Ausztria – Lettország 6:3 (vége) | Szlovénia – Dánia 2:3 (hosszabbítás vége) | Oroszország – USA 5:3 (vége)
Kanada – Norvégia 7:1 (vége)
Ausztria
6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Lettország
kedd 07.05.2013, 15:15 • Hartwall Arena, Helsinki (Finland) • A csoportos Világbajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:15 - kor kezdődik.

Elérkeztünk a 2013-as A-csoportos jégkorong VB-hez, amit ezúttal Finnország és Svédország közösen rendez meg. A 16 válogatott két nyolcas csoportra van osztva, ahonnan az első 4-4 csapat jut tovább a kieséses szakaszba

A VB 5. játéknapján, a B csoportban mérkőzik meg egymással Ausztria és Lettország együttese. Az osztrákok az első mérkőzésükön az USA-tól, majd másodszorra Franciaországtól kaptak ki.
    Lettország ugyanúgy 2 vereséggel áll a csoportban (Oroszország, USA), vagyis az eleddig két 0 pontos együttes valóságos ki-ki meccset vívhat majd!

Ausztria: Starkbaum – Pöck, Lakos, Schumnig, Lukas, Unterluggauer, F. Iberer, Altmann – Latusa, Koch, Vanek – Welser, Kristler, Schuller – Raffl, Hundertpfund, Herburger – M. Iberer, Peintner, Baumgartner – Oberkofler

Lettország: Jucers – Redlihs, Kulda, Saviels, Sotnieks, M. Jass, Andersons, Freibergs – Sprukts, Darzins, Cipulis – Dzerins, Girgensons, Indrasis – Kenins, Berzins, Meija – Stals, Sirokovs, K. Jass – Pavlovs

Játékvezetők: ohansson (SWE), Rantala (FIN) – Hunnius (GER), Morrison (USA).

00:01

00:13
    Az osztrákok piros mezben és fekete alsóban, míg a lettek fehér mezben és sötét nadrágban lépnek ma jégre

Lettország gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Vezetnek a fehér mezesek! ARMANDS BERZINS kap remek korongot a hosszú oldalon, akiről az osztrák bekkek megfeledkeztek, a lettek játékosa pedig az üresen tátongó kapuba passzol! 0:1!
    Gólpassz: Ronalds Kenins

05:05
    Cipulis lövése zúg el Starkbaum kapuja mellett, továbbra is támadásban Lettország csapata

06:30
    Teljesen beszorulnak az osztrákok, Starkbaum egy másodpercre sem pihenhet

07:44
    Sorcsere, fellélegezhetnek picit a piros mezesek

08:33
    F. Iberer elé kerül a korong, az osztrák játékos állítgatás nélkül lő, a pakk azonban elkerüli a lettek kapuját! Tiszta lövőhelyzet volt!

08:49
    Tilos felszabadítás (Lettország)

09:06
    Hundertpfund (Ausztria) megy ki 2 percre, emberelőnyben a fehér mezesek!

11:53
    Girgensons lövőhelyzetben még tovább passzol, ez lesz a veszte a lett akciónak!

12:35
    Létszámazonosságnál is beszorul Ausztria a védekező harmadába, érik a második lett találat

12:40
    Sprukts (Lettország) sérül meg, lekísérik a kispadra

13:10
    Schuller cselezget a fehér mezesek kapuja körül, de nincs kinek vissza tennie a korongot

Ausztria gólt szerzett!
    GÓÓÓL! A bulit elhozzák az osztrákok, a korong FLORIAN IBERER-hez kerül, aki állít egyt rajta, majd az emberek sűrűjében pontos lövésével egalizál! 1:1!
    Gólpassz: Thomas Hundertpfund

15:02
    Vanek ugrik ki a piros mezesektől, nem sok kellett, hogy fordítsanak az osztrákok! Kapuvas, óriási lehetőség maradt ki!

17:09
    GÓÓÓL! Kihasználja emberelőnyét Ausztria! ANDRE LAKOS gondol egyet, és messziről lő, a korong a eflső sarokba vágódik! 2:1!
    Gólpassz: Manuel Latusa és Gregor Baumgartner

17:17
    A buli a piros mezese harmadából jöhet, most már a letteknek is gólt kell ütniük

18:13
    Pöck kék vonalon túli lövését védi magabiztosan Masaskis, a buli a kapuja elől jöhet

20:00

Egy harmad játék után meglepetésre vezetnek az osztrákok 2:1 arányban a lett válogatott ellen. A fehér mezesek szereztek vezetést, aztán óriási nyomás alá került az osztrák kapu, és azt hihettük, a lettek hamar eldöntik a három pont sorsát. Ehelyett a piros mezesek előbb egyenlítettek, majd kihasználták eddigi egyetlen emberelőnyüket, és a vezetést is átvették!

