Sunderland AFC – Norwich 1:1 (vége) | Tottenham Hotspur – Fulham FC 0:1 (vége) | Wigan Athletic – Newcastle United 2:1 (vége)
Chelsea F.C. – West Ham United 2:0 (vége)
Wigan Athletic
2:1 (1:0)
Newcastle United
vasárnap 17.03.2013, 17:00 • DW Stadium, Wigan • Barclays Premier League

Vége!!! Micsoda fontos 3 pont ez a hazaiaknak! Tartják a lépést az Aston Villával és a Southamptonnal, ráadásul a Newcastle is közeledett! Nincs még eldöntve a kiesés sorsa! (18:57:10)

95
    di Santo ordít Breakspearrel, kifelé dobás.

94
    Scharner ível Arouna Konéhoz, aki lő, megpattan, szöglet!

93
    Jordi Gómez repül óriásit, kirúgás!

92
    4 a ráadás, még 2 perce van a Newcastlenek!!

90
    A Wigan gólt szerzett!

GÓÓÓÓL!!! Arouna Koné lőtte be!! Hihetetlen!!! Óriási kavarodás, Figueroa megcsúsztatja, di Santoban elakad, Scharner ollózza, Tioté rárúgja di Santora, Scharner hátrapiszkálja, Elliot ráüti Konéra, aki végül berúgja!!!

90
    McCarthy bead, szöglet.

88
    Gutiérrez beadása jön ki.

87
    Ameobi gurított be középre, Cissé majdnem bepörgette a kapuba, de mellément, kirúgás, pedig Joel hozzáért!

86
    Agresszívan letámad a Wigan, de nem sokra mennek vele.

84
    Maloney kap jó labdát di Santotól, bedobásra szerelik.

83
    Most már nagy sietésben a Wigan.

82
    Tioté fogja a lábát, de feláll és folytatja.

80
    Maloney szabadrúgását Elliot könnyedén fogja.

79
    Beausejour helyén di Santo.

78
    Perch "amputálta" Beausejourt, szabadrúgás.

77
    Santon centerez, Cissé mögött elmegy a labda.

75
    Hamvaiból feltámadt a Newcastle! Eszméletlen rohanásba kezdtek, igaz a Wigan sem marad el túlságosan ebben. Jó iramú, érdekes meccs!

72
    A Newcastle gólt szerzett!

Góóól!! Az egyre nyomasztóbb hazai fölényből egyenlít a Newcastle! Santon elé kerül a labda Cissétől, aki húz rajta egyet Figueroa előtt, majd kilövi a sarkot 14-ről! Nagy gól, szép megoldás!

70
    Wigan-szöglet, a fejes mellémegy.

69
    McArthur csap le kíméletlenül, becsapja Tiotét, lő, Tiotén megpattan, így éppen mellé!

68
    Hazai szöglet, Figueroa fejeli kirúgásra.

68
    Az észrevétlen Gouffran helyén Shola Ameobi.

67
    Gutiérrez csúszik rá csúnyán hátulról Maloneyra, sárga.

66
    Cseréhez készülnek vendégoldalon.

64
    Boyce kap jó labdát Maloneytól, bead, Elliot kezében.

62
    Beausejour szöglete jön ki.

62
    McArthur lő, megpattan, szöglet.

61
    Maloney indult el, majd inkább megfordult és biztonságos helyre adta.

60
    Koné pazar labdájával Maloney indult, vezette, vezette, majd elpasszolta.

59
    Egy 35 méteres vendégszabadrúgást Scharner csúsztat ki.

58
    A csapat messze legjobbja, McManaman jön le, McArthur helyette.

55
    Cissé lőtt éles szögből,jócskán mellé-fölé.

54
    Cissé egy irdatlan nehéz mozdulattal, a levegőből akart lőni, nem sikerült, kirúgás.

53
    McManaman lőhetett 12 méterről, blokkolták a gólvonaltól nem messze! Santon volt az.

52
    A félidőben egyébként a Wigan és a Newcastle egy-egy edzőjét is elküldték a padtól, Barrow és Carver távozott.

51
    Perch kap sárgát egy UGYANOLYAN mozdulatért amiért már Haidarát le kellett cserélni! Koné folytatja szerintem.

50
    Koné fekszik térdét fogva.

47
    Nagy nehezen kijön, aztán Sissoko csavar mellé.

46
    Egyből vendégszöglet!

46
    Folytatódik a meccs!

46

Vége az első félidőnek! A Wigan talán picit jobb volt ellenfelénél, amelyet két sérülés is sújtott az első félidőben. Remek eredmény ez a hazaiaknak, de jól is játszanak. A lefújás után a vendégek egyik segédedzője kis híján összeverekedett előbb a hazaiak játékosaival, majd a biztonsági emberekkel.

