Werder Bremen – FC Schalke 04 0:2 (vége) | Borussia M'gladbach – SpVgg Greuther Fürth 1:0 (vége) | Borussia Dortmund – FC Augsburg 4:2 (vége)
Bayer Leverkusen – VfL Wolfsburg 1:1 (vége) | Hamburger SV – SC Freiburg 0:1 (vége)
Bayer Leverkusen
1:1 (1:0)
VfL Wolfsburg
szombat 06.04.2013, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Bundesliga

Pontot ment a BayArenában a Wolfsburg, Kjaer javította az első félidőben elkövetett hibáját és a második játékrészben csapata egyik legjobbja volt, de a mérkőzés embere mégis Benaglio. A Leverkusen csalódott lehet, miután végig irányította a mérkőzést, de a végén még az egy pontnak is örülhettek, miután Trasch kihagyta a ziccert az utolsó percben. Tehát Bayer Leverkusen-VfL Wolfsburg 1:1! Köszönjuk a figyelmet! (17:25:35)

93
    Hegeler mehetett el a szélen, de az asszisztens észrevette a lest.

93
    Helmes kap sárgát! Kießlingnek csúszott oda.

92
    Rodriguez adott nagy labdát Helmesnek, aki az üresen álló Traschnek ívelte be, de a frissen beállt játékos nem tudta átvenni. Plusz két pont maradt a lábában!

91
    Kießlinget buktatta Polak, ennek ellenére a cseh kap szabadrúgást.

91
    Három perc lesz a hosszabbítás.

90
    Utolsó cserelehetőségét is kihasználja a VfL, Olic helyén Schafer.

89
    Schürrle szólózik hatalmasat és cselez ki két védőt, beadását Naldo vágja ki szögletre.

88
    Hatalmas nyomás alatt a Wolfsburg kapuja, most Naldonak kellett kivágnia Bender beadását.

87
    Kifejelik a védők a beadást.

87
    Polak lép oda Schürrlének, szabadrúgás jó helyről.

86
    Trasch váltja Fagnert a Wolfsburgnál.

86
    Boenisch beadása után tizenegyest reklamálnak a szurkolók, Kießling lennmaradt.

85
    Boenisch csúszik be Olicnak, sárga.

84
    Fagner lassan végzi el a bedobást, és kis híján kiállíttatja magát.

83
    Hasebe beadása pontatlan.

82
    Schwaab adja be középre a labdát, Benaglio fogja.

81
    Fagner rúgott oda Hegelernek. Sárga!

80
    Boenisch újabb beadása, Kießling félelmetes magasságba emelkedett és fejelt 5 méterről, de ennél is hihetetlenebb, hogy Benaglio kiszedte a kapuba tartó labdát. Szenzációsan véd a svájci!

80
    Boenisch beadását Naldo takarította el Kießling elől.

78
    Gyönyörű támadást vezet a Leverkusen, az egyérintős figura végén Schürrle nyesett alá a labdának, Benaglio észnél volt, és védett. Szép jelenet.

76
    Rolfes indítása nem jó Hegelernek.

75
    Naldo fülel le egy indítást Kießling elől.

74
    A gól hatására elkezdett hajtani a Leverkusen, de most a vendég védelem ellenállóbb, mint az első félidőben.

73
    Csere a hazaiaknál, Rolfes váltja Reinartzot.

70
    A Wolfsburg gólt szerzett!

SIMON KJAER javítja a hibáját és egyenlít! Rodríguez tekerte középre a szabadrúgást, a dán védő pedig háttal a kapunak fejelt. A labda a kapufa segítségével került a kapuba, Lenonak esélye sem volt. 1:1!

