Niemcy – Szlovákia 2:3 (vége) | Svájc – Csehország 5:2 (vége) | Finnország – Franciaország 3:1 (vége)
Svédország – Fehéroroszország 2:1 (vége)
Finnország
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Franciaország
hétfő 06.05.2013, 19:15A csoportos Világbajnokság

Kiharcolták a győzelmet a finnek, ez azt hiszem mindent elmond a "teljesítményükről". A finnek nagyon jól kezdtek, de aztán érthetetlen módon visszaesett a teljesítményük. Ennek ellenére újítani tudtak, két gyors gólt ütöttek. Ez megfogta a franciákat, de még így is vissza tudtak jönni a meccsbe. Viszont a hazaiaknak még egy találatot sikerült elérniük, amire már nem tudtak válaszolni a franciák. Ha kicsivel több szerencséjük van, akár meg is lehetett volna ma fogni az északiakat.

Köszönöm a figyelmüket!

60:00

59:30
    "Szegény embert még az ág is húzza", végleg eldőlt a találkozó!

59:23
    Túl sok játékos volt egyszerre a jégen a galloknál, így két perces büntetést kapnak.

59:15
    Sem időt nem kérnek a franciák, sem a kapusukat nem hozzák le, érthetetlen!

59:00
    Egy perc maradt hátra, nagyon úgy néz ki, hogy nem csak az utolsó harmadból, hanem a mérkőzésből is.

58:50
    Beszorulnak a finnek, előnyük megtartására fókuszálnak.

58:30
    Meg vannak a helyzetei a franciáknak, de nem tudnak vele élni.

58:09
    Da Costa verekedte be magát Ortio kapuja elé, majd fonákkal próbálta bevenni kapuját, azonban célt tévesztett. Nagy lehetőség volt!

58:00
    Két perc van hátra a záró harmadból.

57:30
    Ennek ellenére ma el lehetett volna kapni a finneket, nem nyújtottak meggyőző teljesítményt.

57:15
    Folyamatosan támadnak a gallok, Fleury és Besch lövéseit védi Ortio kapus.

57:00
    Az otthon játszó finnek ellen nagyon nehéz ledolgozni kétgólos hátrányt, még akkor is, ha játszottak már jobban is az északiak.

56:15
    Jól tartja kétgólos előnyét a házigazda.

55:00
    Öt perc maradt hátra a harmadik játékrészből.

54:45
    Megvolt a lehetősége a francia együttesnek, de kimaradt.

54:33
    Bellemarea előtt adódott egy lehetőség, ami kihasználatlanul maradt.

54:32
    Kiegészültel a finnek.

54:00
    Nem akar sikerülni az emberelőny a galloknak.

53:00
    Talán az utolsó lehetőség a franciák előtt, hogy "visszajöjjenek" a mérkőzésbe.

52:32
    Kontiola (FIN) akadályozás miatt korcsolyázik le két percre.

52:30
    Nehéz helyzetben a franciák, eldőlni látszik a mérkőzés.

51:07
    Hecquefeuille elől ment Ortio kapus.

50:00
    Tíz perc van hátra a záró harmadból.

49:35
    Pesonen lövésénél Hardy már hárítani tudott.

48:36
    Finnország gólt szerzett!

Gyorsan felavatták az új francia kapust! VILLE VIITALUOMA ütötte be a harmadikat.

Gólpassz: Antti Pihlström és Ossi Väänänen

48:15
    A finnek a mai mérkőzésen sem sziporkáznak túlságosan, ahogy a többi eddigi meccseiken sem.

47:34
    Kapust cserélnek a franciák, Lhenry-t Hardy váltja.

47:30
    Vajon látunk még fordulatot, esetleg fordulatokat a mérkőzésen?

46:20
    Kontiola többszörösen veszélyeztette a francia kaput, azonban eredményes nem tudott lenni.

45:00
    A finnek csak saját maguknak köszönhetik, hogy szorossá tették a záró harmadot. 2:0-nál, ha komolyabban veszik az emberelőnyt, akár 3:0-ra is elhúzhattak volna, ehelyett most 2:1.

44:40
    A franciák irányítják a játékot, ők a kezdeményezőbbek.

44:00
    Ez a kihasználatlan emberelőny lehet a végén még nagyon fog fájni a franciáknak.

43:27
    Teljes létszámban az északiak.

