FC Utrecht – HFC ADO Den Haag 1:0 (vége) | FC Groningen – SC Heerenveen 3:1 (vége) | Nijmegen EC – AZ Alkmaar 1:1 (vége)
Ajax Amsterdam – Heracles Almelo 4:0 (vége)
FC Utrecht
1:0 (0:0)
HFC ADO Den Haag
vasárnap 07.04.2013, 12:30 • Stadion Galgenwaard, Utrecht • Eredivisie

Az Utrecht Toornstra góljával 1-0-ra megnyerte a mérkőzést az ADO Den Haag ellen. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a második játékrész elején viszont nagyon bekezdett a hazai gárda. A gól azonban már akkor született, amikor jócskán alábbhagyott ez a nagy nyomás. Adódtak még helyzetek mindkét oldalon, de újabb gól már nem esett. A döntetlen talán igazságosabb eredmény lett volna, de a focit gólra játsszák, ebben pedig az Utrecht volt a jobb.
    Köszönjük, hogy velünk tartottak! (14:24:20)

94
    Coutinho magabiztosan fogta a távoli szabadrúgást.

93
    Egy kisebb szabálytalanság miatt áll a játék. Az Utrecht jöhet az ellenfél térfelének közepéről.

93
    A vendégek kicsit nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak, de a beadásokat rendre könnyedén tisztázni tudják a védők.

91
    Verhoeven fölszedett egy laposan középre adott labdát, tette mindezt a közönség nagy örömére.

90
    Négy perc a hosszabbítás.

87
    Két hatalmas helyzetet is elpuskázott az Utrecht. Előbb a kapufa, majd a gólvonalon álló védő mentette meg a Den Haagot az újabb bekapott góltól.

86
    Csere a túloldalon is: Martensson helyén Heerings.

85
    A sárgalapos Jansent le is hozza a Den Haag edzője, helyén Vicento.

83
    Jansen tartott rá csúnyán Martensson lábára. Előbbi sárgát kapott, utóbbit ápolni kell.

82
    Ruiter nem is tudja folytatni, kapust cserél tehát a hazai gárda. Verhoeven a kapuban.

81
    Ruiter kapust kell ápolni.

79
    Van Duinen kapott kiváló indítást a tizenhatos bal oldalán, a kifutó kapus alatt el is lőtte labdát, de az egyik védő becsúszva menteni tudott, mielőtt az üres kapuba gurult volna a játékszer. Hatalmas egyenlítési lehetőség volt.

77
    A mérkőzés első sárgalapját egy hátulról történt buktatásért Beugelsdijk kapta.

76
    Chery kapott remek hosszú labdát, de egy védő még ott volt vele szemben, aki mellett nem tudta elvinni a labdát.

75
    A sarokrúgás ezúttal is veszélytelen.

74
    Toornstra előtt adódott újabb lehetőség, de egy jó csel után kapu fölé vágta a labdát. Egy védő azonban beleért, így szögletet rúghat az Utrecht.

71
    Az Utrecht gólt szerzett!
    Egy jobb oldali beadást kapura tűzte az egyik hazai játékos, de ekkor még Coutinho védeni tudott. Az ismétlésnél viszont már tehetetlen volt a kapus, JENS TOORNSTRA csak az üresen maradt kapuba lőtte a labdát.

70
    Egy fejpárbaj után van der Hoornt kell ápolni, de sérülése nem komoly.

69
    Van Der Gun bal oldali beadása teljesen veszélytelennek indult, de a tisztázni igyakvő védő olyan rosszul ért hozzá, hogy szögletre pörgött a labda. A sarokrúgás azonban szintén veszélytelenre sikerült.

68
    A szöglet kitekeredik az alapvonalon túlra, így hazai kirúgással folytatódik a játék.

68
    Chery harcolt ki egy szögletet.

66
    Közben a 66. percben cserél az Utrecht: Oar helyén Duplan.

65
    Még a félidőben történt egy csere, amelyről sajnos nem értesültünk. Kolk helyére Poepon állt be a Den Haag csapatánál.

63
    Wormgoor próbált meg egy távoli kapuraemelést, de Ruiter résen volt.

62
    Oar vezette keresztbe a labdát végig a tizenhatos vonalán, de lövésig nem tudott eljutni, az egyik védő szépen szerelte.

