Lens – Girondins Bordeaux 2:3 (vége) | Évian Thonon Gaillard – Paris Saint-Germain 1:1 (bűnt. vége)
Lens
2:3 (1:0)
Girondins Bordeaux
szerda 17.04.2013, 19:00 • Stade Félix Bollaert, Lens • Francia Kupa

Köszönjük a figyelmet! (20:57:17)

Puskaporos hajrában a kétgólos Diabaté vezérletével végül nyerni tudott a legvégén még egy 11-est is kihagyó Bordeaux a másodosztályú Lens otthonában. Az első félidőben szerencsétlen góllal hátrányba kerülő vendégek a második játékrészben széleken már meg tudták bontani a fáradó lensi védelmet, s ez döntött. Ami azonban a rendes játékidő hosszabbításában történt, olyat tényleg ritkán látni...

95
    Űzi-hajtja csapatát a hazai publikum az egyenlítésért!

94
    Obraniak jobbra tartó 11-esét kivédi Riou kapus!

94
    A túloldalon viszont 11-est kap a Bordeaux!

93
    A Lens gólt szerzett!
    Szépítenek a hazaiak! A csereként beküldött ZAKARYA BERGDICH átlövése hozhat vissza némi reményt a lensi szívekbe.

92
    Diego Rolán kap sárga lapot a vendégektől.

91
    Coeff került helyzetbe, s csak kevéssel tévesztett...

90
    Öt perc a ráadás.

89
    A cseresorozat újabb állomásaként a meccset eldöntő Diabatét Ben Khalfallah váltja.

87
    Nomenjanahary helyén pedig Bergdich játszik tovább.

86
    Saint-Ruf helyén Guillaume folytatja a hazai középpályán.

85
    A Bordeaux gólt szerzett!
    CHEICK DIABATÉ újabb találatával végleg eldöntötte ezt a párharcot. Ezúttal jobbról, Mariano révén jött a remek beadás, s a mali csatárnak már nem volt nehéz dolga Riou kapujába találni.

84
    Maurice-Belay újra meglógott a szélen, de a második góljukhoz képest annyi változott, hogy beadását most Coeff ki tudta fejelni Diabaté elöl.

83
    A közönségen mindenesetre nem fog múlni, óriási hangerővel biztatják kedvenceiket.

82
    Döbbenet a Felix Bollaert-stadionban, immár az a kérdés, tudnak-e még újítani a hazaiak a hátralévő rövid időben?

81
    Nem bírta kihúzni a hazai gárda! CHEICK DIABATÉ révén előnyben a Bordeaux. Az igen virgonc Maurice-Belay beadását fejelte Diabaté Riou kapujába.

79
    A csere Plumain robogott el a jobb szélen, majd passz helyett a rövid oldalhálóba vágta a labdát. Önző volt.

76
    Most már végképp komoly fölényben a vendégek, kérdés, ki tudja-e védekezni a hátralévő perceket a Lens?

75
    Különösen a baloldalon javult fel a második félidőre a Bordeaux játéka, elsősorban Maurice-Belaynak köszönhetően.

73
    Ugyanonnan végezhetett el szabadrúgást a Bordeaux, mint Sertic góljánál, most azonban védett Riou.

73
    Bő negyedórával a vége előtt nem elképzelhetetlen a hosszabbítás ezen a meccsen.

71
    Nomenjanahary végezhet el szabadrúgást mintegy 20 méterről, de lövését fogja Carrasso.

70
    Nomenjanahary addig veszekszik a partjelzővel egy vitatott ítélet miatt, míg sárga lapot nem kap.

69
    Gillot mester is egyre idegesebb a padon, forrnak az indulatok a vendégek egyenlítő gólja óta.

67
    Mariano húzott el veszélyesen a jobboldalon, beadását azonban Diego Rolán már nem tudta a kapu felé irányítani.

65
    A megsérült Bela helyén Plumain folytatja a Lens csapatában.

65
    Könnyen lehet, hogy a sérülés miatt a hazai mesternek is cserélnie kell majd.

64
    Bela marad a földön a hazaiaktól, ápolni kell.

62
    Az uruguayi Rolán pályára lépésével 4-4-2-re vált a Bordeaux.

61
    Saivet helyén Diego Rolán a vendégek támadósorában, azaz a Bordeaux győzelemre tör.

61
    Heves tiltakozás követi a gólt hazai oldalról, a szabadrúgás jogosságát vitató egyik edzőt, Didier Senacot elküldi a bíró a kispadtól.

