Traktor Cseljabinszk – AK Barsz Kazany 1:0 (hosszabbítás vége) | Dinamo Moszkva – SZKA Szentpétervár 2:6 (vége)
hosszabbítás vége
Traktor Cseljabinszk
1:0 (0:0, 0:0, 0:0)
AK Barsz Kazany
szerda 27.03.2013, 14:00 • Arena Traktor, Celjabinsk • KHL

Nagyon megszenvedett ezért a győzelemért a hazai gárda, és úgy gondolom, a hazai közönség is. Így vagy úgy, de ezzel a diadallal megszerzi a párharcban az első sikerét a Traktor Cseljabinszk, ezzel 1-2-re módosítja az állást, és nyílttá teszi a nagy döntőbe jutás kérdését! (17:41:31)

98:55
    A Traktor gólt szerzett!

GÓÓÓL! Maratoni csata után megnyeri a mérkőzést a hazai együttes! ANTON GLINKIN indul meg a semleges harmadból, nem veszik túl komolyan a vendégek, majd lövésre szánja el magát, ami ezúttal utat talál a vendégek kapujába! 99 percnyi tiszta játékidő után illetve 212 perccel a találkozó kezdetét követően végre rezdül a háló!

Asziszt nélküli találat volt

98:06
    Nagy helyzet marad ki Barulin ketrece előtt, nem sikerül a hazaiaknak begyötörni a korongot a vendégek kapujába!

93:26
    Barulin szúr ki egy kapu mögül visszatett korongra, majd felszabadítanak a vendégek

92:33
    Nesterov dobja támadásba a hazaiakat

91:42
    Barulin véd ismét, most a hazaiak akarata érvényesül!

91:27
    Barulin üt oldalra egy középtől érkező gyengébb kísérletet

90:45
    Petrov cselezget a hazai kapu mögött, visszatett korongja valahogy eljut egy csapattárshoz, Garnett óriási védéssel tartja meccsben a hazaiakat!

90:05
    Megkezdődik a 91. perc, továbbra sem láthattunk gólt az összecsapáson

89:14
    Bedobás lesz a Kazany harmadában

88:55
    A csapatok kényelmesen játszanak, mintha nem is a KHL főcsoportdöntő 3. összecsapásán lennének

88:01
    Barulin fogja Kostitsyn életerős lövését, buli jöhet a Kazany kapuja elől

87:17
    Tilos felszabadítás (KAZANY)

86:35
    Petrov húzza rá a pakkot egészen közelről, Garnett magabiztosan véd!

86:06

85:22
    Quint keveredik valahogy Barulin kapuja előterébe, a hazai bekk azonban elcsúszik a lövés pillanatában

84:27
    Ezúttal Garnettnek kell védenie egy távoli lövést, ennél ma már nehezebb próbálkozásokat is hárított a hazai kapus

83:34
    Pár centin múlott csak egy hazai passz, nagyon nagy lehetőség lehetett volna!

83:11
    Nichushkin húzná be fonákkal a pakkot a rövidre, de Barulin ismét a helyén van!

82:22
    Garnett fog egy nem túl veszélyes vendég próbálkozást, buli jöhet a fekete mezesek kapuja elől

81:31
    A második hosszabbítást mintha a vendégek kezdenék aktívabban, bár nyílvánvalóan mindkét együttes eléggé fáradt már

80:01
    Kezdődik a második hosszabbítás.

80 perc alatt nem sikerült gólt ütni, egyre közelebb a 119 perces idei KHL rekord. Az első hosszabbítás eleje egyébként egyértelműen a hazaiaké volt, akik azonban nem tudták ezt kihasználni, majd kisebb apátiába fulladt a mérkőzés. Bárki is nyerje a mai mérkőzést, eléggé izzadtságszagú sikert könyvelhet ma el!

80:00
    A hosszabbítás befejeződött.

