Ausztria – Niemcy 0:2 (vége) | Szlovénia – Svájc 1:7 (vége) | USA – Finnország 4:1 (vége)
Norvégia – Svédország 1:5 (vége)
Norvégia
1:5 (0:2, 1:0, 0:3)
Svédország
szerda 08.05.2013, 20:15A csoportos Világbajnokság

Végül biztosan hozták a svédek a meccset. A második harmadban feljöttek a norvégok, és úgy nézett ki, hogy még szorossá tehetik a mérkőzést, de a svédek nem bíztak semmit a véletlenre és három góllal az utolsó harmadban megpecsételték a norvégok sorsát. Ezzel a győzelemmel egy újabb lépést tettek a svédek a negyeddöntő felé. (22:44:57)

60:00

59:50
    Még egy utolsó buli a norvég kapu előtt

59:30
    Sikerül a norvégoknak kidobni a harmadból a korongot

59:00
    Kettős svéd előny a meccs végéig. Danielsson lövését védi Haugen.

58:37
    Kiállítás a norvég csapatból 2 perc Tollefsen testre ütésért

58:37
    A buli után Haugen véd egy nagyot közben a játekvezető újabb norvég játékost küld ki 2 percre

58:31
    Kiállítás a norvég csapatból 2 perc Thoresen cross-checking

57:30
    Eldőlt a mérkőzés a norvég bátor húzás után.

56:33
    Svédország gólt szerzett!
    LANDESKOG GABRIEL végül mégis betalál az üres kapuba. Gólpasszok: Hjalmarsson Simon, Eriksson Loui

55:50
    Nem tudja gólra váltani a norvég csapat az emberelőnyt, lehozzák a kapust is, kétszer is az üres kapu mellé lövik a svédek a pakkot.

54:15
    Linberg lövésébe vetődnek bele a norvég hátvédek, majd újabb kavarodás Haugen kapuja előtt. Forró pillanatok a norvég kapu előtt.

53:20
    Kirepül a korong, újabb reklám szünet a csarnokban

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 32. Holtet – 10. Landeskog (Axelsson, Fransson), 14. Eriksson (Persson, Axelsson), 45. Jamtin (Fransson), 46. Falth (Axelson, Persson), 57. Landeskog (Hjalmarsson, Eriksson)

Norvégia: Haugen(Soberg) – Holos, Bonsaksen, Hansen, Skroder, Roymark – Trygg, Tollefsen(C), Holtet, Forsberg, Thoresen(A) – Solberg, Odegaard, Bastiansen(A), Olimb K., Olimb M. – Spets, Ask, Martinsen, Roest, Dahlstrőm.
    Svédország: Markstrőm(Enroth) – Tallinder, Gustafsson, Petersson, Lundqvist(A), Jamtin – Fransson, Falth, Jarnkrok, Danielsson, Thornberg – Kronwall(C), Granberg, Lindberg, Ericsson, Landeskog – Hjalmarsson, Eriksson, Persson(A), Axelsson.

Játékvezetők: Baluska(SVK), Kirk(CAN) – Dehaen(FRA), Suominen (FIN)