Real Sociedad – Málaga CF 4:2 (vége) | Real Madrid – Levante 5:1 (vége) | La Coruňa – Real Zaragoza 3:2 (vége)
Barcelona – RCD Mallorca 5:0 (vége)
FC Barcelona
5:0 (4:0)
RCD Mallorca
szombat 06.04.2013, 22:00 • Camp Nou, Barcelona • Primera División

Ez egy félidős mérkőzés volt, hiszen a Barcelona már az első félidőben eldöntötte a találkozót. A második félidő elején még rúgott egy gólt, aztán teljesen visszavett a támadásból, kényelmesre vette a figurát.
    Azt láthattuk, hogy Messi nélkül is jól játszik ez a zenekar, sőt a cseresor is tud nagyot alkotni. A Mallorca pedig, ahogy kapták a gólokat, úgy egyre inkább elment a kedve a játéktól.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (23:53:41)

90
    Nunes szabálytalankodott egy nagyot a tizenhatoson belül, de már a játékvezető ezt nem fújta be.

89
    Dani Alves adta be a labdát balról, Tello a jobb oldalon még összeszedte, de aztán a sűrűben elvész a labda.

88
    Kényelmesen passzolgatnak a katalánok, már a mérkőzés végét várják. Csak úgy, mint a Mallorca.

87
    Dobhat a Mallorca.

86
    Alexis Sánchez lement a pályáról sérülés miatt. Cserélni már nem tudtak a hazaiak, így 10 emberrel fejezik be a találkozót.

85
    Szabadrúgással jöhet a Mallorca a hazaiak tizenhatosának sarkától, végül Pinto kezében a labda.

84
    Alves – Tello összjáték, végül kimegy a labda.

83
    Leült a meccs, a Barcelona már nem erőlteti a támadásokat, a Mallorca pedig nem tud támadni.

82
    Sanchez veszi le rosszul a labdát, pedig jó helyzetben lett volna.

81
    Passzolgat, játszadozik a Barcelona.

80
    Montoya ellen szabálytalankodtak, szabaddal jöhetnek a katalánok.

78
    Szögletből veszélyeztetett a Mallorca. Nunes fejelt kapura, Pinto fogta a fejest.

77
    Alfaro rúgta rá messziről, Abidal hátán megpattant, így kerülte el a labda a kaput. Különben nagy valószínűséggel gól lett volna.

76
    Szögletet rúghat a Barcelona.

75
    Dani Alves kapásból jó messziről lövi rá, fölé ment.

74
    Alexis Sanchez kapott sárgát egy rossz ütemű belépést követően.

73
    Passzolgat a Barcelona.

72
    Alfaro ment el a bal oldalon, Alves mellett azonban nem sikerült beadnia a labdát.

71
    Most már a cseresor játszik a hazaiaknál. Csak Alves a pályán azok közül, akik a héten Párizsban pályára léptek.

70
    Dani Alves adja be a labdát, Jonathan fejese mellé ment.

69
    Eric Abidal áll be Gerard Pique helyére. Több mint egy év után a pályán Abidal.

67
    Kicsiben játszik nagyot a Barcelona, végül elveszítik a labdát.

66
    Alfaro rúgta be bal oldalról, ott viszont nem volt csapattárs.

65
    Gerard Deulofeu áll be Cesc Fabregas helyett.

65
    25 méterrel a kaputól Piqué rúgja kapura a szabadrúgást, és nem is rosszul. Egy védőhöz képest meg kifejezetten jól. Alig ment fölé.

64
    Alfaro lépett oda Alvesnek, jött is a sárga lap.

63
    Tello bal oldali beadását Piqué fejeli nem sokkal a kapu fölé.

62
    Kevin lépett oda meglehetősen barátságtalanul Alexis Sáncheznek.

61
    Dos Santos esett el a hazaiak tizenhatosa előtt, de nem kapott szabadrúgást.

60
    Harminc perc maradt hátra, a lényegi kérdések már rég eldőltek.

59
    Awat rúgja ki a labdát.

58
    Tello rúgta kapura, nem sokkal ment mellé.

57
    Dos Santos vitte Piqué-re a labdát, de már az utolsó embert nem sikerült átjátszania.

56
    A középpályán járatja a labdát a Barca.

55
    Vastaps a Nou Camp-ban. Abidal melegít a vonal mögött.

54
    Alves lábát sodorják el, szabadrúgással jöhet a Barcelona.

53
    Szögletből szépíthetett volna a Mallorca, a labda a kapuban is, de les miatt kifelé mutat a játékvezető. Alfaro volt lesen.

51
    Les miatt kifelé jöhet a Mallorca. A visszajátszásból kiderül, hogy nem volt les.

50
    Jonathan ment be Andres Iniesta helyett.

48
    Marti váltja a lecserélt Emilio Nsue -t.

46
    A Barca gólt szerzett!

CESC FABREGAS megrúgta ma a harmadik gólját is. Ezútta Iniesta adta a gólpasszt. Ez már így csúnya a Mallorcara nézve.

46
    Tomer Hemed helyére Javier Arizmendi állt be.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

Ebben az összeállításban is négy gólig jutott az első félidőben a Barcelona. Gyakorlatilag azt csinálnak a pályán, amit akarnak, Fabregas és Alexis Sánchez pedig felváltva rúgják a gólokat. Szemmel láthatóan összezuhant a Mallorca, pedig még egy félidőt le kell játszaniuk.
    Maradjanak továbbra is velünk.

