Japán2 – Kazahsztán 2:5 (vége) | Dél-Korea – Olaszország 0:4 (vége) | Nagy-Britannia – Magyarország 2:4 (vége)
Dél-Korea
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Olaszország
vasárnap 14.04.2013, 16:00 • Papp László Budapest Sportaréna • Div. I/A Világbajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 – kor kezdődik.
    A papírforma alapján a világbajnokág egyik legsimább mérkőzésének ígérkezik a tavaly az akkori házigazda lengyelek ellen feljutó, világranglista 28. dél-koreai és a kazahokhoz hasonlóan az „A” osztályból tavaly kieső, a rangsorban tucatnyi hellyel előrébb tanyázó olasz együttes összecsapása. Az itáliaiak szép emlékeket őriznek Budapesttel kapcsolatban; két évvel ezelőtt éppen a magyar válogatottal szemben harcolták ki a feljutást, egy hosszabbításos, drámai mérkőzésen! Természetesen idén is az azonnali visszajutás a céljuk, a koreaiaknak pedig természetesen mi más is lehetne friss feljutóként ebben a divízióban, mint a bennmaradás kiharcolása. Az olaszok a februári olimpiai selejtezős remek helytállás – legyőzték a házigazda németeket, bár Szocsiba kijutniuk nem sikerült – után a világbajnokságra készülőben Szlovénia és Ausztria ellen vívtak tesztmeccseket, győzelem és vereség is van a számlájukon. A koreaiak már több mint egy hete Budapesten tartózkodnak és az Újpest elleni két győztes felkészülési mérkőzéssel hangoltak a világbajnokságra. Még ha valóban könnyű olasz sikert is ígér a találkozó – hasonlót, mint amilyen a két évvel ezelőtti 6-0 volt – meglepetések mindig előfordulhatnak és a rendkívül gyorsan és sokat korcsolyázó, apró termetű ázsiaiak az eredmény esetleges számukra kedvező alakulásával akár vérszemet is kaphatnak ezen a meccsen. Egy biztos; a jégen Tom Pokel és Bjun Szun Vuk játékosai is mindent megtesznek majd a siker érdekében, ezért mindenképpen élvezetes mérkőzés várható, melynek természetesen Önök minden mozzanatáról értesülhetnek, ha figyelemmel kísérik élő szöveges közvetítésünket. Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

A Koreai Köztársaság vb kerete:
    Kapusok: Eum H. Sz., Pak Sz. Cs., Szon H. Sz.
    Hátvédek: Jun K. V., Kim D. H., Kim Hje Ok, Kim J. H., Kim V. J., Li D. K., Li Sz. G., Oh H. H.
    Csatárok: An H. M., Cso M. H., Jun Dzs. A., Kim K. Sz., Kim Sz. V., Kim V. Dzs., Kvon T. A., Li J. Dzs., Pak V. Sz., Radunske, Sin Sz. H., Sin Sz. V. Szövetségi kapitány: Bjun Szun Vuk

Olaszország benevezett kerete:
    Kapusok: Andreas Bernard, Dennis, Tragust
    Hátvédek: Ambrosi, Borgatello, Egger, Helfer, Hofer, Johnson, Marchetti, Sullivan
    Csatárok: Anton Bernard, Borrelli, Di Casmirro, Felicetti, Fontanive, Gander, Iannone, Insam, Kostner, Rocco, Scandella, Sirianni. Szövetségi kapitány: Tom Pokel

Hamarosan kezdődik a divízió1 A osztályú jégkorong vb második meccse a Dél-Korea-Olaszország találkozó, az összeállításokat, sorok szerint már Önök is olvashatják és azt is, hogy osztrák, szlovák, cseh és svájci játékvezetők működnek majd közre ezen az összecsapáson. Tartsanak továbbra is velünk!

Kékben játszanak majd a koreaiak, fehér mezben az olaszok.

Felálltak a kezdéshez a csapatok, tüstént kezdődik a csata!

Vajon mire lesz képes a tavaly nagy meglepetésre feljutó koreai csapat az elitből éppen ugyanakkor kieső olaszok ellen?

00:01

0:27
    Eddig csak két koreai leshelyzetet láthattak a nézők.

1:05
    Sin Sz. V. ugrott ki, de szerelték az olasz védők.

1:53
    Kostner veszélyeztette a koreai kaput.

2:40
    Kiállítás lesz a koreaiaknál.

2:44
    Jun K. V. megy ki 2 percre bottal akasztásért.

3:36
    Gander bombáját hatástalanította a koreai kapus.

3:53
    Sirianni szerzett majdnem vezetést az olaszoknak.

4:31
    Megint Eum H. Sz. védett szépen.

4:46
    Olaszország gólt szerzett!
    Alighogy kiegészültek a koreaiak, KOSTNER megszerezte a vezetést Iannone átadását pöckölte a kapuba. 0-1

5:43
    A gyors olasz vezető gól nem sok jót sejtet erre a meccsre a koreaiak számára.

7:00
    di Casmirro csúsztatta mellé a pakkot.

8:16
    Öt az öt ellen is felállnak az olaszok.

9:10
    Megint emberelőnybe kerültek az olaszok, ezúttal Pak V. Sz ül ki 2 percre, bottal akasztásért.

11:10
    Nem tudtak mit kezdeni az előnyükkel az olaszik, Korea kiegészült.

