KHL
AK Barsz Kazany – Traktor Cseljabinszk 2:1 (hosszabbítás vége) | SZKA Szentpétervár – Dinamo Moszkva 2:4 (vége)

Kiállítások: 0 illetve 8 perc
    Buli elhozatal: 35 (61%) – 22 (39%) (16:22:42)

Nem láthattunk gólt a záró harmadban, és a játék színvonala is jócskán esett a harmadik játékrészben. Ez jórészt a Dinamo együttesének köszönhető, akik igyekeztek eredmény centrikusan játszani, és nem mentek bele fölösleges adok-kapokba. A mérkőzés hőse a vendégek kapusa! Ezzel a győzelmével a Dinamo hatalmas lépéselőnyben van a szentpéterváriakkal szemben, hiszen összesítésben már 2-0 arányban vezet, és a következő két mérkőzésre Moszkvában kerül sor. Elképzelhető, hogy söpréssel jutnak Yeryomenkoék a nagydöntőbe?

60:00

59:44
    Kalinin életerős lövését is védi Yeryomenko!

59:35
    Szinte az utolsó 2 percben egy kapuznak a kék mezesek, szépítés továbbra sincsen!

59:16
    Yeryomenko véd bravúrral, majd nem hagyja, hogy kicsorogjon róla a pakk, pedig többen is érkeztek a kipattanóra!

58:33
    Üres a hazaiak kapuja, 6 az 5 ellen a jégen az SZKA!

55:01
    5 perce maradt a hazai csapatnak, hogy valamit kezdjen a márkőzéssel

53:01
    Yeryomenko bök ki a botjával, szükség is volt rá, mert Varnakov ólálkodott a kapuja előtt

52:27
    Tilos felszabadítás (SZKA)

51:43
    Martensson nyúl bele egy távoli lövésbe, Yeryomenko elképesztő bravúrral véd, kevésen múlott a szépítés!

48:29
    A harmadik harmadban a vendégek nagyon okosan lassítják a játékot, és itt már messze nincs annyi helyzet, mint az első két játékrészben

43:57
    A hazai nézők egy jelentős része műár gólt kiáltott, de csalódottan kellett visszaülniük a helyükre, ugyanis a korong nem haladt át a gólvonalon!

43:00
    Makarov tör be a moszkvai harmadba, a vendégek a palánkhoz szorítják, majd elveszik tőle a korongot

41:39
    Kalinin kék vonal elől elengedett lövése veszélyesen pattan vissza a palánkról, ám végül tisztáznak a vendégek!

Buli elhozatal: 17 (47%) – 19 (53%)

Nem sikerült közelebb férkőznie vetélytársához a hazaiaknak, 1:1 a második harmad eredménye, pedig ismét csak elmondható, a szentpéterváriaknak több gólszerzési lehetőségük volt (a hazaiak eddig kétszer annyit lőttek kapura)! Az igaz, hogy kettős emberelőnyben tudtak csak gólt ütni, de több akciójuk is közel járt az eredményességhez. A szépítő találatra azonban újfent hamar válaszolt a Dinamo, így továbbra is kettővel vezet a moszkvai alakulat!

40:00

39:32
    Kalinin faraghatott volna még az eredményen, de közeli próbálkozását Yeryomenko védi!

39:01
    A második harmad utolsó perce kezdődik

38:13
    Ramstedt kap remek korongot, de kicsit elveszíti egyensúlyát, így Yeryomenko számára nem okoz gondot a védés

37:00
    Martensson kapu mögül visszatett korongjára nem érkezik egyetlen hazai játékos sem

36:35
    Ezhov véd egy távoli kísérletet, a korong nem jön ki a hazaiak kapusáról, így buli következhet az SZKA harmadából

35:59
    Kicsit megállt a tudomány mindkét együttesnél, valószínűleg erőt gyűjtenek a harmad hajrájára

34:55
    Burdasov lövése kerüli el Yeryomenko kapuját

34:09
    Tsvetkov kerüli meg a hazai kaput, majd félfordulatból lő, Ezhov bravúrral véd!

33:31
    Támadásban a hazaiak, úgy néz ki, nem fogják feladni az összecsapást!

32:40
    A buli a hazai kapu elől jöhet

32:35
    Valamennyiszer egy gólra zárkózna az SZKA, a vendégek azonnal válaszolnak, és visszaállítják a két gólos különbséget

32:25
    A Dinamo gólt szerzett!

GÓÓÓL! Nem sokáig örülhettek a hazaiak! MAREK KVAPIL enged el egy nem éppen életerős lövést kiszorított helyzetből, a korong valahogy elfér Ezhov lábai között, és lassított felvételben átvánszorog a gólvonalon!

Gólpassz: Alexei Sopin

31:36
    Kiegészülnek a vendégek, 2:3-ról folytatódik a küzdelem

31:24
    Felszabadítanak a moszkvaiak!