42:15
    Desroisers előtt üresen tátongott a kapu, de nem használta ki!

42:00
    Nagy lehetőség előtt a gallok, akár ki is egyenlíthetnek.

41:27
    Túl sok játékos volt egyszerre a finneknél a jégen, így 2 perces kiállítás következik.

40:43
    Franciaország gólt szerzet!

Visszajöttek a mérkőzésbe a franciák! PIERRE-EDOUARD BELLEMARE találatával egy gólra zárkóznak fel a gallok! Ennél jobban nem is kezdhették volna a záró harmadot.

Gólpassz: Sacha Treille és Damien Fleury

40:01

A finnek kétgólos előnyt szereztek a második harmadban. Két villámgyors találat volt ez, ami szemmel láthatóan megfogta a franciákat. Ezt követően még kettős emberhátrányba kerültek, ahol ha kapitulálnak, végleg elszállhattak volna. Így még a gallok reménykedhetnek.

Maradjanak velünk!

40:00

39:25
    Meglepően jól védekeznek a franciák, bár ebben nyilván az is közrejátszik, hogy a finnek elégedettek a kétgólos előny tudatában.

39:00
    Egy perc van hátra a második harmadból.

38:30
    5 a 3 ellen a jégen, végleg eldönthetik a találkozót a finnek.

38:14
    Treille (FRA) is kénytelen két percig a padon pihenni, mivel késleltette a játékot.

37:50
    Kontiola az üres kapu mellé durrant! Micsoda helyzet volt!

37:35
    Besch (FRA) bottal akasztás miatt kénytelen két percet ülni.

36:30
    Vajon mennyire zökkenti ez ki a franciákat, mennyire fogja meg őket a két villámgyors találat?

35:19

JUHAMATTI AALTONEN villámgyorsan megszerzi a finnek második gólját is! Bemelegedtek az északiak.

Gólpassz: Petri Kontiola és Juuso Hietanen

35:07
    Kontiola növelhette volna a finnek előnyét, de a nagy helyzet kihasználatlanul maradt.

34:41

JANNE PESONEN végre megtöri a gólcsendet, találatával vezetnek a finnek! Emberelőnyben szereznek vezetést az északiak.

Gólpassz: Juhamatti Aaltonen és Petri Kontiola

34:19
    Bachet (FRA) palánkra lökés miatt kap két percet.

34:10
    Bellemare lövése zörgette meg a kapuvasat!

34:00
    4 a 4 ellen a jégen.

32:37
    Páros kiállítás: Da Costa (FRA) és Hietanen (FIN) durvaság miatt ülnek majd két percet.

32:37
    Da Costa egyedül korcsolyázhatott Ortio kapusra, aki ezúttal is varázsolt!

32:30
    Ez még visszaüthet, hogy az emberelőnyöket nem használták ki a franciák, pedig kaptak jó párat.

32:25

32:00
    Fleury farkasszsemet nézhetett Ortio kapussal, aki védte a lövését.

31:00
    Újabb nagy lehetőséget kaptak a franciák, kérdés. tudnak-e vele élni?

30:25
    Savinainen (FIN) palánkra lökés miatt áll ki két percre.

29:35
    Hietanen szánta rá magát egy lövésre a kék vonalról, azonban ezt a párharcot is Lhenry nyerte.

28:05
    A bírók lesen állítják meg a franciák támadását.

27:35
    Továbbra sem bírnak a franciákkal a házigazda finnek.

26:45
    Aaltonen próbálkozott ígéretes helyzetben, de nem találta el a kaput.

26:05
    A finnek kiegészültek.

25:15
    Eddig a franciák emberelőnye veszélytelen.

24:05
    Väänänen (FIN) fogta az ellenfelét, így két perc jár neki.

23:11
    Hecquefeuille lövését védi Ortio.

22:45
    Fölényben játszanak a hazaiak, de a kapu előtt megáll a tudományuk.

21:30
    Aktívabban kezdték a második harmadot az északiak.

20:08
    Kiegészültek a finnek.

20:01

A finnek favorithoz méltóan kezdtek, beszorították ellenfelüket, de nem tudták gólra váltani fölényüket. A franciák miután túlélték ezt a kritikus időszakot, még támadásokkal is futotta erejükből. A végén a gallok emberelőnyhöz is jutottak, azonban nem tudtak élni a kínálkozó lehetőséggel.

