Niemcy – Szlovákia 2:3 (vége) | Svájc – Csehország 5:2 (vége) | Finnország – Franciaország 3:1 (vége)
Svédország – Fehéroroszország 2:1 (vége)
Finnország
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Franciaország
hétfő 06.05.2013, 19:15A csoportos Világbajnokság

48:36
    Finnország gólt szerzett!

Gyorsan felavatták az új francia kapust! VILLE VIITALUOMA ütötte be a harmadikat.

Gólpassz: Antti Pihlström és Ossi Väänänen

40:43
    Franciaország gólt szerzet!

Visszajöttek a mérkőzésbe a franciák! PIERRE-EDOUARD BELLEMARE találatával egy gólra zárkóznak fel a gallok! Ennél jobban nem is kezdhették volna a záró harmadot.

Gólpassz: Sacha Treille és Damien Fleury

35:19

JUHAMATTI AALTONEN villámgyorsan megszerzi a finnek második gólját is! Bemelegedtek az északiak.

Gólpassz: Petri Kontiola és Juuso Hietanen

34:41

JANNE PESONEN végre megtöri a gólcsendet, találatával vezetnek a finnek! Emberelőnyben szereznek vezetést az északiak.

Gólpassz: Juhamatti Aaltonen és Petri Kontiola

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 35. Pesonen (Aaltonen, Kontiola), 36. Aaltonen (Kontiola, Hietanen), 49. Viitaluoma (Pihlström, Väänänen) – 41. Bellemare (Trelle, Fleury)

Finnország: Ortio (Raanta) – Lepistö, Hietanen, Laakso, Mäntylä, Väänänen, Jalasvaara, Kukkonen (C), Melart – Aaltonen, Kontiola, Pesonen – Salminen, Viitaluoma, Korpikoski – Pihlström, Koskiranta, Savinainen – Haataja, Hytönen, Hagman
    Franciaország: Lhenry (Hardy) – Manavian, Auvitu, Bachet (C), Hecquefeuille, Janil, Besch, Moisand – Treillee Y., Desroisers, Guttig – Fleury, Bellemare, Treille S. – Henderrson, Roussel, Da Costa – Bozon, Ritz, Raux, Bertrand

Játékvezetők: Krik (CAN), Zalaski (CAN) – Kilian (NOR), Wilmot (CAN)

Nézőszám: 12 158