60
    Sertic "áruló", hiszen egykor a Lens csapatában futballozott.

59
    Egyenlítettek a vendégek, GRÉGORY SERTIC talált szabadrúgásból Riou hálójának bal sarkába.

56
    Sow ugratta volna ki Ndiayét, de Julien Faubert remekül avatkozik közbe, így nem lesz belőle helyzet.

55
    Vér és arany a hazai csapat beceneve, nos az már biztos, hogy a majdani (kupa)aranyért vért kell izzadni ma a Bordeaux-nak.

53
    Ndiayét állítják meg lesen Nomenjanahary passza után.

51
    A Bordeaux próbálja kicsalogatni a térfeléről a betömörülő hazaiakat, de nekik előnyük birtokában eszükben sincs kinyílni.

50
    Kérdés, meddig hagyatkozhat kapusa bravúrjaira a hazai csapat.

49
    Obraniak átadása után Diabaté kísérletét menti újra nagy bravúrral Riou.

47
    Az első veszélyes akció a hazaiaké, de Bela labdáját fogja Carrasso.

46

Bordeaux-fölény jellemezte az első félidőt, azonban a Lens védelme eddig remekül áll a lábán, ha meg baj van, Riou kapusra eddig mindig lehetett számítani. Ráadásul egy szerencsés öngóllal a hazaiak a vezetést is megszerezték, így egy félidő után ők állnak továbbjutásra. A Bordeaux-tól támadásban mindenképp több kell a folytatásban.

45
    Egy perc a hosszabbítás.

44
    Sertic nagy lövését szabadrúgásból Riou öklözi ki.

42
    Trémoulinas is begyűjt egy lapot a Belával szemben elkövetett szabálytalanságáért.

41
    Cyprien kapja a meccs első sárga lapját, Obraniakkal szemben szabálytalankodott.

39
    Obraniak beadása után Riou nem tud menteni, veszélyes helyzetben Coeff csúsztatja ki a labdát.

37
    Ndiaye lépett volna ki, de lesen volt.

35
    A középpályán nagyon fegyelmezetten zárnak a hazaiak, a Bordeaux akciói rendre fennakadnak rajtuk.

33
    A szöglet nem okoz komoly gondot a hazai védelemnek.

32
    Obraniak veszélyes lövését szögletre üti Riou.

31
    Mintegy 25 méterre a kaputól szabadrúgás a Bordeaux-nak.

31
    A vendégek egyelőre látványosan nem találják a ritmust.

30
    A gyakran letámadást játszó hazaiak az első félórában nagy falatnak bizonyultak a Bordeaux számára.

29
    Sertic veszélyes szögletét szépen húzza le Riou kapus.

27
    Ndiaye lövését védi Carrasso.

24
    A kornerből Trémoulinas kerülhetett volna helyzetbe, előle hárított Riou.

24
    Obraniak végezhetett el szögletet, de ment a védelem.

23
    Egy hazai játékos sérülése és ápolása miatt áll a játék.

22
    A Bordeaux játéka gyakorlatilag arra épül támadásban, hogy valahogy kiugrassák Diabatét. Egyelőre javarészt sikertelenül.

21
    A szabadrúgás veszélytelen, jöhetnek a hazaiak.

20
    Obraniak végezhet el szabadrúgást az oldalvonal mellől.

17
    Kapustámadásért fújta le a bíró az akciót.

17
    És mégis? Diabaté betalál ugyan Riou kapujába, de a bíró nem adja meg a gólt.

15
    A Lens védelme egyelőre magabiztosan áll a lábán, a vendégek nem tudják átjátszani.

14
    Sané hosszú indítása Diabaté felé, Riou kapus begyűjti.

13
    A kezdeti óvatoskodás után belelendült a Lens, többször megforgatták szegény Faubert-t, s ha szerencsés góllal is, de vezetést szereztek.