30:43
    Yeryomenko véd egy távoli lövést, nyomnak a hazaiak!

30:08
    Egy ember visszajöhet, szimpla emberelőnyben marad az SZKA!

30:07
    Az SZKA gólt szerzett!

GÓÓÓL! Kettős emberelőnyben kozmetikáz az eredményen a hazai együttes! egy kapura lövés után VIKTOR TIKHONOV valósággal begyötri a pakkot a vendégek kapujába!

Gólpassz: Kevin Dallman és Tony Martensson

29:36
    Időkérés a hazaiknál

29:36
    Gorohov (DINAMO) áll ki 2 percre gáncsolásért, kettős emberelőnyben a hazaiak!

29:22
    Thoresen passzába nyúlnak bele, majdnem kötényt kap Yeryomenko!

28:50
    Thoresen passzát Dallman lövi kapura messziről, nem okoz a próbálkozás különösebb gondot a vendégeknek

28:24
    Soin (DINAMO) áll ki 2 percre, ismét emberelőnyben a szentpéterváriak

28:11
    A bedobás ismét a vendégek kapuja elől következhet

27:15
    Ezhov véd bravúrral, Lukin próbálkozott, még egy moszkvai gól eldönthetné a mérkőzést!

27:04
    Elmozdul a Dinamo kapuja, a bíró megállítja a játékot, a bedobás a moszkvai harmadból következik

26:52
    Újabb hazai helyzet: Varnakov ör be a vendégek kapuja elé, Yeryomenko bravúrral hárít!

26:04
    Thoresen próbálja egészen közelről begyötörni a korongot Yeryomenko kapujába, de a vendégek kapusa falat húz maga elé!

25:20
    Beszorulnak a moszkvaiak a kapujuk előterébe

25:03
    Kisebb dulakodás alakul ki a vendégek harmadának közepén

24:37
    Ezhov véd szépen egy távoli moszkvai kísérletet! Buli jöhet a hazai kapu elől!

23:48
    Kicsit kijön a szorításból a Dinamo!

23:00
    Makarov kerüli meg a vendégek kapuját, majd fonákkal ráhúzza a korongot, Yeryomenko ezúttal is hárít!

22:31
    Kiegészültek a vendégek, marad az 1:3

22:19
    Martensson kap egy kapu mögül visszatett korongot, kapásból lő a hazai játékos, Yeryomenkoról nem csorog ki a pakk!

20:31
    Konkov (DINAMO) áll ki 2 percre testre ütésért, közben a hazai oldalon kapuscsere történt a szünetben

20:01

Nézzük az első 20 perc statisztikáját:
    Kapura lövések: 13 illetve 9 lövés
    Emberelőnyös helyzet kihasználás: 0/0 illetve 0/0
    Kiállítások: 0 illetve 0 perc
    Buli elhozatal: 9 (56%) – 7 (44%)

Nagyon magas színvonalú, remek helyzetekkel és szép gólokkal tarkított első 20 percen vannak túl a csapatok, amiből eddig a Dinamo jön ki jobban. Pedig elmondható, hogy szinte az egész első harmadot végig támadja a szentpétervári alakulat, mégis, a vendégek helyzetkihasználása ma nagyon jó, és kegyetlenül kihasználják az adódó lehetőségeiket! Hazai szemszögből igazságtalan az eredmény, ám a jégkorongot is gólra s nem helyzetekre játsszák!

18:33

GÓÓÓL! Ismét 2-vel vezet a Dinamo! ALEXEI SOPIN kap remek keresztpasszt a jobb oldalon, nagyon rákészülhet a kapáslövésre, és a vendégek játékosa nem is hibázik!

Gólpassz: Denis Kokarev

18:15
    Afinogenov lő majdnem gólt a vendégeknek! Szépen cselezi magát ziccerig, majd kicsit elveszíti az egyensúlyát, de Yeryomenko számára még így is bravúrra van szükség!

17:58
    A buli után majdnem egyenlítenek a hazaiak!

17:55

17:20
    Felállnak a szentpéterváriak létszámazonosságnál

16:31
    Tikhonov passzát Kalinin tűzi rá a kék vonal közeléből, a vendégeknek csak nagy nehézségek árán sikerül tisztázniuk! Nyomnak a hazaiak!

15:17
    A bdobás a semleges harmadból következhet, mindeközben Shafigulin biceg be az öltözőbe a Dinamo együtteséből

15:09

GÓÓÓL! Szépít az SZKA! ANDREI PERVYSHIN enged el a kék vonalról egy korongot, egy hazai játékos zavaró mozdulatot vét a kapus előtt, talán ez is segít, de pakk utat talál a moszkvai kapuba Yeryomenko lábai között!

Gólpassz: Patrick Thoresen és Viktor Tikhonov

14:30
    Továbbra is megy előre az SZKA, kérdés, megint jön-e egy vendég kontra?

13:44
    Burdasov ugrik ki ziccerben, ám kicsit kisodródik, így a kikorcsolyázó Yeryomenko lezárja a passzsávot, elakad benne a korong!

