Ausztria – Niemcy 0:2 (vége) | Szlovénia – Svájc 1:7 (vége) | USA – Finnország 4:1 (vége)
Norvégia – Svédország 1:5 (vége)
Norvégia
1:5 (0:2, 1:0, 0:3)
Svédország
szerda 08.05.2013, 20:15A csoportos Világbajnokság

Végül biztosan hozták a svédek a meccset. A második harmadban feljöttek a norvégok, és úgy nézett ki, hogy még szorossá tehetik a mérkőzést, de a svédek nem bíztak semmit a véletlenre és három góllal az utolsó harmadban megpecsételték a norvégok sorsát. Ezzel a győzelemmel egy újabb lépést tettek a svédek a negyeddöntő felé. (22:44:57)

60:00

59:50
    Még egy utolsó buli a norvég kapu előtt

59:30
    Sikerül a norvégoknak kidobni a harmadból a korongot

59:00
    Kettős svéd előny a meccs végéig. Danielsson lövését védi Haugen.

58:37
    Kiállítás a norvég csapatból 2 perc Tollefsen testre ütésért

58:37
    A buli után Haugen véd egy nagyot közben a játekvezető újabb norvég játékost küld ki 2 percre

58:31
    Kiállítás a norvég csapatból 2 perc Thoresen cross-checking

57:30
    Eldőlt a mérkőzés a norvég bátor húzás után.

56:33
    Svédország gólt szerzett!
    LANDESKOG GABRIEL végül mégis betalál az üres kapuba. Gólpasszok: Hjalmarsson Simon, Eriksson Loui

55:50
    Nem tudja gólra váltani a norvég csapat az emberelőnyt, lehozzák a kapust is, kétszer is az üres kapu mellé lövik a svédek a pakkot.

54:15
    Linberg lövésébe vetődnek bele a norvég hátvédek, majd újabb kavarodás Haugen kapuja előtt. Forró pillanatok a norvég kapu előtt.

53:20
    Kirepül a korong, újabb reklám szünet a csarnokban

53:10
    Úgy néz ki, hogy eldőlt a mérkőzés a svédek kontrolálják a játékot

52:00
    Holtet lövése suhan el Markstrőm feje mellett.

51:00
    Kiegészültek a csapatok

50:35
    Nagy küzdelem a norvég kapu mögött, végül kihozzák a norvégok a korongot és támadást indítanak.

49:45
    Markstrőm szépen véd a lepkéssel egy veszélyes norvég lövést.

47:40
    Trigg próbál támadást indítani, de csak a svédek harmadáig jut el a norvég támadás.

46:30
    Megzavarodtak a norvégok a gyors svéd gólok után, és tovább folytatódnak a svéd rohamok.

45:01
    FALTH ELIAS szépen tör be a kapus elé és közelről a fölső sarokba küldi a korongot. Gólpasszok: Axelsson Dick, Persson Niklas

44:11
    JAMTIN ANDREAS belepiszkál a kapus előtt Fransson lövésébe, és a hálóba köt ki a korong. Gólpassz: Fransson Johan

43:30
    Hosszú játékrész megszakítás nélkül, nagy harc a korongért a norvégok harmadában, végül megszakítja a bíró a játékot.

42:40
    Szétszórt pontatlan játék a norvégoktól, újabb svéd támadás. Linberg szép lövése közelről.

41:30
    Aktívan kezdik a svédek a harmadik harmadot, egy kisebb nyomást gyakorolnak most a norvégok kapujára.

40:24
    Tallinder lövését védi Haugen a harmad elején

40:01

Feljöttek a norvégok a második harmadban és egyenrangú ellenfelek voltak a svéd csapatnak. Izgalmas harmadik harmadra van kilátás. Kapura lövések két harmad után 27:14 a svédek javára.

40:00

39:10
    Felszabadít a norvég csapat, kivágják a korongot a harmadból.