11
    Öngóllal szerez vezetést a másodosztályú csapat! CÉDRIC CARRASSO kapusról került saját kapujába a labda, miután Nomenjanahary lövése visszapattant rá a jobb kapufáról.

8
    Hiába a kezdeti vendégfölény, a Lens szerezhetett volna könnyen vezetést.

7
    Nagy helyzet a hazaiak előtt! Faubert labdájával Saw ugrott ki, azonban óriási helyzetben Carrassóba lő.

5
    Az első időszakban a Bordeaux akarata érvényesül, a Lens kivárásra játszik.

4
    Sertic lövése azonban lepattan a sorfalról.

4
    Mintegy 30 méterre a kaputól szabadrúgás a Bordeaux-nak.

2
    Az első veszélyesebb akció a jónevű madagaszkári Nomenjanahary kiugrása lett volna a bal szélen, de Mariano szépen szereli.

1

Cserék:
    Lens: Atrous (k), Bonne, Bourigeaud, Guillaume, Plumain, Bergdich
    Bordeaux: Keita (k), Marange, Planus, Biyogo Poko, Ben Khalfallah, Diego Rolán, Bellion

Lens: Riou – Démont, Touré, Coeff, Baal – Sow, Saint-Ruf, Cyprien – Bela, Ndiaye, Nomenjanahary. Edző: Sikora

Girondins Bordeaux: Carrasso – Mariano, Faubert, Sané, Trémoulinas – Plasil, Sertic, Obraniak – Saivet, Maurice-Belay – Diabaté. Edző: Gillot

Játékvezetők: Turpin – Danos, Viala – Danizan – Bien, Lesage.

A vendégek középpályása, Grégory Sertic a France Footballnak adott interjújában 2-0-ás Bordeaux-győzelmet jósolt. Rövidesen meglátjuk, így lesz-e?

Az előző körben a Lens a harmadosztályú Epinalt verte otthon 2-0-ra, míg a Bordeaux 2-2 után csak tizenegyesekkel tudott nyerni a negyedik ligás Raon-l'Étape otthonában. A Lens-nak azonban van már idén elsőosztályú skalpja a kupában: a 64 között otthon verték 2-1-re a Rennes gárdáját.

A Bordeaux csapatában eltiltott nincs, Gillot mester egyedül a sérült Landry Nguemo játékára nem számíthat. A hazaiaknál Eric Sikorának több a gondja, hiányzik majd az eltiltott Fradj, Leghait és Yahia mellett a sérült Ducasse, Le Moigne, Touzghar és Valdivia is.

A francia kupa negyeddöntőjében a másodosztályú Lens fogadja az élvonalban jelenleg 9. helyen álló Bordeaux csapatát. Mindez alapvetően vendégsikert vetítene előre, de hiba lenne leírni a másodosztályúként eleve nehezen elkönyvelhető hazaiakat, akik nyilván mindent megtesznek a bravúrért, az elődöntőbe jutásért.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Attila Varsányi

Gólok: 11. Carrasso (öngól), 93. Bergdich – 59. Sertic, 81. Diabaté, 85. Diabaté

Lapok:   41. Cyprien (LEN), 70. Nomenjanahary (LEN) – 42. Trémoulinas (BOR), 92. Diego Rolán (BOR)

kimaradt büntető: 94. Obraniak (BOR), kapus Riou hatástalanítva

Lens: Riou – Démont, Touré, Coeff, Baal – Sow, Saint-Ruf (86. Guillaume), Cyprien – Bela (65. Plumain), Ndiaye, Nomenjanahary (87. Bergdich). Edző: Sikora
    Girondins Bordeaux: Carrasso – Mariano, Faubert, Sané, Trémoulinas – Plasil, Sertic, Obraniak – Saivet (61. Diego Rolán), Maurice-Belay – Diabaté (89. Ben Khalfallah). Edző: Gillot

Játékvezetők: Turpin – Danos, Viala – Danizan – Bien, Lesage

Nézőszám: 40000