Ausztria – Niemcy 0:2 (vége) | Szlovénia – Svájc 1:7 (vége) | USA – Finnország 4:1 (vége)

Svájc gólt szerzett!

Tovább folytatja a gólgyártást a helvét együttes! Öngólt vétettek a szlovénok, de találatot RETO SURI nevéhez írták.

Gólpassz: Andres Ambühl

39:53

Féltucat gólnál tartanak a svájciak! ANDRES AMBÜHL kegyetlenül kihasználja a szlovén védelem hibáját és az üres kapuba továbbítja a korongot.

Gólpassz: Reto Suri

35:02

Kiütés felé sodródnak a szlovénok! A helvétek immár az ötödiket ütik Hocevar kapujába. SIMON MOSER emberelőnyből talál be.

Gólpassz: Martin Plüss és Nino Niederreiter

31:20

Eldőlni látszik a találkozó! A negyedik svájci gól DENIS HOLLENSTEIN nevéhez fűződik.

Gólpassz: Julian Walker és Julien Vauclair

19:23

Hihetetlenül jól használják ki az emberelőnyöket a svájciak! 4 és fél percen belül három gólt üt a helvét gárda, nem semmi.

Gólpassz: Simon Bodenmann és Luca Cunti

17:39

LUCA CUNTI betalál! Villámgyorsan megfordítja a találkozó kimenetelét a helvét együttes! Okosan kihasználják emberelőnyüket a svájciak, ezzel 2:1-re vezetnek.

Gólpassz: Denis Hollenstein és Simon Bodenmann

14:59

SIMON BODENMANN egalizál! Góllá érett tehát a svájciak nyomasztó fölénye.

Gólpassz: Luca Cunti és Denis Hollenstein

06:13
    Szlovénia gólt szerzett!

ROK PAJIC találatával meglepetésre Szlovénia szerzi meg a vezetést! Ami nem sikerült emberelőnyben, sikerült egyenlő létszám esetén.

Gólpassz: Ziga Pavlin

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 7. Pajic (Pavlin) – 15. Bodenmann (Cunti, Hollenstein), 18. Cunti (Hollenstein, Bodenmann), 20. Hollenstein (Bodenmann, Cunti), 32. Hollenstein (Walker, Vauclair), 36. Moser (Plüss, Niederreiter), 40. Ambühl (Suri), 45. Suri (Ambühl)

Szlovénia: Hocevar (40. Kristan) – Gregorć, Robar, Pretnar, Kranjc, Pavlin, Kovacević, Tavzelj – Jeglić, Ticar, Sabolić – Rodman D., Rodman M., Urbas – Razingar (C), Pajič, Basić – Kopitar, Musić, Pance – Golicić
    Svájc: Gerber (Berra) – Vauclair, Seger (C), Blindenbacher, Furrer, von Gunten, Josi, Blum, Grossmann – Niederreiter, Plüss, Moser – Cunti, Bodenmann, Hollenstein – Ambühl, Suri, Gardner – Trachsler, Bieber, Walker

Játékvezetők: Jeřábek (CZE), Kaval (USA) – Carlson (CAN), Valach (SVK)