Niemcy – Szlovákia 2:3 (vége) | Svájc – Csehország 5:2 (vége) | Finnország – Franciaország 3:1 (vége)
Svédország – Fehéroroszország 2:1 (vége)
Finnország
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Franciaország
hétfő 06.05.2013, 19:15A csoportos Világbajnokság

Kiharcolták a győzelmet a finnek, ez azt hiszem mindent elmond a "teljesítményükről". A finnek nagyon jól kezdtek, de aztán érthetetlen módon visszaesett a teljesítményük. Ennek ellenére újítani tudtak, két gyors gólt ütöttek. Ez megfogta a franciákat, de még így is vissza tudtak jönni a meccsbe. Viszont a hazaiaknak még egy találatot sikerült elérniük, amire már nem tudtak válaszolni a franciák. Ha kicsivel több szerencséjük van, akár meg is lehetett volna ma fogni az északiakat.

Köszönöm a figyelmüket!

60:00

59:30
    "Szegény embert még az ág is húzza", végleg eldőlt a találkozó!

59:23
    Túl sok játékos volt egyszerre a jégen a galloknál, így két perces büntetést kapnak.

59:15
    Sem időt nem kérnek a franciák, sem a kapusukat nem hozzák le, érthetetlen!

59:00
    Egy perc maradt hátra, nagyon úgy néz ki, hogy nem csak az utolsó harmadból, hanem a mérkőzésből is.

58:50
    Beszorulnak a finnek, előnyük megtartására fókuszálnak.

58:30
    Meg vannak a helyzetei a franciáknak, de nem tudnak vele élni.

58:09
    Da Costa verekedte be magát Ortio kapuja elé, majd fonákkal próbálta bevenni kapuját, azonban célt tévesztett. Nagy lehetőség volt!

58:00
    Két perc van hátra a záró harmadból.

57:30
    Ennek ellenére ma el lehetett volna kapni a finneket, nem nyújtottak meggyőző teljesítményt.

57:15
    Folyamatosan támadnak a gallok, Fleury és Besch lövéseit védi Ortio kapus.

57:00
    Az otthon játszó finnek ellen nagyon nehéz ledolgozni kétgólos hátrányt, még akkor is, ha játszottak már jobban is az északiak.

56:15
    Jól tartja kétgólos előnyét a házigazda.

55:00
    Öt perc maradt hátra a harmadik játékrészből.

54:45
    Megvolt a lehetősége a francia együttesnek, de kimaradt.

54:33
    Bellemarea előtt adódott egy lehetőség, ami kihasználatlanul maradt.

54:32
    Kiegészültel a finnek.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 35. Pesonen (Aaltonen, Kontiola), 36. Aaltonen (Kontiola, Hietanen), 49. Viitaluoma (Pihlström, Väänänen) – 41. Bellemare (Trelle, Fleury)

Finnország: Ortio (Raanta) – Lepistö, Hietanen, Laakso, Mäntylä, Väänänen, Jalasvaara, Kukkonen (C), Melart – Aaltonen, Kontiola, Pesonen – Salminen, Viitaluoma, Korpikoski – Pihlström, Koskiranta, Savinainen – Haataja, Hytönen, Hagman
    Franciaország: Lhenry (Hardy) – Manavian, Auvitu, Bachet (C), Hecquefeuille, Janil, Besch, Moisand – Treillee Y., Desroisers, Guttig – Fleury, Bellemare, Treille S. – Henderrson, Roussel, Da Costa – Bozon, Ritz, Raux, Bertrand

Játékvezetők: Krik (CAN), Zalaski (CAN) – Kilian (NOR), Wilmot (CAN)

Nézőszám: 12 158