Norimberk – Hertha BSC 2:2 (vége) | Borussia Dortmund – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 2:1 (vége)
Borussia Dortmund
2:1 (0:0)
Braunschweiger TSV Eintracht 1895
vasárnap 18.08.2013, 17:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Bundesliga

A vendégek a betömörült védelemmel nagyon sokáig állták a sarat a hazai támadások ellen. De aztán a 75. percben a csereként beállt Hofmann góljával sikerült megszerezni a vezetést, majd Reus büntetőjével már eldőlt a találkozó. A 90.percben öngóllal szépített a Braunschweiger.
    Megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Dortmund, az egész mérkőzés alatt jóval többet birtokolták a labdát, és kapura gyakorlatilag csak ők voltak veszélyesek.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (19:27:01)

90+1
    Mkhitaryan helyére Marvin Ducksch állt be.

90
    Két perc lesz a hosszabbítás.

90
    A Braunschweig gólt szerzett!
    KEVIN KRATZ goljával szépítenek a vendégek a végén, de ez már csak szépségtapasz valószínűleg.

89
    Egy perc marat hátra a rendes játékidőből.

88
    Boland végzi el a vendégek szabadrúgását.

86
    A Dortmund gólt szerzett!
    MARCO REUS elküldi a kapust a jobb sarokba, a labda a balba megy. valószínűleg ezzel a góllal eldőlt a találkozó.

85
    Büntetőhöz jut a Dortmund! Hofmann húzta meg a tizenhatoson belül Bicakcic mellett a labdát, aki becsúszással próbált meg menteni, de közben Hofmann lábát is érintette. A játékvezető büntetőt ítélt.

84
    Sahin íveli be a hazaik szögletét, nem jelentett veszélyt.

82
    Lewandowski lövése után nagy helyzet alakult ki, végül mentettek a vendégek.

81
    Reus próbált meg kilépni, majd előtte, de elakadt a védőben a labda.

80
    A cserék mindenképpen jót tettek a Dortmund játékának, mind Reus, mind Hofmann nagy kedvvel játszik.

79
    Reus próbálkozott egy lövéssel, elakadt a blokkban.

78
    Szabadrúgás a Dortmund javára a középpályáról.

77
    Ademi áll be Dennis Kruppke helyet.

76
    A hazaiak türelmes játéka csak meghozta az eredményt. Végig támadva eddig a mérkőzést, megérdemelten vezet a Dortmund.

75
    A csereként beállt HOFMANN jobb oldalon kapott egy labdát Hummelstől, majd néhányat tolt rajta, és eléggé kiszorított helyről vágta be a Dortmund vezető gólját