Szombathelyi Haladás – Ferencvárosi Torna Club 0:0 (vége) | Lombard Pápa FC – KTE-Phoenix Mecano 0:2 (vége)
Lombard Pápa FC
0:2 (0:0)
KTE-Phoenix Mecano
szombat 06.04.2013, 16:00 • Perutz Stadion, Pápa • OTP Bank Liga

Egy nem túl színvonalas mérkőzésen a Kecskemét győzni tudott Pápán. A hazaiak játszottak ugyan aktívabban, de a lehetőségeket rendre kihagyták, amit a vendégek meg is bosszultak. A hazai vereség azt jelenti, hogy tavasszal még mindig nyeretlen a Lombard, sőt még gólt sem sikerült lőni.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (17:58:57)

90+2
    A vendégek már csak az idővel játszanak.

90
    Három perc ráadást mutat a játékvezető.

89
    Már mind a két csapat a mérkőzés végét várja.

88
    Rodenbücher kap sárga lapot Kassaitól.

86
    Antal kap sárga lapot.

85
    Úgy tűnik a mai mérkőzésen se sikerül gólt rúgni a hazaiaknak. A hazai gólképtelenség így már több mint 500 perce tart.

83
    A Kecskemét gólt szerzett!

SALAMI góljával már kettővel megy a Kecskemét. Eldőlni látszik a találkozó. Szavics ugratta ki Salamit, aki a kifutó Szűcs mellett elgurította a labdát. Ismét egy cserejátékos kellett a gólhoz.

79
    A Pápa támad, így lehetőséget adva a vendégeknek kontrákra. De muszáj menni előre a hazaiaknak.

77
    Maróti helyett Lagator a Pápánál.

75
    15 perc maradt hátra a találkozóból, nagyon fogy az idő a Lombardnak.

73
    Mindenképpen meglepetés a Kecskemét vezetése, mármint az eddig játék alapján.

72

BALÁZS ZSOLT találatával vezet a Kecskemét. Az eddigi teljesítmény alapján meglepetés a vendégek vezetése. Balázs pedig csereként beállva lehet nyerőember.
    Pekár pontos jobb oldali beadását közelről fejelte a kapuba.

71
    Tóth helyett Arszics a pályán.

70
    Húsz perc maradt a találkozóból, még minden lehet.

68
    Szavics jött be Hullám helyett.

65
    Quinteronak pörgették fel a labdát A 16-os jobb oldali csücskénél, akinek lövését Antal hárította bravúrral.

61
    A játék képe nem sokat változott az első félidőhöz képest. Jobb a Pápa, többet birtokolja a labdát, de átütő erő valahogy a hazaiak játékában sincs.

60
    bedobással jöhet a Pápa.

59
    A hazaiak dominálják a mérkőzést, de eddig nem használták ki a lehetőségeket.

58
    Pekár lőtt kapura. Fölé ment.

57
    Túl sok a szabálytalanság a második félidőben, Kassai elő is veszi a sárgáját.

50
    Yannick felé egy labda, de használhatatlan.

49
    A hazai szögletet könnyen kifejelik a védők.

48
    A Pápa végezhet el szabadrúgást a középpályán.

47
    Tóth Bence jobb oldali szöglete után Daniel Orozco fejelhetett 6 méterről, de a léc alá tartó labdát Antal ki tudta ütni.

47
    A Kecskemét a cserével a támadást akarja javítani, mert abból az első félidőben nem sok volt.

46
    Rafael Burgos helyére Pekár László állt be a szünetben.

46
    A Pápa kezdte a második félidőt.

46

Az első félidőben inkább a küzdelem, mint a szépség dominált a pályán. A Pápa játszik aktívabban, Szűcsnek csak egyszer-kétszer kellett játékba avatkozni. A második félidőben mind a két csapattól több kell, mert ilyen játékkal nem lehet mérkőzést nyerni.
    Maradjanak továbbra is velünk.

45
    Egy perc hosszabbítás lesz.

45
    Marics lőtt 18 méterről a kapu fölé.

44
    Egy vendégszöglet után röviden szabadítottak fel a védők, a labda Vukaszovicshoz került, aki 18 méterről lőtt. A labda megpattant Pótin , de így sem tudta becsapni Szűcs Lajos kapust.

43
    Nagyon gyenge a vendégek támadójátéka, nem csoda, hogy előző nyolc bajnokijából csupán egyet nyert meg, igaz, az a legutóbbi idegenbeli találkozója volt, Kaposváron.

42
    Tóth Balázs indította Quintero-t a jobb oldalon, beadás viszont elmaradt.

40
    A hazai szöglet után kifelé jöhet a Kecskemét.

38
    Maricsot keresik sokszor a labdával, de legtöbbször el se jut hozzá.

37
    A Pápa dobhatja be a labdát.

36
    Tíz perc maradt az első félidőből, a Kecskemét ennyi idő alatt egy valamirevaló helyzetig se jutott.

35
    A vendégek passzolgatnak a saját térfelükön.

34
    Quintero sokat dolgozik a középpályán, eddig nagyon jól játszik.

33
    Quintero ment el a jobb oldalon, majd remekül adott középre, de a berobbanó hazai támadók elől Póti mentett bravúrral. Ez már egy épkézláb támadás volt, helyzettel.

31
    A hazai fölény az inkább a mezőnyben mutatkozik meg, a kapusoknak nem sok dolga akadt eddig. Ha így folytatódik, akkor a kapusok még megfáznak a végén.