23:05
    GÓÓÓL! Növeli előnyét a piros mezes csapat! THOMAS VANEK szerez korongot a semleges harmadban, az osztrákok 3 az 1 ellen mennek a kapura, Vanek passz helyett lő egészen közelről, jó megoldást választ! 3:1!
    Assziszt nélküli találat volt

24:40
    Járatja a korongot Ausztria együttese, a lettek érezhetően megfogta a bekapott találat

26:58
    GÓÓÓL! Már hárommal vezetnek az osztrákok! MARIO ALTMANN szánja el magát lövésre a kék vonaltól nem messze, a korong utat talál a lettek kapujába! 4:1!
    Gólpassz: Daniel Welser és Andreas Kristler

27:30
    Buli a lettek kapuja elől, az osztrákok még egy góllal eldönthetik a mérkőzést

28:12
    Andersons (Lettország) megy ki 2 perce, emberelőnyben a piros mezesek!

28:36
    Vanek lövése vágódik ki a hálóba, a bulit kiviszik a harmadon kívülre a játékvezetők

29:13
    Latusa ellen valószínűleg büntetést érően szabálytalankodtak, de a játékvezetők nem adnak kettős előnyt az osztrákoknak

29:53
    Raffl nem éri el a korongot, így tilos felszabadítás lesz (Ausztria)

30:12
    Kiegészülnek a lettek, a piros mezeseknek helyzetük sem volt az előny alatt

30:39
    A bedobás a semleges harmadban lesz

31:45
    Tilos felszabadítás (Ausztria), az utóbbi percekben kicsit esett a játék színvonala. A lettek próbálkoznak, ha nem sikerül szépíteniük a harmadban, nagyon nehéz helyzetbe kerülnek

32:55
    Teljesen beszorulnak a piros mezesek

33:11
    Óriási védés Starkbaum részéről! Jass próbálkozott egészen közelről!

34:26
    Jass (Lettország) megy ki 2 percre akadályozásért

35:10

35:33
    Latusa hagy ki óriási lehetőséget! Masalskis szépen véd!

38:07
    GÓÓÓL! Szépítenek a fehér mezesek! AGRIS SAVIELS teljesen üresen kapja a korongot, egy állítás után közelebb merészkedik, majd kegyetlenül kilövi a rövid felsőt! 4:2!

39:28
    Starkbaum véd szépen, a lettek megérezték a lehetőséget, még közelebb zárkóznának!

39:45
    Kicsúszik a korong a támadó harmadból

39:53
    Gyorsan felérnek a lettek, Starkbaumnak akad ismét védeni valója

40:00

Tovább növeli előnyét Ausztria, de a piros mezesek nem lehetnek felhőtlenül boldogok, hiszen 4:1-nél kétszer is emberelőnybe kerültek, de nem tudták bevinni a lélektanilag oly fontos 5. gólt. E helyett szépítettek a lettek, és a harmadik harmadot 1:01 percig emberelőnyben kezdhetik! Még semmi sem dőlt el ezen a mérkőzésen!

Nézzük az első két harmad statisztikáját:
    Lövések: 17 (9,8) illetve 19 (14,5) lövés
    Emberelőny: 3/1 illetve 1/0

40:01

40:52
    GÓÓÓL! Kihasználja emberelőnyét a lett válogatott! Darzins lő messziről, ezt még fogja Starkbaum, a kicsorgó korongra többen is érkeznek, végül LAURIS DARZINS lő a hálóba! 4:3!

43:20
    Meija kellemetlenkedik a piros mezesek kapuja előtt, de Starkbaumról nem jön ki a korong, buli jöhet az osztrák kapu elől

44:22
    A semleges harmadból következik a bedobás

44:34
    Starkbaum véd, buli jön az osztrákok harmadából! A piros mezeseknek momentumuk sem volt a záró harmadban idáig!

45:03
    Ismét Starkbaumnak kell közbe avatkoznia, teljesen beszorulnak az osztrákok a védekező harmadukba

45:34
    Kicsit kijön a szorításból Ausztria csapata

47:09
    Herburger lövését fogja Masalskis, ez volt az első helyzete a harmadban a piros mezes együttesnek

47:25
    Az osztrák harmad előtt lesz a bedobás

47:40
    Schuller húzza rá fonákkal a korongot a lett kapura, Masalskis a helyén van!

48:17
    Kristler próbálkozik, a játék áttevődik a lett kapu elé, buli jöhet

48:40
    Vanek értetlenkedik, pedig lesre korcsolyázott volt az osztrákok játékosa

49:42
    GÓÓÓL! Ellépnek az osztrákok! MICHAEL RAFFL érkezik egyes egyedül a kapu előterében, és a kék félkör elől könnyedén bepasszolja a korongot a lett kapuba! Masalskisnak nem volt esélye védeni! 5:3!

50:30
    A lehető legjobbkor jött a gól a piros mezeseknek, hiszen már majdnem egyenlítettek a lettek mínusz háromról. Ez persze nem jelenti azt, hogy eldőlt volna a találkozó

51:02
    Buli jön az osztrák harmadból, továbbra is teljes támadásban a lettek

51:40
    Óriási kavarodás a hazai kapu előtt, Starkbaum kétszer is bravúrral hárít! Nagyon nyomnak a lettek!