1899 Hoffenheim – Borussia M'gladbach 2:1 (vége) | Braunschweiger TSV Eintracht 1895 – Norimberk 1:1 (vége)
Braunschweiger TSV Eintracht 1895
1:1 (0:1)
1. FC Norimberk
vasárnap 15.09.2013, 17:30 • Eintracht-Stadion, Braunschweig • Bundesliga

Öt forduló kellett ahhoz, hogy a Braunschweiger pontot szerezzen a bajnokságban. A mai mérkőzésen az első félidőben a Nürnberg valamivel aktívabb volt, meg is szerezték a vezetést a vendégek. A második játékrészben aztán felpörögtek a hazaiak, több veszélyes támadást vezettek, ami a 70. percben góllá érett. Összességében igazságos döntetlen született, bár ezzel az egy ponttal a Braunschweiger marad utolsó a tabellán.
    Köszönöm, hogy velünk tartottak!

90
    Kiyotake ment le a pályáról, helyére Niklas Stark állt be.

87
    Kruppke váltja a lecserélt Dominick Kumbela -t.

86
    kunbela sárgul be buktatásért.

85
    Theuerkauf íveli be a hazaik szögletét. Könnyű zsákmány a kapusnak.

84
    Tomas Pekhart áll be Daniel Ginczek helyére.

80
    Timo Perthel áll be Karim Bellarabi helyére.

74
    Hasebe kap sárga lapot belépőért.

72
    Mirko Boland helyett Orhan Ademi folytatja.

70
    A Braunschweig gólt szerzett!
    OMAR ELABDELLAOUI egyenlít. Bal oldalon vezetett támadást a haza csapat, centerezést követően, Bellarabi még tovább passzolta Elabdellaoinak a labdát, aki jobbról 7 méterről kilőtte a hosszút.

67
    Teljes zavar a Nürnberg védelmében. A vendégek tizenhatosán belül járt a labda, lövésre lepasszolták Kesselnek, aki 16-ról kapásból rúgta fölé.

66
    Nagy helyzet maradt ki. A hazaiak kapusa Petkovic hosszú kirúgásából lett nem sok híján gól. A labda átpattant a vendégek védőjén, Kumbela egyedül vihette kapura, 10 méterről lőtte el, Schafer vetődve hárított.

65
    Ken Reichel megkapta az első sárga lapját, egy felugrásnál lekönyökölte ellenfelét.

64
    Dobhatnak a hazaiak a Nürnberg térfeléről. Nem sokáig van a labda a hazaiaknál.

63
    Próbálkoznak becsülettel a hazaiak, helyzeteket viszont nem tudnak kialakítani.

62
    Ginczek szabálytalankodott elől, kifelé jöhet szabadrúgással a hazai együttes.

61
    Josip Drmic helyére Mike Frantz állt be.

60
    Jobb oldalról centerezett laposan a Nürnberg, a hazai védők kivágták a labdát.

58
    Kumbela lopta középen a távolságot, majd 18-ról fölé rúgta.

57
    A középpályáról végezhet el szabadrúgást a hazai együttes.

56
    Petkovic rúgja mezőnybe a labdát.

55
    Feljebb jött a hazai csapat, próbálja nyomás alá helyezni a Nürnberget.

54
    Egy hosszú előreívelt labdára jön ki a vendégek kapusa és könnyedén összeszedi.

53
    Az első félidő végéhez képest aktívabb a Nürnberg.

52
    Vendégek dobhattak, majd el is veszítették a labdát.

51
    Bellarabi kapott egy jó labdát, a vendégek tizenhatosán belül 8 méterről lőhetett kapura, de még a kaput se találta el.

50
    A Nürnberg szögletét kifejelték a hazaiak.

49
    Kessel kapott sárga lapot miután felborította ellenfelét.

48
    Hazai támadás, jobbról játszották be a labdát, Kumbelat viszont könnyedén elválasztották a labdától.

47
    A Nürnberg végezhet el szabadrúgást saját térfeléről.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

Egy gól az első félidőben, ezenkívül nem sok érdemleges történt a pályán. A félidő feléig a Nürnberg volt aktívabb, majd a gól után magára talált a hazai együttes, és egymásután vezették a támadásokat. Ugyanakkor ez leginkább csak mezőnyfölény volt, komoly helyzeteket nem tudott kidolgozni a Braunschweiger.
    Maradnak velünk továbbra is!

45
    Hosszabbításra nincs oka a játékvezetőnek.

44
    A vendégek teljesen átadják a területet, csak a védekezéssel vannak elfoglalva.

43
    Hazai szöglet jelentett némi veszélyt, bent középen nagy volt a tömörülés, nagy nehezen aztán kivágták a vendégek.

41
    Bellarabinak játszották be a labdát a vendégek tizenhatosára, védője bedobásra rúgta ki.

40
    Öt perc maradt az első félidőből. Támadnak a hazaiak, fegyelmezetten visszazár a Nürnberg.

