Budapest Honvéd FC – Debreceni VSC 2:2 (vége) | Diósgyőri VTK – Fehérvár 2:1 (vége)
Diósgyőri VTK
2:1 (2:0)
MOL Fehérvár FC
vasárnap 07.04.2013, 18:30 • DVTK-stadion, Miskolc • OTP Bank Liga

Véget ért a mérkőzés. A indulatok majdnem elszabadultak a végén, Torghelle még mindig hevesen magyaráz, de a Videoton kikapott, mégpedig a tavasszal először. A két ibériai légió közül ezúttal a diósgyőri spanyol volt az erősebb, de nem feledkezhetünk meg Ribánszki hajrában kivédett tizenegyeséről sem, mellyel oroszlánrészt vállalt a bravúros diósgyőri győzelemben. A végeredmény tehát: DVTK – Videoton 2-1. Köszönöm a figyelmet, szép estét kívánok! (20:27:55)

92
    A Diósgyőr labdát szerzett, Bozovic futott vissza, a labdával rohanó Bacsát pedig kőkeményen felvágta Brachi. Sárgát kapott – örülhet.

91
    Bozovic is a diósgyőri kapu előtt. Szögletet végezhetnek el a vendégek.

91
    A másik gólszerző is elhagyja a pályát. Luque helyett Bacsa áll be.

90
    Kettészakadt a pálya, a Videoton gyorsan támad, a Diósgyőr igyekszik kontrázni.

89
    Kakaskodás a félpályánál, Szabó Zsolt nehezen tud rendet tenni a Paraiba és Gohér között kirobbant vitában.

88
    Gyurcsó fejesét hárította Ribánszki. Közben Bacsa készül pályára lépni.

87
    Ribánszki lábbal védte Nikolics büntetőjét!

87
    Nikolics végzi el

86
    Gohért verte meg nagyon Paraiba, a diósgyőri balhátvéd pedig a tizenhatoson belül felrúgta. Tizenegyes.

85
    A megszerzett labdák megtartását szolgálhatja Seydi beküldése a hazaiak részéről.

84
    A Videoton már ívelgeti a labdát Ribánszki kapuja elé, Torghelle mellett az előretolt Juhász Rolandtól is várják a légtér uralását.

83
    A védekező szekciót frissíti Szentes Lázár, a gólszerző Fernando helyett Nagy Tamás a pályán.

83
    Rudolf esett el a fehérvári tizenhatoson belül, nincs tizenegyes.

82
    Újabb erőket mozgósít a Videoton, Torghelle is a pályán.

80
    A Vidi gólt szerzett!
    Ribánszki keze alól egy lövés után kirúgták a labdát, amit NIKOLICS bombázott a léc alá.

78
    A stadion eredményjelzőjének órája jó pár percre megállt, a hazaiak remélhetik, hogy a játékvezető nem ezen időmérő alapján fújja majd le a meccset.

78
    Paraiba löketét blokkolta Hanek.

75
    Időhúzásért kapott sárgát a Diósgyőr kapusa.

74
    Nikolics lökete szállt mellé, ismét hasonló a helyzet mint az első félidő végén: nyom a Fehérvár.

73
    Juhász talált a diósgyőri kapuba egy kipattanó után, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt.

71
    Újabb támadó szellemű váltás, Tóth helyett Alvarezt küldi csatába José Gomes.

71
    Nikolics fejesét védte bravúrral Ribánszki.

69
    A vendégek adogattak a tizenhatos vonalánál, majd Olivieira szánta el magát lövésre, de alaposan mellé ment.

67
    Paraiba tette középre a labdát, Vadász tisztázott a kapu elől.

67
    Félpályánál elkövetett szabálytalanságáért Gosztonyi kapott sárgát.

66
    A Juhász szabálytalanságáért megítélt szabadrúgást Luque lőtte Bozovic kezébe.

65
    Tisza szerzett labdát az ellenfél térfelén, Juhász buktatta, sárgáért.

64
    Paraiba bombázta fölé Nikolics visszagurított labdáját.

62
    Továbbra is sok a lövés, ezúttal Mitrovic lőtt mellé kevéssel.

61
    Paraiba esett el a tizenhatoson belül, de nem történt szabálytalanság.

60
    Gosztonyi bombázott húszról kevéssel a kapu fölé.

59

59

58
    Némileg meglepő módon az eddig elég aktív Gyurcsó helyett a pályán a fiatal brazil támadó Paraiba.

Csere a Videoton FC-nél/nál: lemegy Gyurcsó, bejön Paraiba.