79:55
    Nincs mese, a csapatok ma be vannak oltva gól ellen. Még egy buli a vendégek kapuja elől

76:14
    Ismét Barulin vetődik rá a korongra, a hosszabbítás végére kicsit felpörgeti a játékot a Traktor

75:48
    Ryabykin lövését hárítja Barulin, majd rátenyerel a kipattanó korongra a vendégek hálóőre!

75:28
    Garnett kap el a lepkéssel egy oldalról érkező lövést, buli jöhet a Traktor harmadából

74:30
    Rövid időre beszorulnak a vendégek, de sikerül átvészelniük ezt az időszakot

74:00
    Petrov ígéretes helyről leadott lövése elakad egy hazai botban

72:10
    Vajon ki fog ma gólt szerezni? Jócskán visszaesett a színvonal a hosszabbítás elejéhez képest

70:54
    Buli jöhet a hazai kapu elől, eléggé töredezetté vált most a játék

70:26
    A bedobás a semleges harmadból következhet

69:58
    Garnett védi Morozov éles szögből, ám de nagyon veszélyesen leadott lövését!

68:55
    Ezúttal Garnettnek kellett résen lennie, ne felejtsük el, ha gólt kapnak a hazaiak, szinte behozhatatlan hátrányba kerülnének a párharcban

68:29
    A bedobás a vendégek kapuja elől jöhet

68:02
    Beszorulnak ismét a fehér mezesek

67:08
    Morozov adna gólpasszt Kapanen számára, a vendégek játékosa azonban nem elég gyors, hogy elérje a korongot

66:17
    Barulin üt félre egy nagyon gyenge lövési kísérletet

65:33
    Kicsit visszavett a tempóból a hazai együttes

63:52
    A bedobás a vendégek kapuja elől következhet!

63:20
    Óriási lehetőség a hazaiak előtt, Barulin bravúrral hárít, a hosszabbítás egyértelműen a Traktoré!

62:42
    Barulin zárja remekül a szöget még estében is, továbbra sincs gól a mérkőzésen!

62:28
    Bármelyik csapat is nyerjen, kiszenvedett győzelem kerül ma a neve mellé

61:40
    Beszorul a Barsz Kazany a saját harmadába!

60:51
    Helyzet a hazaiak előtt, de Kontiola lapos lövése elkerüli Barulin kapuját!

Buli elhozatal: 16 (36%) – 28 (64%)

Ritka, amikor egy jégkorong mérkőzés 0:0-ás végeredménnyel zárul, de most volt szerencsénk elkapni egy ilyen összecsapást. Ha őszinték szeretnénk lenni, talán egyik csapat sem érdemelne győzelmet, ezt azonban a szabályok nem teszik lehetővé. A hosszabbítás kérdése, hogy ha 60 perc alatt nem sikerült gólt ütni, vajon meddig fog elmenni a ráadás? Az idei szezon rekordja egy 119 perces mérkőzés, még a playoff első köréből, reméljük, ma nem kell ilyen sokáig várnunk a mindent eldöntő találatra!

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:30
    Hatalmas ziccert hárított Barulin, a hazaiak megnyerhették volna a mérkőzést!

59:01
    Utolsó perc a rendes játékidőben

58:24
    Zherdev ugrik ki ziccerben, de a fonákkal elengedett közeli lövését hárítja Garnett!

52:19
    Mi marad ki a hazaiak előtt! Nichushkin lövését hatalmas bravúrral védi Barulin!

51:34
    Óriási lehetőség a vendégek előtt! Egy középre tett korong a vendégek játékosáról a gólvonalon túlra jutna, ám Garnett vetődve, pont a vonalon megállítja a pakkot, majd valahogy sikerül megakadályoznia, hogy begyötörjék azt a fehér mezesek!

50:08
    Kuznetsov kap remek korongot, teljesen egyedül, senkitől sem zavartatva lőhet, Barulinról ki sem jön a pakk!

