KSI SE - BVSC- Zugló 16:14 (vége) | Kaposvári VK - Szolnoki Dózsa 9:13 (vége)
PVSK-Füszért - A HÍD Szeged 8:8 (vége) | YBL Waterpolo Club - Racionet Honvéd 8:21 (vége)
YBL Waterpolo Club - Racionet Honvéd

8:21

szombat 07.09.2013, 19:30 • MOM Sportuszoda 33m-es • E.ON Férfi OB I

Ahogy az várható volt, sima vendég győzelmet hozott a találkozó. Ennek ellenére egy élvezetes, pörgős mérkőzést láthattak a nézők. A Honvéd hamar kihasználta erőfölényét, viszont a fiatal Ybl csapata nem adta fel és a végsőkig kitartott. Ezt bizonyítja parádés utolsó negyedük. Köszönjük, hogy velünk tartottak! (20:34:12)

32
    Vége a negyedik negyednek.

32
    Demeter találja telibe átlövésből a keresztlécet.

31
    Az Ybl a végére megtáltosodott és kihasználja, hogy ellenfele kicsit kiengedett.

27
    Hatalmas lehetőség a Honvéd előtt, de Zunszky szépen hárít.

26
    Előnybe kerül, majd időt kér a vendég csapat.

26
    KOVÁCS lő közelről a kapus feje fölé. 5:20

Elnézést kérünk a szünetért, de technikai gondok adódtak. Már tart a negyedik negyed, 19:5-re vezet a Honvéd.

18
    Lefordul az Ybl, de a középről ellőtt labdával Gergelyt találják el.

17
    KISS lő jobbátlövőből hatalmas erővel a jobb felsőbe. 2:12

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, a Honvéd hozta el a labdát.

Az NB I/B harmadik helyezettje próbál tapasztalatot szerezni a Honvéd ellen, de egyelőre ennél több babér nem terem nekik. A vendégek gyors fordulásaikkal kezükben tartják a mérkőzést. Hamarosan folytatjuk.

16
    Vége a második negyednek. A félidő 11:2 a vendégeknek.

16
    Fórba kerül az Ybl, de Gergely kétszer is kapufára tolja a kínálkozó helyzetet.

16
    Jól védekezik az Ybl a blokk kitolja a bal középről érkező lövést.

15
    Fordul ismét a Honvéd.

15
    Szépen kontrázik a Honvéd, majd KOJI kapja a passzot, aki pár lóba után a jobb felsőbe lő. 2:11

14
    Honvéd kiállítás, Ybl időkérés.

13
    Gergely a kapufára tolja a jobb szélről érkező lövést.

13
    Újabb ziccer az Ybl előtt, most a blokk van jó helyen.

12
    SIMON lövése pattan be a kapusról a hálóba. 2:10

11
    Fórban az Ybl, de a ziccert két kézzel hárítja Gergely.

11
    Kiss passzolja a falból kiemelkedő ILLÉSNEK, aki a jobb alsóba húzza a labdát. 2:9

10
    SZŐKE a jobb szélről pattint a túlsó sarokba. 2:8

9
    CSERDI fórból, a bal oldalról lő a jobb felsőbe. 2:7

9
    Fülöp húzza vissza a meglóduló Ybl játékost, kiállítás.

9
    Elkezdődött a második negyed, a Honvéd hozta el a labdát.

8
    Vége az első negyednek.

8
    Fülöp úszik meg és kap pontos labdát, amit még a dudaszó előtt kapura tűz, azonban Zunszky a helyén van és véd.

8
    SZŐKE fórból középről a bal felsőbe bombáz. 1:7

8
    Jó lövés az Yblnél, de a blokk hárít.

7
    TÓTH a megúszó ember, aki lóbál párat, majd a kapus keze alatt a hálóba pattint. 1:6

7
    Gergely tolja ki a jobb alsóba tartó lövést.

6
    Illés emelkedik ki öt méterről, de a blokkba lő.

6
    A Honvédnál kiállítás, az Ybl rögtön időt kér.

5
    Most jól védekezik a hazai csapat és akár meglódulhat.

MAJOR fórból eredményes, a jobb felsőbe lő a bal oldalról. 1:3

Egy elrontott Ybl támadás után SZŐKE úszik meg és használja ki könyörtelenül a ziccert, a jobb felsőbe lőve. 0:3

2
    KOJI ugyanarról a helyről ahonnan előbb csapattársa is betalált, növeli az előnyt. 0:2

1
    MÁTYÁS szerzi meg a vezetést a vendégeknek közelről húzza be a labdát a kapus felett a hálóba. 0:1

1
    Elkezdődött a találkozó. A Honvéd hozta el a labdát a ráúszásnál.

Hamarosan kezdődik a mérkőzés. Fehér sapkában a Hegyvidék-Ybl, kékben pedig a Racionet-Honvéd.

A Hegyvidék-Ybl játékoskerete:
    dr. Zlinszky János, Ádám Zsolt, Békési Ákos, Necz Ádám, Kibédi László, Major Zoltán, Szilágyi Zsolt, Cserdi Péter, Hartman József, Koltai Kristóf, Gyarmathy Viktor, dr. Kórós Attila, Kiss Ádám, Ádám Zoltán, Rex-Kiss Endre, Juhász Zoltán. Vezetőedző: Köllő Attila

A Racionet-Honvéd játékoskerete:
    Gergely István, György Dávid, Tóth Bendegúz, Fülöp Bence, Mátyás Zoltán, Szőke Szabolcs, Boros Tamás, dr. Kiss Gergely, Demeter Tamás, Kovács Péter, Illés Sándor, dr. Steinmetz Barnabás, Takei Koji, Simon Roland. Vezetőedző: Vad Lajos

Az első forduló zárótalálkozóján a tavalyi NB I/B harmadik helyezettje fogadja, a már szebb napokat is megélt Honvédot. A Hegyvidék-Ybl számára, az alacsony költségvetés ellenére, cél a bennmaradás és fiatal játékosainak a tapasztalatszerzése. A túl oldalon tapasztalatban nincs hiány, hiszen Gergely István, Kiss Gergely és Steinmetz Barnabás személyében olimpiai bajnokok is erősítik a sokszoros magyar bajnok együttest. A Magyar Kupában az Ybl egyszer nyert a Nagykanizsa ellen, míg az Egerrel és a Debrecennel nem bírt a fiatal gárda. A Honvéd viszont továbbjutásnak örülhetett, mert bár döntetlent játszott a Péccsel, mivel kevesebb góllal kapott ki a Szegedtől, így második helyen zárt.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:30 - kor kezdődik.