57
    Bár továbbra is a Videoton dominál, érezhetően erőteljesebben próbál kontrázni a DVTK.

56
    Gyurcsó löketét is védte Ribánszki. Sok munkát kap a miskolciak kapusa.

55
    Hector Sanchez lő balról, Ribánszki véd.

55
    Luque újra a pályán.

54
    Folytatódik a játék, ideiglenesen emberhátrányban a Diósgyőr.

54
    Amíg az ápolás tart, Szentes Lázár látja el részletes taktikai instrukciókkal Vági Andrást.

53
    Olivieira taglózta le Luquét, aki a földön maradt, ápolni kell.

51
    Olivieira tüzelt közelről, Ribánszkiról kipattant a labda, de a védelem tisztázni tudott.

50
    Caneira visszatérhet, folytathatja a játékot.

49
    Egy kemény ütközés után Caneira esett össze, ápolni kell, elhagyja a pályát.

48
    Rudolf futott el a bal szélen, majd kapura lőtt, Bozovicon túljutott a labda, de Juhász a gólvonalról tisztázott.

47
    Kovács indítása után Vági tisztázott Nikolics elől.

46

Már pályán a két csapat, hamarosan kezdődik a második félidő. Eddig kiváló volt a meccs, érdemes a folytatásban is velünk tartani.

Vége az első játékrésznek. A labdabirtoklás kétségtelenül a Videoton fölényét mutatja, ám mégis a Diósgyőr vezet 2-0 arányban. Mozgalmas 45 percen vagyunk túl, a hazaiak részéről a két spanyolt Fernandót és Luquét, valamint a kapus Ribánszkit illeti elismerés, a vendégeknél pedig főleg Kovács és Gyurcsó voltak aktívak, ám pontosság híján ez nem vezetett eredményre.

45
    Tóth Balázs ágyúzott türelmetlenül 20 méterről, nagyjából ugyanennyivel fölé.

44
    A hazaiak már várják a szünetet, a félpályán se tudtak átlépni az utóbbi percekben.

42
    Be van szorulva a DVTK, ezúttal Fernando mentett a tizenhatos vonalánál kritikus helyzetben.

40
    Olivieira kísérelt meg távoli lövést, ami magasan fölé szállt.

39
    Gyurcsó került ziccerbe, Ribánszki bravúrral védett.

37
    Gyurcsó egy kevéssel a kapu fölé lőtte a szabadrúgást.

36
    Vági a tizenhatos sarkánál buktatta Olivieirát, szabadrúgás veszélyes helyről.

35
    Gyurcsó adott be jobbról, Ribánszki remekül kivetődve fogta a labdát.

33
    Tisza futott fel ígéretesen Fernando labdájával, de eltékozolta lehetőségét, Bozovic ölébe emelt, pedig többen várták bent a labdát.

31
    Rudolf jutott ismét a fehérvári kapu elé, éles szögből lőtt, Caneira lábán felpattant a labda, Bozovic pedig kitornázta a léc alól.

29
    Nikolics lőtt tizenhétről, sokkal fölé.

28
    A diósgyőri tizenhatoson belül történt ütközést követően Olivieira és Vadász maradt lent, de mindketten tudják folytatni.