49:36
    Les (TRAKTOR)

49:30
    Ryabykin dobja támadásba a hazaiakat

48:15
    A harmadik harmadban mindössze egy veszélyes helyzetet láthattunk eddig, azt is a 42. percben

46:02
    A hazaiak nem hibázhatnak, hiszen akkor már 3-0-ás hátrányba kerülnének a párharcban

44:51
    Kontiola lő kapásból kissé kiszorított helyzetből, a korong elkerüli Barulin kapuját

43:57
    Egy palánkról visszapattanó korong okoz majdnem veszélyt a vendégek kapuja előtt, de végül ebből sem lesz helyzet

43:15
    Vajon születik-e gól a rendes játékidőben?

42:18

41:26
    Hatalmas helyzet a vendégek előtt: Petrov életerős lövése kijön a hazai kapusról, a kipattanóra érkezik Lukoyanov, de egészen közelről sem tudja megszerezni a vezetést a vendégeknek, Garnett a helyén volt!

Buli elhozatal: 12 (40%) – 18 (60%)

A második játékrész sem hozott gólt a csapatok számára, dacára annak, hogy volt három kiállítás is a harmadban. Az egyszer biztos, hogy ez a mérkőzés nem illene a "hírverő" összecsapások sorába, úgy gondolom, ez sok mindent elmond az együttesek teljesítményéről. Bízzunk benne, a záró harmadban már láthatunk gólokat is!

38:12
    Kiegészültek a vendégek, az elmúlt 2 perc alatt nem volt komoly gólszerzési lehetősége a Traktor-nak

35:33
    Pesonen ugrik ki a bal oldalon, kissé hátra felé teszi vissza a korongot Kulyash számára, akinek kapáslövését Garnett bravúrosan kapja el a kesztyűssel!

34:45
    Egyre jobban nyomnak a hazaiak!

33:25
    Razin távoli lövése vágódik ki Barulinról, de a kipattanó nem okoz különösebb problémát, ugyanis vendég játékoshoz kerül

33:14
    Medvedev tilos felszabadítása után buli jöhet a vendégek kapuja elől

32:40
    Nikulin tartja a saját kapuja mögött a korongot, ő indítja el a Kazany támadását

31:50
    Garnett birtokában a korong, buli jöhet a Traktor harmadából

30:56
    A kapuvas menti csak meg Barulint a bekapott góltól! Kontiola próbálkozott!

28:10
    Ismét sikerül felszabadítaniuk a vendégeknek, a Traktor fölénye helyzetekben már nem mutatkozik meg

26:42
    Kicsit beszorulnak a vendégek, de nem tart sokáig ez az állapot

26:24
    Karpov próbálkozna egészen közelről, de a döntő pillanatban elcsúszik a hazaiak játékosa

25:51

24:54
    Garnett tenyerel rá a pakkra, a bedobás a Traktor kapuja elől jöhet

24:01
    Kiegészültek a hazaiak, ezt az előnyt sem tudja kihasználni a Barsz Kazany

23:09
    Majdnem sikerül emberhátrányos szituációból eredményesnek lennie a hazaiaknak!

22:33
    Morozov korcsolyázik el a hazai kapu mögött, majd pontatlanul játszik középre, és a korong kicsúszik a harmadból

Buli elhozatal: 3 (20%) – 12 (80%)

Eléggé visszafogott teljesítménnyel kezdtek a csapatok, igaz, 0-2-es összesítésnél a Traktor játszik eredménykényszerben. A komolyabb lehetőségek döntő része a Kazany előtt adódott, vagyis az eredmény még a hazaiak számára hízelgő, bár nem kell olyan hatalmas nyomásra gondolni a fehér mezesek részéről. A kiállítás miatt a második harmadot emberelőnyben kezdhetik a kazanyiak, egészen 38 mp erejéig!

19:01
    Megkezdődik az utolsó perc az első harmadban, közben felállnak a vendégek létszámfölénynél