61
    Ruiter mozdult ki jó ütemben a kapujából és lőtt vissza egy kiugratásnak szánt labdát az ellenfél térfelére.

59
    Coutinhót zavarta meg egy távoli lövésnél a szitáló labda, de a vendégek kapusa így is ki tudta öklözni a mezőnybe a játékszert.

58
    A hazai csapat az első pár perc hatalmas nyomása után jócskán visszavett a tempóból, a Den Haag pedig még erősen takaréklángon ég.

56
    Chery-t állítja meg lesen a játékvezető sípszava.

55
    Bulthuis lőtt messziről kapu mellé.

53
    A rövidre tartó labdát könnyedén kifejelte az egyik vendég védő.

53
    A szögletet szöglet követ, csak ezúttal a jobb oldalról.

52
    Oar beadását Malone becsúszva szögletre tisztázta.

52
    Az Utrecht eddig remekel a második félidőben. Több helyzetet dolgoztak ki öt perc alatt, mint a komplett első játékrészben.

51
    Újabb meleg helyzet a vendég kapu előtt. Oar bal oldali beadása kicsit mélyre sikerült, így pedig alig ment kapu fölé.

50
    Toornstra kapott labdát a tizenhatos jobb sarkánál, nem is gondolkodott sokat, kapásból kapura lőtt, a játékszer pedig alig kerülte el a hosszú felső sarkot.

48
    Van der Gun cselezte magát tisztára a tizenhatoson belül, de hiába csinálta meg magának a hatalmas helyzetet, lábáról lepördült a labda, így csúnyán mellé trafált az Utrecht játékosa.

48
    Coutinho fogott könnyedén egy távolról kapura tekert labdát.

47
    Egymást követő két bal oldali beadást is sikeresen tisztáztak a Den Haag védői.

46

Érkeznek a csapatok a pályára, hamarosan kezdetét veszi a második félidő.

Az Utrecht kezdte jobban a meccset, de igazán veszélyes helyzetet nem tudott kialakítani a hazai együttes. Aztán a félidő közepén kezdtek megfordulni a dolgok, a Den Haag vette át az irányítást, a vendégeknek pedig két komoly gólszerzési lehetőségük is akadt, de egyik alkalommal sem sikerült a kapuba találni. A játékrész végén Oar révén egy távoli lövéssel ugyan még veszélyeztetett az Utrecht, de gól ebből sem született, így 0-0-s állásnál vonultak szünetre a csapatok.

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás.

44
    55%-45% a labdabirtoklás aránya.

42
    Oar eresztett meg egy távoli bombát, Coutinhonak nyújtóznia kellett, hogy kiszedje a labdát a bal alsóból.

41
    A szögletet van der Hoorn fejelte mellé veszélytelenül.

40
    Ezúttal az Utrecht kap szögletet a bal oldalról.

39
    A szöglet után veszélyes játék miatt kifelé ítélt szabadrúgást a játékvezető.

38
    Van Duinen kavargatott a bal szélen, jól passzolt Jansenhez, aki csak egy szögletet tudott kiharcolni.

37
    Asare vesztett kis híján labdát a saját tizenhatosán belül, de higgadt maradt és rápasszolta a játékszert az egyik letámadó vendég játékosra, így kirúgással folytatódik a meccs.

35
    Jansen szerencsére egy kisebb ápolás után vissza tudott térni a pályára.

34
    Úgy tűnik Jansen megsérült, ugyanis fájdalmas arccal ült le a földre amint befejeződött az előző vendég akció.

34
    Van Duinen rendkívül aktívan játszik, de ezúttal túl hosszú labdát kapott, amit már nem tudott utolérni.

32
    Koppers bal oldali beadását van Duinen fejelte kapura. A léc alá tartó labdát Ruiter bravúrral védte.

30
    A meccs elején inkább az Utrecht játszott veszélyesen, most fordult a kocka és az elmúlt percekben a vendégek dominálnak inkább.

29
    Meijers kapott remek hosszú labdát, ráadásul középen érkezett egy csapattárs is, de az egyik hazai védő becsúszva meg tudta akadályozni a centerezést.

27
    Remek összjátékkal vezetett támadást a hazai együttes, de centerezés már gyengére sikerült, a vendég kapus összeszedte a labdát.

26
    A másik oldalon Toornstra kapott remek labdát, de Coutinho jól mozdult, ezzel megzavarta az Utrecht játékosát, aki így nem találta el a kaput.

