Ausztria – Niemcy 0:2 (vége) | Szlovénia – Svájc 1:7 (vége) | USA – Finnország 4:1 (vége)
Norvégia – Svédország 1:5 (vége)
Ausztria
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Niemcy2
szerda 08.05.2013, 15:15 • Hartwall Arena, Helsinki (Finland) • A csoportos Világbajnokság

Nézzük meg a mérkőzés statisztikáját:
    Lövések: 27 (14,10,3) illetve 35 (12,12,11) lövés
    Emberelőny: 7/0 illetve 3/0
    Kiállítások: 8 illetve 16 perc (17:37:01)

Az osztrákok nem tudtak felpörögni a záró harmadra sem, így elveszítették ezt a számukra fontos mérkőzést, aminek egyik fő oka a pocsék emberelőnyös helyzetkihasználásuk volt. Nyoma sem volt a piros mezesek tegnapi gólerős játékának (Ausztria – Lettország 6:3), de ezzel együtt is esélyes az újonc a bent maradás kiharcolására.
    A németek ezzel a győzelemmel, immár 4 ponttal állnak a tabellán, és minden bizonnyal nem lesznek kiesési gondjaik, habár még 4 forduló hátravan a csoportküzdelmekből!

60:00

59:51
    Vanek (Ausztria) a gólszerzőre üt, így testre ütésért 2 percet kap

59:51
    Németország gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Végleg eldől! MARCUS KINK duplázik, estében üt gólt! Emberhátrányos találat! 0:2!
    Asziszt nélküli találat volt

59:51
    Kicsúszik a korong a német harmadból, az egyik fehér mezes estében próbálja meg bevenni az üres kaput, és sikerül is neki!

59:13
    Unterluggauer életerős lövését védi Zepp!

58:29
    Üres a piros mezesek kapuja, 6 a 4 ellen a jégen az osztrákok!

58:28
    Időkérés az osztrák együttesnél

58:28
    Hatalmas egyenlítési lehetőség: Ankert (Németország) áll ki 2 percre akadályozásért

58:01
    A mérkőzés utolsó 2 perce kezdődik

57:55
    2 az 1-ben mehettek a kapura a németek, de Mauer mellé lövi a ziccert!

57:31
    Starkbaum lepkésében a pakk, a buli az osztrák kapu elől jöhet

56:37
    Tilos felszabadítás (Németország), lassan hajrázniuk kellene a piros mezeseknek, fogy az idejük

54:55
    Mauer próbálkozik, de lövését egészen könnyedén hatástalanítja az osztrák hálóőr

53:57
    Starkbaum tenyerel rá a pakkra, a buli így az osztrák kapu elől jön

53:16
    Kink teszi be laposan a pakkot az osztrák kapu elé, de nem sikerül veszélyes helyzetet kialakítaniuk a németeknek