20:00

19:30
    A francia emberelőny nem akar sikerülni. Pedig nagy lehetőséget hagynak kihasználatlanul ezzel.

19:00
    Egy perc választ el minket az első szünettől.

18:17
    Besch tüzelt a kék vonalról, de Ortio védeni tudott.

18:08
    Mantyla (FIN) botfogás miatt ül két percet.

18:00
    Két perc van hátra az első harmadból.

17:55
    A túloldalon Lhenry is egy nagyot hibázott. Segíteni akart társain, azonban elvették tőle a korongot, Pesonen az üres kapuba lőhetett volna, de utolsó pillanatban szerelték a finnek kiválóságát.

17:15
    Ortio a frászt hozza csapattársaira és a finn szurkolókra, majdnem beügyetlenkedik egy gólt a saját kapujába.

16:05
    Feljavultak a franciák, akik most irányítanak.

15:22
    Előbb Treille durrantott a kapu mellé, majd Bellemare lövését hárította Ortia.

15:01
    Guttig telibe találja Ortio kapust.

14:14
    A játék nagy része a francia kapu előtt zajlik, tanyát vertek a támadó harmadban a finnek.

13:00
    Továbbra is tartja a döntetlent a francia együttes, a finnek nem tudják begyötörni a gólt.

12:13
    Teljes létszámban a franciák.

11:00
    Pesonen ütőjéről a kapuvasra vágódik a korong!

10:13
    Manavian (FRA) bottal akasztás miatt kiáll két percre.

09:44
    Laakso kínálta meg Lhenry-t egy lökettel.

09:15
    Van dolga a gall portásnak bőven, nem unatkozik.

08:45
    Väänänen szánta rá magát egy lövésre a kék vonalról, Lhenry lenyelte a korongot.

08:20
    Hietanen próbálkozását hárítja Lhenry.

07:00
    Alábbhagyott a finn fölény, kijöttek a szorításból a franciák.

06:15
    Egyelőre nem tud betalálni a finn válogatott.

06:00
    Haataja löketét hatástalanította Lhenry.

05:00
    Egyértelmű finn fölényt látunk, az északi együttes irányítja a találkozót.

04:15
    Egyelőre nem sok levegőhöz jut a gall kakas.

03:25
    Aaltonen löketét védte Lhenry kapus.

03:05
    Nyomás alatt hokiznak a franciák.

02:09
    Hagman szánta rá magát egy lövésre, azonban Lhenry védeni tudta.

01:15
    Támadásban a z északiak, védekeznek a gallok.

00:30
    Aktívabban kezdtek a finnek.

00:01

Finnország: Ortio (Raanta) – Lepistö, Hietanen, Laakso, Mäntylä, Väänänen, Jalasvaara, Kukkonen (C), Melart – Aaltonen, Kontiola, Pesonen – Salminen, Viitaluoma, Korpikoski – Pihlström, Koskiranta, Savinainen – Haataja, Hytönen, Hagman

Franciaország: Lhenry (Hardy) – Manavian, Auvitu, Bachet (C), Hecquefeuille, Janil, Besch, Moisand – Treillee Y., Desroisers, Guttig – Fleury, Bellemare, Treille S. – Henderrson, Roussel, Da Costa – Bozon, Ritz, Raux, Bertrand

Játékvezetők: Krik (CAN), Zalaski (CAN) – Kilian (NOR), Wilmot (CAN)

Kedves Hokirajongók!

Finnország-Franciaország mérkőzéssel folytatódik a Hoki VB. Érdekes mérkőzésnek ígérkezik ez a párosítás. A mérkőzés esélyesei ugyan a finnek, de mindkét csapatnak van közös pontja, mégpedig az, hogy eddig felemásan szerepeltek. A finnek előbb csak nagy nehezen, hosszabbításban gyűrték le a németek, azonban később megverték a szlovákokat. A franciák egy kiadós szlovák zakóval kezdtek. A folytatás már jobban sikerült, fontos kiesés elleni rangadót nyertek meg a sógorok ellen. Papíron a házigazda finnek a mérkőzés toronymagas esélyesei, de ki tudja?

Szurkoljunk együtt!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 35. Pesonen (Aaltonen, Kontiola), 36. Aaltonen (Kontiola, Hietanen), 49. Viitaluoma (Pihlström, Väänänen) – 41. Bellemare (Trelle, Fleury)

Nézőszám: 12 158