38:30
    Rögtön a buli után nagy helyzetben a svédek, de kimarad a ziccer.

38:10
    Kiállítás a norvég csapatból 2 perc Tollefsen fogásért

38:00
    Sok pontatlanság mindkét oldalon, jól védekeznek a csapatok a kék vonal előtt.

37:25
    Kevergetnek a norvégok a svéd kapu mögött, de végül kihozzák a svédek a korongot.

36:30
    A norvég gól után már nem olyan magabiztos a svéd csapat

35:47
    Landeskog kemény lövését védi Haugen

35:20
    Solberg lövése érdekesen pattan le a palánkról, majdnem meglepte Markstrőm kapust a lepattanó korong.

34:10
    Tilos felszabadítás (Norvégia)

33:55
    Markstrőm kapus tenyerel rá a korongra. Buli a svéd kapu előtt.

33:10
    A gól után szárnyat kaptak a norvégok és több támadással is veszélyeztették a svéd kaput.

31:53
    Norvégia gólt szerzett!
    HOLTET MARIO csíp el a kék vonal előtt egy korongot, majd bátran a kapura tör és kilövi a fölső sarkot. Gólpassz nélkül.

30:50
    Svéd nyomás a norvég kapu előtt, Haugen többször is bravúros védést mutat be.

29:30
    Kiegészültek a svédek

29:10
    Újabb Markstrőm védés Hules lövése után, nem tudják a norvégok meglepni a svéd védelmet a kettős előnyben

28:30
    Thoresen bomba lövését védi Makstrőm

28:00
    Nagy lehetőség a norvégok előtt. Kettős emberelőnyben játszhatnak majdnem két percig

25:40
    Rögtön a buli után Franssen küld egy kémény lövést Haugen kapusra.

25:13
    Kiállítás a norvég csapatból 2 perc Holtet-diving

24:35

24:25
    Haugen kapus kivédte a büntetőt.

24:25
    Axelsson szóló után büntetőt ítél a játékvezető. Bonsaksen volt szabálytalan.

23:40
    Haugen kapus hibáját a kapu mögött majdnem kihasználta Pettersson

23:00
    Elmozdult a norvég kapu Thornberg ütközött Haugen kapussal.

22:48

21:50
    Nem sikerült eddig a norvég csapatnak kidolgozni semmilyen helyzetet az emberelőnyben

20:48
    Kiállítás a svéd csapatból. 2 perc Pettersson durva játékért

20:38
    Lundqvist egy lövő csel után helyzetbe kerül, de lecsúszik a korong és Haugen kapus rátenyerel a korongra.

20:01

Kapura lövések az első harmad után:
    Norvégia-6
    Svédország-10

Jobban kombináltak a svédek az első harmadban, és megérdemelten vezetnek. A norvégok nem dolgoztak ki egyetlen veszélyes helyzetet sem, és csak távoli lövésekkel próbálkoztak. Hamarosan folytatjuk a második felvonással.

20:00

19:05
    Norvég nyomás a harmad végére.

18:10
    Gyors norvég kontra, de Gustafsson szépen alítja meg a támadást.

17:30
    Kisebb nyomás a norvég kapu előtt, fölényben játszanak a svédek.

14:00
    ERIKSSON LUI kap a kapu elé egy pontos passzot és közelről átlövi Haugen kapust. Gólpasszok: Persson Niklas, Axelsson Dick.

13:30
    Kikotorják a svédek a kapu mögül a korongot, sikerül visszapasszolni a kék vonalra, de csak egy gyenge lövés a kapu mellé az akció vége.

13:00
    Kapura lövések aránya 6:6

12:22
    Norvég les után, reklám szünet következik.

11:40
    Nem tudnak a norvégok támadásba lendülni, továbbra is a svédek uralják a játékot.