39
    Eléggé leült a mérkőzés, helyzeteket egyik csapat sem tud kidolgozni.

37
    A kezdeti lendületből visszavett a Nürnberg, többnyire visszaszorulnak a saját térfelükre..

36
    Egy hosszú előreívelt labda a hazaiaktól, de les miatt kifelé jöhet a Nürnberg.

35
    Szabálytalanság után a hazaiak jöhetnek szabaddal.

34
    A hazaiak felpörgették a gól óta a játékot, beszorul a Nürnberg.

33
    Veszélyesen jött be jobbról a hazaiak beadása, középen végül nem érte el a csapattárs.

32
    Dogan rúgta a szabadrúgást, bal lábas lövését Schafer szögletre tolta.

31
    A hazaiak végezhetnek el szabadrúgást 24-ről szembe a vendég kapuval.

30
    Fel van adva a lecke a hazaiaknak, meglátjuk mit kezdenek hátrányból.

28
    A Nürnberg gólt szerzett!
    ADAM HLOUSEK góljával vezetést szerez a Nürnberg. Chandler húzta meg a jobb oldalon, majd centerezésére pontosan érkezett Hlousek, aki az ötösről bevágta a labdát.

26
    A Nürberg végezhet el szabadrúgást a középpályáról.

25
    Kiegyenlített a küzdelem a pályán, helyzeteket egyik csapat sem tud kialakítani.

24
    Egy mélységi labda előre a hazaiaktól, Bellarabi viszont már szabálytalan volt. Kifelé jöhet a Nürnberg.

22
    Sok az apró szabálytalanság a pályán, töredezett a játék.

21
    Petkovic dobja ki a labdát.

20
    A Nürnberg végezhetett el szabadrúgást a kezdőkörből. Egy hosszú labda előre a vendégektől, a hazaiak tisztáztak.

19
    A hazaiak támadtak, majd rossz az előreívelt labda.

17
    A Nürnberg valamivel aktívabb, a labdát is többet birtokolják.

16
    Drmic felé egy hosszú labda a jobb oldalon, védője kikísérte a labdát.

15
    A középpályáról végezhet el szabadrúgást a hazai csapat.

14
    A hazaiak dobhatnak saját térfelükről.

13
    Kijotake kapott a les határon egy hosszú indítást, egyedül vihette volna kapura, de a labdakezeléssel voltak problémái. Végül gyengén mellé lőtte.

12
    Nagyon rossz beadás a hazaiaktól, viszont dobhatnak.

11
    Balról ívelték be a vendégek, középen a fejes nagyon mellé ment.

10
    Tíz perc után kiegyenlített küzdelem a pályán.

9
    Hazai szöglet Schäfer kezében.

8
    Bellarabi kapott egy jó labdát, kibújt a védők mögül, a vendégek kapusa védett nagyot lábbal.

7
    Kijotake ívelte be a vendégek szögletét, nem jelentett veszélyt.

5
    Kiugratással próbálkozott a Nürnberg, a hazai védő jól fedezte a labdát.

3
    Szabálytalanság miatt a vendégek jöhetnek szabaddal.

2
    A hazaik passzolgatnak középen, majd egy előreívelés, de hosszú a labda.

1
    A vendégek kezdték a mérkőzést.

1

Braunschweiger TSV Eintracht 1895: Petković – Kessel, Bicakcic, Dogan, Reichel – Theuerkauf, Boland, Elabdellaoui, Caligiuri – Bellarabi, Kumbela

1. FC Nürnberg: Schäfer – Chandler, Nilsson, Pogatetz, Plattenhardt – Balitsch, Kijotake, Hloušek, Hasebe – Ginczek, Drmic

Játékvezetők: Fritz – Anklam, Schaal.

A Bundesliga ötödik fordulójában többek között Braunschweiger – Nürnberg mérkőzést rendeznek. Négy forduló után még mind a két együttes nyeretlen, a hazaiak minden mérkőzésüket elveszítve nulla ponttal utolsók, a Nürnberg két döntetlent kapart eddig össze.
    A Braunschweiger most ismerkedik a Bundesliga világával, tavaly még a másodosztályban szerepelt a csapat. A vendég Nürnberg az első osztályban stabil középcsapatnak számít, így több tapasztalattal várhatja a találkozót. A vendégek tűnnek esélyesebbnek, ugyanakkor a hazai pálya előnye a Braunschweiger mellett szól.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.

Gólok: 70. Elabdellaoui – 28. Hlousek

Lapok:   49. Kessel (BTE), 65. Reichel (BTE), 86. Kumbela (BTE) – 74. Hasabe (NUR)

Braunschweiger TSV Eintracht 1895: Petković – Kessel, Bicakcic, Dogan, Reichel – Theuerkauf, Boland (72. Ademi), Elabdellaoui, Caligiuri – Bellarabi (80. Perthel), Kumbela (87. Kruppke)
    1. FC Norimberk: Schäfer – Chandler, Nilsson, Pogatetz, Plattenhardt – Balitsch, Kijotake (90. Stark), Hlousek, Hasebe – Ginczek (84. Pekhart), Drmic (61. Frantz)

Játékvezetők: Fritz – Anklam, Schaal