70
    Schwaab buktatja Hasebét, jó helyről jöhet szabadrúgással a Wolfsburg.

69
    Medojevic teszi középre a labdát laposan, Reinartz szabadít fel.

69
    Rodriguez ad be középre, Wollscheid fejeli ki.

67
    Castro szögletét kifejelik, majd a megismételt beadást Kjaer tisztázza bedobásra.

67
    Bender harcol ki szögletet Rodriguezzel szemben.

66
    Helmes szólózik, majd Fagner ereszt meg egy gyenge lövést, Lenonak nem okoz gondot.

66
    Schwaab beadásába Wollscheid tette bele a fejét, a labda fölészállt. Kirúgás.

65
    Kjaer lép oda a mellette elszáguldó Hegelernek. Sárga és jó helyről szabadrúgás a Bayernek.

64
    Polak ügyetlenkedi el a labdát a középpályán, Medojevic mentett becsúszva Kießling elől.

63
    Reinartz beadását szedi le Benaglio.

62
    Cserél a VfL is, Arnold helyén Helmes.

61
    Hasebet indították a szélen, passzát Schwaab becsúszva hatástalanította.

60
    Cserél a Bayer! Sam helyén Hegeler.

60
    Naldo bombáz a lelátóra.

59
    Sam buktatja Diegot, szabadrúgás a kaputól 35-40 méterre.

58
    Fagnernek rúgott oda Kießling, kisebb nézeteltérés alakult ki a játékosok közt.

57
    Olic esik el a tizenhatoson belül, Sippel sípja néma maradt.

56
    Lelassult a tempó, a Wolfsburg hátul járatja a labdát.

54
    Rodriguez passzát Olic rosszul vette át, majd odacsúszott Wollscheidnak. Elmarad a sárga.

53
    Parádésan kezdik a második félidőt a csapatok, egyre másra jönnek a helyzetek.

52
    Egyenlíthetett volna a Vfl! Rodriguez beadását Naldo fejelte rá 10 méterről, Leno hatalmas bravúrral védett!

51
    Hasebe harcol ki szögletet a vendégeknek.

50
    Fagner beadását bedobásra csúsztatják a védők.

49
    Reinartz csúszott be nyújtott lábbal Diegonak, sárga!

48
    Újabb helyzet! Egy középrepassz Bendertől, Kießling lesen volt, de hagyta Samnek, akinek a lövését bravúrral védte Benaglio. Nagyszerűen kezdi a második félidőt a Bayer.

47
    Sam megy el nagyszerűen Rodriguez mellett, de nem sikerül beadnia a labdát.

46
    Rögtön egy helyzet! Schürrle ment el a bal szélen, beadásába azonban nem ért bele senki. Bedobással jöhet a Wolfsburg.

46
    A hazaiak kezdték a másodikat.

46

Nincs hosszabbítás, 1:0-val mehetnek szünetre a csapatok. A Leverkusen rendkívül sok helyzetet alakított ki, mégis Kjaer hibája kellett ahhoz, hogy megszerezzék a vezetést. A Wolfsburg nem tud veszélyt jelenteni a Leverkusen kapujára, nagyon olajozottan üzemel a hazaiak védelme. 53%-ban birtokolta a labdát a Bayer az első félidőben, fölényük azonban kapuralövésekben mutatkozik meg igazán.

45
    Boenisch sarkazott Schürrléhez, Fagner becsúszva szerelt.

43
    Kießling fejese lecsúszott de így lett jó Castronak, aki elől Benaglio ütötte el a labdát, ami Kießlinghez került. Lövését Naldo mentette bravúrosan szögletre! Nagy helyzet maradt ki!

42
    Rodriguez szögletét kifejelik a védők.

42
    Fagner beadása Boenichről vágódik szögletre.

41
    Schürrle marad lenn egy Polakkal való találkozás után.

40
    A labda Reinartzhoz került, középre tartó lövését Benaglio védte.

40
    Castro tűzte kapura, Benaglio védett szépen. Szöglet.

40
    Szabadrúgás a Bayernek, 26 méterre a kaputól.

39
    Szép támadást vezet a Leverkusen, Schürrle beadására Cavrajal érkezik, majd passzol középre, de csak egy védőt talált. Benaglio már verve volt.

37
    Wollscheid veszít labdát, de nem tud helyzetet kialakítani a Wolfsburg.

36
    Boenisch beadása veszélyesen érkezik a tizenhatoson belülre, Kjaer vágja ki Schürrle elől a labdát.

35
    Fagner beadását Wollscheid fejeli ki.

34
    Sam vitte el a labdát az alapvonalon Rodriguez mellett, majd passzolt Castrohoz, aki elől az utolsó pillanatban tisztáztak a védők.

33
    Középen folyik a játék, egyik csapat sem tud előrébb jutni.

31
    Hasebe beadása pontatlan, kirúgással jöhet a Leverkusen.

30
    Hátul járatja a labdát a Leverkusen.

29
    Hasebe forgolódott, majd tüzelt, lövésébe Castro lépett bele.

28
    Rodriguez fut nagyot, de nem éri el Kjaer előreívelt labdáját.

26
    Fagner újabb beadása megpattan a védőkön, Carvajal borzolta egy kicsit az idegeket, hátrapasszolt labdáját Leno vágta ki.