10:35
    A gól után folytatódik a svéd nyomás a norvégok harmadában

09:26
    LANDESKOG GABRIEL kap a körök közé szép passzot és védhetetlenül Haugen kapus mellett a hálóba lövi a korongot. Gólpasszok: Axelsson Dick, Fransson Johan

09:00
    Fransson kemény lövését üti ki Haugen kapus.

06:10
    A svéd Fransson szépen megy el, és egy jó lövéssel zárja az akciót.

05:00

04:30
    Olimb Ken becselezi magát egész a kapus elé és éles szögből a kapusba lövi a pakkot.

04:10
    Újból sikerül a svédeknek hátrányban felszabadítani.

03:50
    Kivágják a svédek a korongot, újból indul a norvég támadás. Skroder lövését védi Markstrőm..

02:55
    Kiállítás a svéd csapatból. 2 perc Lundqvist akadályozásért

02:20
    Jankrok helyzetben, közelről Haugen kapus mamutjaiba lövi a pakkot.

01:15
    Kisebb dulakodás a norvég harmadban, égy svéd les után.

00:35
    Lundqvist első lövése Haugen kapusra

00:10
    A mérkőzés első buliját a norvégok hozzák el.

00:01

A csapatok már felsorakoztak a kék vonalon, szólnak a himnuszok.

Norvégia: Haugen(Soberg) – Holos, Bonsaksen, Hansen, Skroder, Roymark – Trygg, Tollefsen(C), Holtet, Forsberg, Thoresen(A) – Solberg, Odegaard, Bastiansen(A), Olimb K., Olimb M. – Spets, Ask, Martinsen, Roest, Dahlstrőm.

Svédország: Markstrőm(Enroth) – Tallinder, Gustafsson, Petersson, Lundqvist(A), Jamtin – Fransson, Falth, Jarnkrok, Danielsson, Thornberg – Kronwall(C), Granberg, Lindberg, Ericsson, Landeskog – Hjalmarsson, Eriksson, Persson(A), Axelsson.

Játékvezetők: Baluska(SVK), Kirk(CAN) – Dehaen(FRA), Suominen (FIN).

Északi rangadót játszanak a mai napon a Stockholmi csoportban a Globen arénában. Az utóbbi években feljövőbe lévő Norvégia a hazai svéd csapattal találkozik. A tavalyi vb-én is találkozott a két csapat, és akkor a svédek nyertek 3:1-re.

A svédek eddig nem valami meggyőző teljesítmények után három meccsből 6 pontot szereztek. Egy meglepő vereség után a nyitó meccsükön Svájc ellen, egy értékes győzelmet értek el a nem jól játszó csehek ellen, majd egy sovány egygólos győzelemmel folytatták a fehéroroszok ellen.

Norvégia is 6 ponttal áll a csoportban. Két győzelem után Szlovénia és Dánia ellen,tegnap beleszaladtak egy nagyobb zakóba és kaptak egy hetest a kanadaiaktól. A vb keretükből 14 játékos játszik a svéd élvonalban, úgy hogy jól ismerik a svéd hokit.

Tavaly a negyeddöntőben, Norvégia izgalmas meccsen kapott ki a későbbi világbajnok orosz csapattól. A svédeket hazai pályán, az örök rivális cseh válogatott ütötte ki. Az idén szeretnének a hazai rendezésű vb-en bizonyítani, és bejutni a Stockholmi döntőbe.

Izgalmasan alakul ez a csoport. Svájc és Norvégia jól keveri a lapokat, éppen ezért nagyon fontos a svéd csapatnak ma a három pont megszerzése.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 32. Holtet – 10. Landeskog (Axelsson, Fransson), 14. Eriksson (Persson, Axelsson), 45. Jamtin (Fransson), 46. Falth (Axelson, Persson), 57. Landeskog (Hjalmarsson, Eriksson)

Játékvezetők: Baluska(SVK), Kirk(CAN) – Dehaen(FRA), Suominen (FIN)