51
    Santon vezette Maloneyra, beadta, de nem veszélyes, Maloney utána még el is küldi egy testcsellel.

51
    A ráadás utolsó perce.

50
    Micsoda helyzet! Egy távoli beadást Scharner visszafelé fejel, Perch tovább csúsztatja, Cissé pedig a kaputól 4 méterre szinte zavartalanul föléemel! Elkapkodta!

48
    Scharner sárgul el.

48
    Nagyon-nagyon magabiztosan játszik a Wigan.

46
    A rengeteg ápolás miatt 6 perc a ráadás az első félidőben!

45
    Joel már játszik az idővel is egy kicsit.

44
    Figueroa szerel szögletre.

43
    Beausejour beadása után képtelen felszabadítani a vendégvédelem.

42
    McCarthy lépett ki tökegyedül középütt, a kapussal szemben már lőtt volna, amikor Gutiérezz odaért és szögletre mentett! Az nem veszélyes.

41
    A Wigan kicsit cisszaállt, inkább kontrákra épít, azok viszont életveszélyesek.

39
    Maloney forgatta meg Tiotét alaposan, majd lőtt, Elliot óriásit véd!

38
    Perch küldött el két csatárt egy csellel.

36
    A Newcastle gondban van, gólhátrányban vannak és már csak egy cserelehetőségük maradt.

30
    Lelassult a meccs.

29
    Tioté forgolódik szépen, majd jó helyre passzol.

28
    A szabadrúgást hatástalanítják.

27
    A csere cseréje! Szegény Haidara csak pár percre állt be, már a 22.-ben lerúgták, a 13.-ban állt be. A vendégek már második cseréjüket kénytelenek kihasználni, ráadásul ugyanazon a poszton.

23
    Haidara nemigen kel fel, ebből csere lesz!

22
    Haidara csapkodja a földet fájdalmában, ápolás lesz. McManaman talpalt bele iszonyatosan a térdébe! Rossz nézni!

20
    Tioté faultol.

18

Gól!!! McManaman beadása kerül Beausejour elé, aki közelről bevágja! A fontos hazai vezetés megvan!

17
    Decemberben 3-0-ra győzött a Newcastle a két csapat meccsén.

16
    Beausejour beadását blokkolja Santon.

15
    48-52% a labdabirtoklás.

14
    Maloney vezette veszélyesen a védelemre, de bedobás a vége.

13
    Debuchy helyén tehát Haidara.

12
    Lesgól! Vendéggólt érvénytelenítettek, Debuchy volt lesen, majd ezt követően ápolásért kocogott, le is cserélik!

11
    Joel egyébként a sokat potyázó ománi, Al-Habsi helyett került a kezdőbe.

10
    A szögletből Taylor fejel, Joel véd, majd begyűjti Gouffran elől! Bravúr!

10
    Marveaux harcol ki szögletet.

9
    Alcáraz pontatlan passzából bedobással jöhet a Newcastle.

7
    Jordi Gomez jó 25 méteres szabadrúgása a kapu fölött megy el.

6
    Jordi Gomez emel Konéhoz, aki nehezen veszi le, majd Yanga-Mbiwa dönti fel.

5
    Felkelt, folytatódik a meccs.

4
    Jordi Gomez a földön fejét fogva, ápolják.

4
    Neonsárgában a Newcastle.

3
    Kék-fehérben a Wigan.

1

A héten az EL-ben magát másodszor is továbbmákoló Newcastle a bennmaradásért egyre kétségbeesettebben kaparó Wigannel találkozik vasárnap 17:00-tól.
    A hazaiaknál Mijaicsi, Pollitt, Watson, Crusat és Ramis sérült, a vendégeknél Ben Arfa, Coloccini, Taylor, Krul és Vuckic nem nevezhető.
    A Wigan immáron hat pontra a bennmaradástól, kilencre a Szarkáktól, akiknek immáron csak az EL-ben a legtovább jutás lehet a cél, amíg a hazaiak az Aston Villa győzelmével kutya helyzetbe kerültek - alighanem kötelező győzelemről beszélünk, még akkor is, ha a Wigannek van egy elmaradt bajnokija a Manchester Cityvel kupakötelezettség miatt.
    17:00-kor kezdünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Guber Péter

Gólok: 18. Beausejour, 90. Koné – 72. Santon

Lapok:   48. Scharner (WIG) – 51. Perch (NEW), 67. Gutiérrez (NEW)

Wigan Athletic: Joel - Figueroa, Schamer, Alcáraz - Beausejour (di Santo, 79.), Jordi Gómez, McCarthy, Boyce - Maloney, Koné, McManaman (McArthur, 58.)
    Newcastle United: Elliot - Debuchy (Haidara, 13.(, Perch, 27.)), Taylor, Yanga-Mbiwa, Santon - Sissoko, Tioté, Marveaux, Gutiérrez - Cissé, Gouffran (Shola Ameobi, 68.)

Játékvezetők: Halsey - Breakspear, Wilkes