27
    Gyurcsó tüzelt kissé kisodródva, Ribánszki vetődve védett.

26
    Kovács István került lövőhelyzetbe húsz méterre a kaputól, de a löket csúnyán lecsúszott és mellé ment.

25
    Brachi adott középre a szögletzászlótól, Kovács termetét meghazudtoló ugrásból leadott fejesét Ribánszki fogta.

24
    Mitrovic löbbölt Gyurcsó elé, aki Ribánszkiba püfölte a labdát, ráadásul lesen is volt – szabadrúgás kifelé.

22
    A DVTK gólt szerzett!
    FERNANDO klasszis találatával már 2-0. Tisza középre belőtt labdáját a spanyol légiós parádés helyzetfelismeréssel sarokkal juttatta a kapuba.

20
    Brachi tekert a kapu elé jobbról, de beadása mély volt, így Ribánszki zsákmánya lett.

19
    Tisza indult meg remek csellel a félpályától, majd a büntetőterületen belülre sprintelve tüzelt, de Bozovic könnyedén hárított.

18
    Olivieira tüzelt a tizenhatos sarkáról, Ribánszkinak sikerült védenie. A Vidi nyomás alá helyezte a Diósgyőr kapuját.

16
    Közel állt az egyenlítéshez a fehérvári csapat, Kovács közeli löketét védte Ribánszki.

14
    A gólig inkább a Videoton dominált, azóta viszont a hazaiak akarata érvényesül, érezhetően agilisabban futballoznak Rudolfék, mióta vezetnek.

12
    Mitrovic beadása (lövése?) magasan elszállt a diósgyőri kapu mellett/felett.

12
    Lendületben a hazaiak! Rudolf a tizenhatos sarkáról tüzelt, Brachi beleért a lövésbe, Bozovic pedig védeni tudott.

10
    Tisza csavart LUQUE lábára, aki nyolc méterről gyönyörűen kilőtte a hosszú alsót.

9
    A második fault pedig Haneké, őt már szóbeli figyelmeztetésben részesítette Szabó játékvezető Tóth Balázs fellökése után.

7
    Az első szabálytalanságot Mitrovic követte el a felezővonalnál Fernandóval szemben.

6
    Mindkét csapat lendületesen kezdett, jó volt a színvonal az első öt percben.

6
    Nikolics kapott jónak tűnő indítást a bal szélen, de lesen helyezkedett, amit a játékvezető asszisztense észrevett.

4
    Rudolf cselezte be magát a büntetőterületen belülre, éles szögből leadott lövését Bozovic fogta másodjára.

3
    Kovács tört be a diósgyőri tizenhatoson belülre, de középre játszott labdáját Vadász blokkolta, jó tempóban indult a meccs.

1
    Kádár indította Gohért, akinek a beadását hatástalanították a védők.

1

A Miskolcon megszokottakhoz képest elég kevesen – kb. 3500-an – vannak a hazai szurkolók. A vendégeket nagyjából 50-60 szurkoló kísérte el a hosszú útra.

Tíz perc múlva kezdődik a 22. forduló záró mérkőzése, még gyülekeznek a nézők a Diósgyőri Stadionban. Csípős, de tiszta időben játszhatnak a csapatok, egy remélhetőleg mozgalmas és jó mérkőzést.

Kezdősor:

Diósgyőri VTK: Ribánszki – Kádár, Gohér, Vági, Vadász – Hanek, Fernando, Luque, Gosztonyi – Tisza, Rudolf

Videoton FC: Bozovic – Brachi, Caneira, Juhász, Sanchez – Mitrovic, Tóth, Kovács, Gyurcsó – Olivieira, Nikolics

Játékvezetők: Szabó Zsolt, Albert István, Farkas Balázs.

Az OTP Bank Liga 22. fordulójának záró mérkőzésén a Diósgyőr fogadja a Videoton csapatát. A miskolciak a 8., a fehérváriak a 3. helyről várják a találkozót. A DVTK szakvezetője, Szentes Lázár nehéz helyzetben van, mivel három olyan középpályása is hiányozni fog (Elek, Takács és Abdouraman), akik stabilitást adhatnának csapata játékának. A Vidi helyzete kellemesebb, remek formában van José Gomes együttese, kétségtelenül ők a mai találkozó esélyesei. A mérkőzés 18.30-kor kezdődik, akárcsak helyszíni közvetítésünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.