13:17
    Az eddig jobban játszó hazaiaknak elég nagy hideg zuhany eddig a mérkőzés

12:01
    Kucheryavenko ütne gólt éles szögből, de Yeryomenko a helyén van!

11:35

GÓÓÓL! 2:0 a Dinamonak! Kokarev szerez korongot a támadó harmadban, elhúz jobbról a kapu mögött, visszateszi a pakkot, és a középső tumultusban DENIS MOSALYOV a legéberebb, és kapásból beüti a második moszkvai gólt!

Gólpassz: Denis Kokarev és Alexei Tsvetkov

10:49

10:13
    Nagy az iram eddig, kevés a játékmegszakítás

09:10
    Egy kapu elé betett korongot kell az ott ólálkodó Soin elől kiütnie Kasutinnak!

08:38
    Sopin távoli lövését fogja a haza portás, buli jöhet a kapuja elől

08:28
    Hatalmas Yeryomenko védést láthattunk, hamar jöhetett volna az egyenlítés!

07:19

GÓÓÓL! A semmiből vezet a Dinamo! Egy oldalról középre tett korongot KONSTANTIN KASYANCHUK lő kapura, ezt még védi Kasutin, a saját kipattanójára azonban érkezik a vendégek játékosa, és fonákkal kötényt ad a hazai kapusnak!

Gólpassz: Konstantin Gorovikov és Filip Novak

06:53
    Afinogenov próbál kapura húzni egy korongot félfordulatból, de a vendégek blokkolják a kísérletét

06:11
    Nyomás alatt a szentpétervári kapu

05:31
    A bedobás a semleges harmadból jöhet

04:55
    Martensson üt kapura középről egy visszatett korongot, Yeryomenko bravúrral véd!

04:11
    Kisebb tumultus a vendégek kapuja mögött, végül sikerül Jalasvaaranak kiütnie a harmadból a korongot

03:05
    Sikerül megszerezni a fehér mezeseknek a korongot, építkezhetnek a vendégek

02:25
    Támadásban a hazaiak

01:34
    Chudinov próbálta kapás lövéssel meglepni Yeryomenkot, de nem járt sikerrel a hazaiak játékosa! Nem sokkal ment mellé!

01:06
    A bedobás a hazai kapu elől következhet

00:55
    Nem finomkodnak a csapatok, egymásnak estek eléggé rendesen

00:09
    A szentpéterváriak tiszta kékben, míg a vendék moszkvaiak fehér felsőben illetve kék alsóban lépnek ma jégre

00:01

Kezdősor:

SZKA Szentpétervár: Kasutin – Alexandrov, Dallman, Martensson, Tikhonov, Thoresen – Kalinin, Chudinov, Panarin, Varnakov, Ramstedt – Semenov, Pervyshin, Makarov, Kucheryavenko, Burdasov – Berdyukov, Vorobyov, Afinogenov, Artyukhin, Sigaryov

Dinamo Moszkva: Yeryomenko – Granak, Novak, Soin, Babenko, Konkov – Jalasvaara, Vishnevsky, Tsvetkov, Kokarev, Lukin – Gorohov, Derlyuk, Gorovikov, Sopin, Kasyanchuk – Mironov, Barantsev, Shafigulin, Mosalyov, Kvapil

Játékvezetők: Gofman, Odins – Gordenko, Tomilov.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Dinamo Moszkva javára

Már a főcsoport döntőknél tartunk, ahol is a Nyugati Konferencia 1. helyén végző SZKA Szentpétervár kezdheti pályaelőnnyel a 3. helyen playoff-ba jutó Dinamo Moszkva ellen a küzdelmet. A tét nagy döntőbe jutás!

Elérkeztünk a Kontinental Hockey League, azaz a KHL rájátszásának első köréhez. Az NHL mintájára megszervezett, javarészt orosz csapatokkal teletűzdelt bajnokság Nyugati és Keleti konferenciára van szétosztva. Mindkét főcsoportból a legjobb 8 került a rájátszásba, a párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:00 - kor kezdődik.
    Gólok és gólpasszok: 16. Pervyshin (Thoresen, Tikhonov), 31. Tikhonov (Dallman, Martensson) – 8. Kasyanchuk (Gorovikov, Novak), 12. Mosalyov (Kokarev, Tsvetkov), 19. Sopin (Kokarev), 33. Kvapil (Sopin)

SZKA Szentpétervár: Kasutin (Ezhov) – Alexandrov, Dallman, Martensson, Tikhonov, Thoresen – Kalinin, Chudinov, Panarin, Varnakov, Ramstedt – Semenov, Pervyshin, Makarov, Kucheryavenko, Burdasov – Berdyukov, Vorobyov, Afinogenov, Artyukhin, Sigaryov

Játékvezetők: Gofman, Odins – Gordenko, Tomilov

Nézőszám: 11500