24
    Carvajal esik nagyot a tizenhatos előtt, a bíró nem kajálta meg, Rodriguez nem bántotta.

23
    Fagner ad be középre, Hasebe tette bele a lábát, a labda pedig az oldalhálóban kötött ki. A japán szögletet reklamált, nem kapta meg.

22
    Boenisch ad be középre, Kießling kézzel vette át a labdát. Szabadrúgás kifelé.

21
    Újabb labdavesztés és egy újabb kontra a Bayertől, Kießling azonban nem tudta kiugratni az üresen álló Schürrlét, Naldo szerelte.

20
    Schwaab borítja fel Olicot a félpályánál.

20
    Nagyon bizonytalan hátul a Wolfsburg, sorra jönnek az eladott labdák.

18
    Castro kapott nagy indítást, majd Kießlinghez passzolt, aki elküldött egy védőt, majd 13 méterről lőtt, Benaglio hatalmas bravúrral fogta a labdát!

17
    Újabb labdavesztés a wolfsburgi térfélen, ezúttal Diegotól, de most Schürrle lövésébe belelépnek a védők.

16
    Hasebe ad be középre egy labdát, Carvajal kíséri ki az alapvonalon túlra.

15
    Schürrle ezzel kilenc gólos a szezonban.

12
    A Leverkusen gólt szerzett!

Kjaer veszített labdát, Bender lecsapott rá, beadása az üresen álló ANDRÉ SCHÜRRLÉHEZ szállt, aki 8 méterről egyből a kapu jobb oldalába lőtt! Vezetnek a hazaiak!

11
    Schwaab szöglete az üresen álló Kießlinghez került, kicselezett egy védőt, majd 12 méterről lőtt, centikkel kerülte el a labda a felsőlécet!

11
    Sam próbált elmenni Rodriguez mellett, a védő szögletre tisztázott.

10
    Járatja a labdát a Bayer, de nem tudnak előrejutni, stabilnak tűnik a Wolfsburg középpályája.

9
    Kjaer fejese veszélytelen, kirúgással jöhet a Leverkusen.

8
    A szögletet Leno kiejti, de még idejében kipöcköli Polak elől. Újabb szöglet.

7
    Polak szerzett labdát, majd Hasebe beadása vágódik szögletre Boenischről.

7
    Kjaer előreívelt labdája csak Lenonak jó.

6
    Diego beadását Leno szedi le könnyedén.

6
    Carvajal borította fel Arnoldot a szögletzászlónál, szabadrúgás a vendégeknek.

5
    Saját térfelén veszített labdát a Wolfsburg, Castro indulhatott volna meg, de Naldo az utolsó pillanatban a csatárra pöckölte a játékszert, így pedig kirúgás.

3
    Naldo indul neki saját térfeléről, majd tüzel 20 méterről Leno kapujától. Lövése pár métert tévesztett.

2
    Schwaab előreívelt labdáját nem tudták kapura lőni a Bayer támadói.

2
    A Bayer kap szabadrúgást a középpályán.

1
    A Wolfsburg indította útjára a labdát.

1

Kezdősor:

Bayer Leverkusen: Leno – Carvajal, Wollsheid, Schwaab, Boenish – Reinartz, Bender, Castro, Sam, Schürrle – Kießling

VfL Wolfsburg: Benaglio – Fagner, Naldo, Kjaer, Rodriguez – Medojevic, Polak, Hasebe, Diego, Arnold – Olic

Játékvezetők: Sippel – Leicher, Schüller.

A Bundesliga 28. fordulójában a harmadik helyezett Bayer Leverkusen látja vendégül a tizenkettedik helyen tanyázó Vfl Wolfsburg együttesét. A Bayer legutóbbi három mérkőzésén csak egy győzelmet tud felmutatni, míg a vendégek az utolsó három fordulóban 5 pontot szerzett, igaz jóval könnyebb ellenfelek ellen. A két csapat legutóbbi három egymás elleni mérkőzésén három Wolfsburg győzelem született, ennek ellenére beszédes lehet a két csapat közti 16 pont különbség. A fogadóirodák is egyértelmű hazai győzelmet várnak, és a Bayer idei hazai pályán mutatott mérlege is arra enged következtetni, hogy Kießlingék nem engedik ki a kezükből a három pontot.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.