30
    Harminc perc után elmondhatjuk, hogy a Pápa játszik aktívabban, többet is birtokolják a labdát.

29
    Tóth Balázs cselezgetett a középpályán, majd elveszítette a labdát, de nem tudnak indulni a vendégek. Visszazárt a Pápa.

28
    Marics kap sárga lapot műesésért.

25
    A hazaiaknak nagyon nem megy a gólszerzés. A gólképtelenség 411 perce tartott a mérkőzés kezdetekor.

24
    Salami lőtt jobbról a bal alsó sarok felé, de Tóth Gábor blokkolni tudott. Megvan az első kecskeméti helyzet is.

23
    Salami próbálkozott lövéssel.

22
    A veterán Szűcs a múlt héten az egyik gólnál nagyot hibázott, igaz az a gól már nem osztott-szorzott.

21
    Szűcs rúgja mezőnybe a labdát.

20
    Marics lőtt 18 méterről, de a középre tartó labdát Antal Botond magabiztosan fogta.

20
    Vukaszovics passzolt Yannick-hoz, akit végül szereltek, oda a támadás.

19
    A Lombard dobhatja be a labdát.

18
    Szabó Ottó lőtte rá 20 méterről. A kapuba tartó labdát Póti Krisztián blokkolta, akiről végül szögletre ment ki a labda.

18
    Tóth Gábor sárgult be lerántásért.

17
    Yannickot lódult volna meg, lerántották. Jött is a sárga lap.

16
    Marics keménykedett elől, végül szerelik.

15
    Tóth Bence fejelte a labdát Beliczky Gergő elé, aki a 11-es pontnál kapura fordult, de az utolsó pillanatban menteni tudtak előle.

15
    Szabadrúgással jöhetnek a vendégek.

14
    Maróti próbálta kiugratni Maricsot, de hosszú volt neki a labda.

13
    A Lombard hazai mérlege ugyan pozitív, de tavasszal a bajnokságban nagyon nem megy a csapatnak. Csak a kupában tudtak otthon megverni a Ferencvárost.

12
    Valamivel aktívabbak a hazaiak, de a Kecskemét kapujáig ők se igazán jutnak el.

11
    A hazaiak a 14., a vendégek a 13. helyen állnak a tabellán, így mind a két csapatnak égető szüksége lenne a három pontra, hogy zárkózzon a középmezőnyhöz.

10
    Letelt közben a találkozó első tíz perce, helyzetet nem láthattunk, a pályán a küzdelem dominál.

9
    Quintero próbálkozott lövéssel, a tizenhatos jobb oldali csücskéből.

8
    Yannick játékában nagyon bíznak a vendégek, aki Debrecenből tért vissza Kecskemétre.

7
    A Lomard dobhatja be a labdát.

6
    A mezőnyben folyik a játék, helyzetig még egyik csapat sem jutott.

5
    Ősszel a Lombard győzni tudott Kecskeméten, vajon most vissza vágnak a vendégek.

4
    A pálya talaja már sokkal alkalmasabb játékra, mint a múlt heti fordulóban.

3
    Érdekességként elmondható, hogy a Kecskemét NB I-es történelme során még nem nyert a Lombard otthonában.

2
    A tavaszi rajt eddig katasztrofálisan kezdődött a Pápának, hiszen eddig gólt sem tudtak rúgni.

1
    Kassai elindította a mérkőzést, a vendégek kezdték az első félidőt.

1

Kezdősor:

Lombard Pápa FC: Szűcs L. – Tóth G., Orozco, Rodenbücher, Szabó O., – Quintero, Maróti, Tóth B., Tajthy, Beliczky – Marics

Kecskeméti TE: Antal B. – Mogyorósi, Póti, Varga R., Forró – Hullám, Vukaszovics, Mohl – Burgos, Salami, Yannick

Játékvezetők: .

Az NB I 22. fordulójában Lombard Pápa – Kecskemét mérkőzést rendeznek. A hazaiak mind a három tavaszi fordulót elveszítették, ráadásul még gólt sem rúgtak. Utoljára november 25.-én talátak be a vendégek kapujába, igaz azzal meg is nyerték a találkozót. A Kecskemét ettől valamivel jobb mutatókkal rendelkezik, de így is csak 13. a bajnokságban, négy ponttal megelőzve a Pápát.
    Nehéz jóslatokat tenni, mert egyrészt a hazai csapat és a szurkolók már nagyon ki vannak éhezve a sikerre, másrészt a Kecskemét meg hullámzó teljesítményt mutat.
    Az biztos, hogy a hazaiktól sokkal több kell, mint amennyit eddig tavasszal mutattak.
    Mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Gólok: 72. Balázs, 83. Salami

Lapok:   18. Tóth (PAP), 28. Marics (PAP), 55. Quintero (PAP), 88. Rodenbücher (PAP) – 56. Mohl (KEC), 86. Antal (KEC)

Lombard Pápa FC: Szűcs L. – Tóth G., Orozco, Rodenbücher, Szabó O., – Quintero, Maróti (77. Lagator), Tóth B. (71. Arszics), Tajthy, Beliczky (54. Griffiths) – Marics
    KTE-Phoenix Mecano: Antal B. – Mogyorósi, Póti, Varga R., Forró – Hullám (68. Szavics), Vukaszovics, Mohl – Burgos (46. Pekár), Salami, Yannick (53. Balázs)

Játékvezetők: Kassai Viktor