Lens – Girondins Bordeaux 2:3 (vége) | Évian Thonon Gaillard – Paris Saint-Germain 1:1 (bűnt. vége)
Lens
2:3 (1:0)
Girondins Bordeaux
szerda 17.04.2013, 19:00 • Stade Félix Bollaert, Lens • Francia Kupa

Köszönjük a figyelmet! (20:57:17)

Puskaporos hajrában a kétgólos Diabaté vezérletével végül nyerni tudott a legvégén még egy 11-est is kihagyó Bordeaux a másodosztályú Lens otthonában. Az első félidőben szerencsétlen góllal hátrányba kerülő vendégek a második játékrészben széleken már meg tudták bontani a fáradó lensi védelmet, s ez döntött. Ami azonban a rendes játékidő hosszabbításában történt, olyat tényleg ritkán látni...

95
    Űzi-hajtja csapatát a hazai publikum az egyenlítésért!

94
    Obraniak jobbra tartó 11-esét kivédi Riou kapus!

94
    A túloldalon viszont 11-est kap a Bordeaux!

93
    A Lens gólt szerzett!
    Szépítenek a hazaiak! A csereként beküldött ZAKARYA BERGDICH átlövése hozhat vissza némi reményt a lensi szívekbe.

92
    Diego Rolán kap sárga lapot a vendégektől.

91
    Coeff került helyzetbe, s csak kevéssel tévesztett...

90
    Öt perc a ráadás.

89
    A cseresorozat újabb állomásaként a meccset eldöntő Diabatét Ben Khalfallah váltja.

87
    Nomenjanahary helyén pedig Bergdich játszik tovább.

86
    Saint-Ruf helyén Guillaume folytatja a hazai középpályán.

85
    A Bordeaux gólt szerzett!
    CHEICK DIABATÉ újabb találatával végleg eldöntötte ezt a párharcot. Ezúttal jobbról, Mariano révén jött a remek beadás, s a mali csatárnak már nem volt nehéz dolga Riou kapujába találni.

84
    Maurice-Belay újra meglógott a szélen, de a második góljukhoz képest annyi változott, hogy beadását most Coeff ki tudta fejelni Diabaté elöl.

83
    A közönségen mindenesetre nem fog múlni, óriási hangerővel biztatják kedvenceiket.

82
    Döbbenet a Felix Bollaert-stadionban, immár az a kérdés, tudnak-e még újítani a hazaiak a hátralévő rövid időben?

81
    Nem bírta kihúzni a hazai gárda! CHEICK DIABATÉ révén előnyben a Bordeaux. Az igen virgonc Maurice-Belay beadását fejelte Diabaté Riou kapujába.

79
    A csere Plumain robogott el a jobb szélen, majd passz helyett a rövid oldalhálóba vágta a labdát. Önző volt.

76
    Most már végképp komoly fölényben a vendégek, kérdés, ki tudja-e védekezni a hátralévő perceket a Lens?

Attila Varsányi

Gólok: 11. Carrasso (öngól), 93. Bergdich – 59. Sertic, 81. Diabaté, 85. Diabaté

Lapok:   41. Cyprien (LEN), 70. Nomenjanahary (LEN) – 42. Trémoulinas (BOR), 92. Diego Rolán (BOR)

kimaradt büntető: 94. Obraniak (BOR), kapus Riou hatástalanítva

Lens: Riou – Démont, Touré, Coeff, Baal – Sow, Saint-Ruf (86. Guillaume), Cyprien – Bela (65. Plumain), Ndiaye, Nomenjanahary (87. Bergdich). Edző: Sikora
    Girondins Bordeaux: Carrasso – Mariano, Faubert, Sané, Trémoulinas – Plasil, Sertic, Obraniak – Saivet (61. Diego Rolán), Maurice-Belay – Diabaté (89. Ben Khalfallah). Edző: Gillot

Játékvezetők: Turpin – Danos, Viala – Danizan – Bien, Lesage

Nézőszám: 40000