24
    Van Duinen hagyta ki a meccs eddigi legnagyobb helyzetét. A Den Haag játékosai addig passzolgattak a tizenhatoson belül, míg az üresen maradt van Duinen elé került a labda, lövését azonban Ruiter bravúrosan spárgázva védte.

23
    Meijers gondolkodott kicsit lassan, ugyanis ki tudta volna ugratni Chery-t, de addig gondolkodott, míg csapattársa már lesre futott.

21
    Kisebb szabálytalanságok tarkítják a meccset, egyébként eseménytelenül peregnek a percek.

20
    Coutinho húz le a levegőből egy bal oldalról érkező beadást.

20
    A játékvezető lesen állítja meg az Utrecht akcióját.

19
    Koppers rúgta fel van der Maarelt a vendég térfél közepén.

18
    Van Duinen próbált meg betörni a tizenhatoson belülre, de túl hosszan szöktette magát, így a labda kigurult az alapvonalon.

16
    Mulenga kapott jó beívelést a bal oldalról, de egy védő szorításában, gyengén a kapu mellé fejelt.

15
    Most a hazaiak szereznek többször is labdát már az ellenfél térfelén.

14
    Wormgoor igyekezett fejjel tisztázni, de a saját csapattársát találta telibe, kis híján helyzetbe hozva ezzel az Utrecht csatárát.

13
    A mérkőzés iramára nem lehet panasz, de inkább mezőnyjáték folyik, a kapuk előtt elfogy a tudomány és rendre rossz megoldást választanak a játékosok.

11
    Beugelsdijk fejelt ki egy jobb oldali beadást a tizenhatoson kívülre.

10
    Kolk próbálta kiugratni csapattársát, de a passz hosszúra sikerült, így kirúgással folytatódik a játék.

9
    Egy gyenge bal oldali beadást tisztáztak a Den Haag védői.

8
    Meijers robogott el a bal szélen, centerezése pedig inkább a kapura volt veszélyes, de Ruiter a helyén volt.

7
    A vendégek most egész pályás letámadást alkalmaznak, ráadásul sikeresen.

5
    Egy bal oldali beadással riogatta a Den Haag szurkolókat az Utrecht.

4
    Mulenga lőtt közelről, de egy blokkoló lábon megpattant a labda, így Coutinho könnyen fogta.

4
    Beugelsdijk egy remek becsúszó szereléssel akadályozott meg egy utrechti akciót.

3
    A meccs első szabálytalanságát Martensson követte el, saját térfelének közepén.

3
    A hazai csapat kezdi aktívabban a meccset, két indítást is Coutinho kapus szedett össze.

1
    A vendég együttes kezdte a találkozót.

1

Kezdősor:

FC Utrecht: Ruiter – van der Hoorn, Bulthuis, van der Maarel, Wuytens – Asare, Martensson, Toornstra, van der Gun – Oar, Mulenga

HFC ADO Den Haag: Coutinho – Wormgoor, Omeruo, Beugelsdijk, Koppers – Meijers, Jansen, Malone, van Duinen – Kolk, Chery

Játékvezetők: P. Vink.

A holland bajnokság 29. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén az Utrecht csapat fogadja az ADO Den Haag együttesét. A két gárda között a tabellára pillantva nem sok különbséget láthatunk, hiszen a hazaiak a hatodik, míg a vendégek a nyolcadik helyen tanyáznak. Pontszámban azonban nagy a szakadék, hiszen 12 egységgel többet gyűjtött az Utrecht gárdája. A csapatok az idei bajnoki szezonban természetesen már játszottak egymással, akkor az ADO Den Haag egyetlen pontot sem tudott otthon tartani, 2-1-re elveszítette a mérkőzést.
    Ezúttal is az Utrecht számít esélyesebbnek, de kiélezett, jó mérkőzésre van kilátás, érdemes lesz velünk tartani!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:30 - kor kezdődik.

Gólok: 71. Toornstra

Lapok:   77. Beugelsdijk (HAA), 83. Jansen (HAA)

FC Utrecht: Ruiter (Verhoeven, 82.) – van der Hoorn, Bulthuis, van der Maarel, Wuytens – Asare, Martensson (Heerings, 86.), Toornstra, van der Gun – Oar (Duplan, 66.), Mulenga
    HFC ADO Den Haag: Coutinho – Wormgoor, Omeruo, Beugelsdijk, Koppers – Meijers, Jansen (Vicento, 85.), Malone, van Duinen – Kolk (Poepon, szünetben), Chery

Játékvezetők: P. Vink