11:31
    Rocco hagyott ki nagy helyzetet.

12:25
    Újabb koreai kiállítás, ezúttal Li Sz. G. kap 2 percet, szintén bottal akasztásért.

12:48
    Eum H. Sz. védte szépen Insam lövését.

13:52
    Megint munkában a koreai kapus.

14:25
    A koreai válogatott kiegészült, megint egy kimaradt olasz emberfór!

15:59
    Most Dennisnek kellett védenie egy koreai próbálkozásnál.

16:18
    Dennis megint szépen védett, most az egyetlen honosított koreai Radunske lövését.

17:52
    Most koreai emberelőny, a kiállított játékos Kostner.

19:28
    Nagy tüzijátékot rendeztek a koreaikak, de Dennis mindent védett nem kis bravúrral!

19:52
    Nem tudták gólra váltani a koreaiak az emberelőnyt, Kostner visszajöhetett.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

Mindjárt folytatódik a mérkőzés egygólos olasz vezetésről, maradjanak velünk továbbra is!

22:34
    Olasz emberelőny következik a kiállított játékos Kim V. J. botfogásért.

22:53
    Gólszerző BORELLI
    Borelli gyorsan kihasználta az előnyt, Sirianni korongjával kiugrott és kilőtte a hosszú sarkot. 0-2

25:00
    Vajon megint simán nyernek az olaszok Korea ellen mint két éve?

25:55
    Továbbra is a koreai kapus Eum H. Sz. van többet munkában.

26:28
    Technikai 2 percet kapnak azz olaszok mert elcserélték magukat.

27:10
    Sullivan akasztott bottal, de nincs kettős koreai emberelőny.

28:28
    Kiegészültek az olaszok.

29:00
    Sirianni bemászott a koreai kapuba, nagy igyekezetében.

29:35
    Insam próbálkozásánál menteni tudott a koreai kapus.

30:24
    Johnson hatalmas bombáját védte Eum H. Sz.

30:37
    Most kétszer egymás után védett óriási bravúrral Dél-Korea kapuvédője.

31:55
    Kim K. Sz. fordulásból meglőtt korongját hárította Dennis

33:01
    Próbálnak erősíteni, szépíteni a koreaiak, most többet támadnak.

33:32
    Insam közeli lövését védte szép mozdulattal a koreai kapus.

34:19
    Két olasz hokis ütközött le egy koreait a palánknál.

35:23
    Hofer bombáját hatástalanította az ázsiai cerberus.

36:03
    Li D. K. nagy bombát eresztett meg a kékvonalról, de Dennis védeni tudott.

36:52
    Gander nagy helyzetben az "égbe" lőtt.

37:10
    Kvon T. A. óriási lövését is hárította az olasz hálóőr.

37:56
    Most az olaszok ütik többször tilosra a korongot. Érik a koreai szépítés?

38:48
    Gólszerző BORRELLI.
    Korea helyett Olaszország szerzett gólt egy ellenakcióból Borrelli védhetetlenül bombázta a kapu közepébe Rocco korongját. 0-3

39:41
    Akadályozásért Kim D. H. áll ki 2 percre.
    Ez majd áthúzódik a befejező harmadra.

40:00

Bár a dél-koreai csapat nem játszik eddig rosszul, de gólt képtelenek lőni és a rutinosabb olaszok egyelőre kíméletlenül kihasználják a védelmi megingásokat, fegyelmezetlenségeket. Tetemes olasz előnnyel és ráadásil még egy perc negyven másodpercig tartó emberelőnnyel folytatódik majd a meccs a szünet után. Maradjanak továbbra is velünk!

Az olaszok már kikorcsolyáztak a jégre és jönnek a koreaiak is, mindjárt kezdődik a harmadik harmad. Tartsanak továbbra is velünk!

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

40:56
    Két koreai léphetett ki egy olasz védővel szemben, de nem jutottak lövéshez.

41:41
    Kiegészültek a koreaiak.

42:58
    Borgatello lövését védte szépen a koreai kapus.

Egyre nagyobb számban érkeznek a lelátóra a szurkolók.

43:50
    Kapuscsere a koreaiaknál, Park véd tovább.

46:20
    Most az olaszok inkább megpróbálják egy kicsit tartani a korongot, jegelni a számukra kedvező meccsállást.

47:22
    Újabb olasz emberelőny, Pak V. Sz-t állították ki a bírók gáncsolásért.

49:22
    Korea kiegészült, az olaszok nem is nagyon tudtak helyzetig jutni emberelőnyben!

51:00
    Most egy kicsit eseménytelenül zajlik a meccs, talán már beletörődtek a koreaiak a vereségbe?

53:00
    Az olaszok nem igazán akarnak, a koreaiak pedig nem nagyon tudnak helyzetbe kerülni ezekben a percekben.

53:56
    Gólszerző MARCHETTI. Assziszt: Iannone.
    A semmiből szerzett gólt Olaszország, Marchetti lőtte a kapuba Iannone átadását, felavatva ezzel a koreai cserekapust.

54:00
    Jun K. V.-t állítják ki két percre.

55:27
    Itt az olasz kiállítás, Sullivan is kiül a büntetőpadra, kettő percre gáncsért.

56:00
    Korea kiegészült, lesz egy kicsit rövidebb emberelőnyük.