer hozza játékba a labdát.

21
    Karagounis hamar meggyógyult, a játék folytatódik.

20
    Karagounis ápolása miatt áll a játék.

19
    A Fulham adogat kényelmesen.

18
    Dembele kapott egyet, ezért kapta a sárgát Dejagah.

17
    Ashkan Dejagah kap sárga lapot.

15
    Szabadrúgáshoz jut a Fulham, Duff végzi el a pontrúgást.

14
    Bedobás a hazaiak javára.

13
    A hazaik jóval aktívabbak, mint az előzetesen várható is volt.

12
    A Fulham erősen Berbatovra építi támadójátékát, ez már a mérkőzés elején látszik.

11
    A két csapat legutóbbi tíz találkozójából a Tottenham jött ki jobban.

10
    Berbatovot szerették volna megjátszani a vendégek, végül elhalt az akció.

9
    Tipikus angol bajnoki eddig a mérkőzés, nagy irammal, sok ütközéssel.

8
    Bedobással jöhet a Fulham.

7
    Bale nagyszerűen húzta meg szélen a labdát, beadása végül nem jutott el a csapattársig.

6
    Nagy kérdés, hogy a hazaiakból mennyit vett ki a heti milánói kiruccanás.

5
    Szabadrúgással jöhet a Tottenham.

4
    Adebayor-nak szerettek volna passzolni a hazaiak, végül könnyen megakadályozták a vendégek a támadást.

3
    Elég erősen belekezdtek a csapatok, megalapozták a mérkőzést.

2
    Hangeland egy jó csel után meghúzta a jobb szélen, de beadása könnyen kirúgták a hazaiak.

1
    A hazaiak kezdték a találkozót.

1

Kezdősor:

Tottenham Hotspur: Lloris – Naughton, Caulker, Dawson, Vertonghen – Sigurdsson, Parker, Dembele, Assou-Ekotto – Bale, Adebayor

Fulham FC: Schwarzer – Riether, Senderos, Hangeland, Riise – Dejagah, Karagounis, Sidwell, Duff – Ruiz, Berbatov.

Játékvezetők: Jones – Mullarkey, Ledger – Dowd.

Tottenham - Fulham mérkőzés a Premier League 30. fordulójában. A Tottenham jelenleg harmadik a bajnokságban, jövőre a Bajnokok Ligájában szeretne indulni. Ráadásul az egy meccsel kevesebbet játszó Chelsea nagyon ott van a nyomában, de az Arsenal sincs nagyon lemaradva.
    A Fulham egy stabil középcsapat, jelenleg a 11. a tabellán. Nagy kérdés a mérkőzést illetően, hogy vajon mennyit vett ki a hazaiakból a heti milánói kiruccanás. A Tottenham háromgólos előnnyel érkezett Milánóba, de az Internazionale a rendes játékidőben egalizálta az eredményt, és csak a hosszabbításban csikarták ki a londoniak a továbbjutást.
    Ezenkívül az angol bajnokságban nem nagyon szoktunk meglepődni, ha az előzetesen esélytelenebb csapat zárja győzelemmel a mérkőzést. És miért ne győzhetne vagy szerezhetne pontot a Fulham? Ettől függetlenül a Tottenham a mérkőzés esélyese.
    Mindenkinek jó szurkolást kívánunk, tartsanak velünk.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Gólok: 52. Berbatov

Lapok:   78. Dempsey (TOT) – 17. Dejagah (FHM)

Tottenham Hotspur: Lloris – Naughton, Caulker, Dawson (46. Dempsey), Vertonghen – Sigurdsson (63. Defoe), Parker, Dembele (68. Carroll), Assou-Ekotto – Bale, Adebayor
    Fulham FC: Schwarzer – Riether, Senderos, Hangeland, Riise – Dejagah, Karagounis (78. Enoh), Sidwell, Duff – Ruiz (90. Emanuelson), Berbatov.

Játékvezetők: Jones – Mullarkey, Ledger – Dowd