45
    Dani Alves rúgja rá a szabadrúgást, alig ment mellé.

45
    Iniestat buktatják 18 méterrel Awat kapujától.

44
    Alves dobja be a labdát.

43
    Kicsiben passzolgatnak a katalánok a vendégek tizenhatosánál.

42
    Teljesen összeesett a Mallorca, pedig még egy félidőt le kell játszaniuk.

41
    Ilyen állásnál a második félidőben jöhet Abidal is, aki hosszú idő után térhet vissza.

40
    Arra a kérdésre, hogy milyen a Barcelona Messi nélkül, már választ is kaptunk.

39

Két perc után Fabregas visszaadta a gólpasszt. Középre játszotta be, ALEXIS SANCHEZ pedig higgadtan elgurította a labdát AWAT mellett.

37

CESC FABREGAS passzolta ki a labdát Alexis Sánchezhez, aki ahogy illik vissza is gurította neki középre, Fabregas pedig nem hibázott.

34
    Fabregas középről lőtte rá, de blokkolták a lövést.

33
    Alfaro lőtte rá, centikkel kerülte el a hazai kaput. Figyelmeztetés a Barcelonanak.

32
    Pinto kergette egy pillanatra az őrületbe a hazaiakat, elkezdett cselezni Dos Santos-sal. Végül nem lett baj belőle.

31
    Alexis Sánchez-t sodorják el a vendég kapu előtt, de elmaradt a büntető.

30
    A katalánok egy hajszállal vissza is vettek, de így is meggyőző a fölényük.

29
    Iniesta mozgatja a hazai csapatot, ő keresi passzával a legtöbbször a társakat.

28
    Piqué sarokkal tette tovább, a közönségnek is játszott egy sort.

27
    Iniesta volt gólhelyzetben, balról rúgta rá, Awat nagyot védett.

26
    A beívelt labdánál kezezést reklamálnak a vendégek. A visszajátszásból nehéz megállapítani, hogy valalóban kéz volt-e.

25
    Bal oldalról rúghat szögletet a Mallorca.

23
    Hát ennyit a tartalékos Barcelonaról. Gyakorlatilag 20 perc után eldöntötte a találkozót.

22

Másfél perc alatt lő két gólt a Barcelona. Fabregas lőtte kapura a labdát, a kipattanóra ALEXIS SÁNCHEZ érkezik a jobb oldalon, és közelről be is vágja a labdát.

20
    A Barca gólt szerzett! Gólszerző FABREGAS.

18
    Új fejlemény, hogy most sikerült viszonylag sokáig megtartani a labdát a Mallorca-nak, majd helyzetig is eljutottak.

17
    Tello ellen szabálytalankodottak, szabaddal jöhet a Barca.

16
    Egyelőre tartja magát a Mallorca, most éppen egy Fabregas lövést kellett védenie a vendégek kapusának.

15
    Iniesta varázsolta Alexis Sánchez lábára a labdát a jobb oldalon, a beadás azonban nem jó.

14
    A vendégek tizenhatosa előtt megy a tiki-taki, majd Thiago labdát veszít, de szinte azonnal vissza is szerzi a labdát a Barcelona.

13
    Olyan hihetetlen nagy pressziót nem is alkalmaz a Barcelona, de így is nagy a hazai fölény.

12
    Pinto jön ki a kapuból, nagyot mentett Dos Santos elől.

11
    Montoya passzolt ki bal oldalra, a beadást Awat fogta meg.

10
    A Barcelona birtokolja a labdát, de ezen nem is csodálkozhatunk.

9
    Dani Alves szúrta rá, Awat védett.

8
    Fabregas kap egyet, szabadrúgás következhet vagy 28 méterrel a kaputól.

7
    Folytatódik a játék.

6
    Nsue ütközött Thiago-val, lent is maradt a gyepen Nsue. Áll a játék.

5
    Dos Santos elől mentett Piqué.

5
    Iniesta ugratta ki Tello-t a bal oldalon, de Tello csúnyán előtte. Megvan a mérkőzés első nagy helyzete.

4
    Iniesta indítja Tellot, de Awat szépen kijött a kapuból és felszedte a labdát.

3
    Iniestát buktatják, szabaddal jöhet a Barca.

2
    Alexis Sánchez labdája nem volt elég precíz, kivágja a Mallorca a labdát.

1
    Ez a mérkőzés arra is választ adhat, hogy mire megy a Barcelona Messi nélkül, aki sérülés miatt nem lehet itt.

1
    A vendégek kezdték a találkozót.

1

Kezdősor:

FC Barcelona: Pinto – Daniel Alves, Montoya, Bartra, Piqué, Song, Thiago, Iniesta, Tello – Fabregas, Alexis Sánchez

RCD Mallorca: Awat – Hutton, Kevin, Nunes , Pedro Bigas – Pina, Tissone, Alfaro, Nsue, Hemed – Dos Santos.

Játékvezetők: Muniz – Fernández, Andrés.

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában Barcelona – Mallorca mérkőzést láthatunk. A Barcelona magabiztosan vezeti a tabellát, első helyét senki nem veszélyezteti, a Mallorca pedig a kiesés ellen küzd, jelenleg a 19. a bajnokságban.
    Az erőviszonyok alapján biztos lenne a hazai győzelem, ugyanakkor a bajnokság hajrájában a kieséssel küszködő csapatok dupla erővel küzdenek. Ezért sem számítanak könnyű mérkőzésre Barcelonában.
    Ezt a mérkőzést azért is érdemes figyelemmel kísérni, mert választ kaphatunk arra a kérdésre, hogy mire mennek a katalánok Messi nélkül?! Az argentin zseni a héten szenvedett sérülést Párizsban, így biztosan nem lesz ott a pályán. De a többi sztár viszont igen.