KSI SE - BVSC- Zugló 16:14 (vége) | Kaposvári VK - Szolnoki Dózsa 9:13 (vége)
PVSK-Füszért - A HÍD Szeged 8:8 (vége) | YBL Waterpolo Club - Racionet Honvéd 8:21 (vége)
YBL Waterpolo Club - Racionet Honvéd

8:21

szombat 07.09.2013, 19:30 • MOM Sportuszoda 33m-es • E.ON Férfi OB I

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:30 - kor kezdődik.

Az első forduló zárótalálkozóján a tavalyi NB I/B harmadik helyezettje fogadja, a már szebb napokat is megélt Honvédot. A Hegyvidék-Ybl számára, az alacsony költségvetés ellenére, cél a bennmaradás és fiatal játékosainak a tapasztalatszerzése. A túl oldalon tapasztalatban nincs hiány, hiszen Gergely István, Kiss Gergely és Steinmetz Barnabás személyében olimpiai bajnokok is erősítik a sokszoros magyar bajnok együttest. A Magyar Kupában az Ybl egyszer nyert a Nagykanizsa ellen, míg az Egerrel és a Debrecennel nem bírt a fiatal gárda. A Honvéd viszont továbbjutásnak örülhetett, mert bár döntetlent játszott a Péccsel, mivel kevesebb góllal kapott ki a Szegedtől, így második helyen zárt.

A Racionet-Honvéd játékoskerete:
    Gergely István, György Dávid, Tóth Bendegúz, Fülöp Bence, Mátyás Zoltán, Szőke Szabolcs, Boros Tamás, dr. Kiss Gergely, Demeter Tamás, Kovács Péter, Illés Sándor, dr. Steinmetz Barnabás, Takei Koji, Simon Roland. Vezetőedző: Vad Lajos

A Hegyvidék-Ybl játékoskerete:
    dr. Zlinszky János, Ádám Zsolt, Békési Ákos, Necz Ádám, Kibédi László, Major Zoltán, Szilágyi Zsolt, Cserdi Péter, Hartman József, Koltai Kristóf, Gyarmathy Viktor, dr. Kórós Attila, Kiss Ádám, Ádám Zoltán, Rex-Kiss Endre, Juhász Zoltán. Vezetőedző: Köllő Attila

Hamarosan kezdődik a mérkőzés. Fehér sapkában a Hegyvidék-Ybl, kékben pedig a Racionet-Honvéd.

1
    Elkezdődött a találkozó. A Honvéd hozta el a labdát a ráúszásnál.

1
    MÁTYÁS szerzi meg a vezetést a vendégeknek közelről húzza be a labdát a kapus felett a hálóba. 0:1

2
    KOJI ugyanarról a helyről ahonnan előbb csapattársa is betalált, növeli az előnyt. 0:2

Egy elrontott Ybl támadás után SZŐKE úszik meg és használja ki könyörtelenül a ziccert, a jobb felsőbe lőve. 0:3

5
    Most jól védekezik a hazai csapat és akár meglódulhat.

6
    A Honvédnál kiállítás, az Ybl rögtön időt kér.

6
    Illés emelkedik ki öt méterről, de a blokkba lő.

7
    Gergely tolja ki a jobb alsóba tartó lövést.

7
    TÓTH a megúszó ember, aki lóbál párat, majd a kapus keze alatt a hálóba pattint. 1:6

8
    Jó lövés az Yblnél, de a blokk hárít.

8
    SZŐKE fórból középről a bal felsőbe bombáz. 1:7

8
    Fülöp úszik meg és kap pontos labdát, amit még a dudaszó előtt kapura tűz, azonban Zunszky a helyén van és véd.

8
    Vége az első negyednek.

9
    Elkezdődött a második negyed, a Honvéd hozta el a labdát.

9
    Fülöp húzza vissza a meglóduló Ybl játékost, kiállítás.

9
    CSERDI fórból, a bal oldalról lő a jobb felsőbe. 2:7

10
    SZŐKE a jobb szélről pattint a túlsó sarokba. 2:8

11
    Kiss passzolja a falból kiemelkedő ILLÉSNEK, aki a jobb alsóba húzza a labdát. 2:9

11
    Fórban az Ybl, de a ziccert két kézzel hárítja Gergely.

12
    SIMON lövése pattan be a kapusról a hálóba. 2:10

13
    Újabb ziccer az Ybl előtt, most a blokk van jó helyen.

13
    Gergely a kapufára tolja a jobb szélről érkező lövést.

14
    Honvéd kiállítás, Ybl időkérés.

15
    Szépen kontrázik a Honvéd, majd KOJI kapja a passzot, aki pár lóba után a jobb felsőbe lő. 2:11

15
    Fordul ismét a Honvéd.

16
    Jól védekezik az Ybl a blokk kitolja a bal középről érkező lövést.

16
    Fórba kerül az Ybl, de Gergely kétszer is kapufára tolja a kínálkozó helyzetet.

16
    Vége a második negyednek. A félidő 11:2 a vendégeknek.

Az NB I/B harmadik helyezettje próbál tapasztalatot szerezni a Honvéd ellen, de egyelőre ennél több babér nem terem nekik. A vendégek gyors fordulásaikkal kezükben tartják a mérkőzést. Hamarosan folytatjuk.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, a Honvéd hozta el a labdát.

17
    KISS lő jobbátlövőből hatalmas erővel a jobb felsőbe. 2:12

18
    Lefordul az Ybl, de a középről ellőtt labdával Gergelyt találják el.

Fórba kerül, majd időt kér a Honvéd.

Elnézést kérünk a szünetért, de technikai gondok adódtak. Már tart a negyedik negyed, 19:5-re vezet a Honvéd.

26
    KOVÁCS lő közelről a kapus feje fölé. 5:20

26
    Előnybe kerül, majd időt kér a vendég csapat.

27
    Hatalmas lehetőség a Honvéd előtt, de Zunszky szépen hárít.

31
    Az Ybl a végére megtáltosodott és kihasználja, hogy ellenfele kicsit kiengedett.

32
    Demeter találja telibe átlövésből a keresztlécet.

32
    Vége a negyedik negyednek.

Ahogy az várható volt, sima vendég győzelmet hozott a találkozó. Ennek ellenére egy élvezetes, pörgős mérkőzést láthattak a nézők. A Honvéd hamar kihasználta erőfölényét, viszont a fiatal Ybl csapata nem adta fel és a végsőkig kitartott. Ezt bizonyítja parádés utolsó negyedük. Köszönjük, hogy velünk tartottak! (20:34:12)