HSC Csíkszereda – Nové Zámky 4:1 (vége) | DVTK Jegesmedvék – Budapešť 2:1 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
DVTK Jegesmedvék Miškovec
2:1 (0:0, 0:1, 1:0)
UTE Újpest Budapešť
péntek 20.09.2013, 18:30 • Miskolci Jégcsarnok • MOL Liga

Eseményekben és gólokban szegény mérkőzés követhettünk figyelemmel, melyen az esélytelenebb Újpest a második harmadban megszerezte a vezetést, de nem tudta megtartani előnyét, mert Faith a harmadik játékrészben egyenlített. A hosszabbítást Knox remek egyéni teljesítménye döntötte el, így két pontot otthon tartott a Miskolc, míg az Újpest egy ponttal távozik, melyért becsülettel megküzdötten Ancsin János tanítványai. Köszönöm a figyelmet, tartsanak holnap is velünk, amikor Miskolcról előbb 14 órától a DVTK-Honvéd, majd 19.15-től a Jegesmedvék – FTC mérkőzést közvetítjük. Viszontlátásra! (21:02:03)

64:29
    A Miskolc gólt szerzett!
    Fél perccel az első öt perc lejárta előtt jött a hirtelen halál. KNOX indult meg, szép csellel elküldte védőjét, majd Pleszkán mellett balról a rövidbe bombázott.

64:00
    Még egy perc a hosszabbítás első játékrészéből.

63:30
    Ancsin János időt kér, a két szakvezető most megpróbálhatja felrázni csapatát.

63:10
    Rendre pontatlanságokon bukik el a hazaiak támadásépítése.

61:25
    Pichler szerzett korongot Duschek kapuja előtt, elvitte a kapus mellett is, de már nem tudta belőni.

60:30
    Knox lőtte az utolsót négy a háromban, Pleszkán védett, az Újpest pedig kiegészült, miután letelt a harmadik harmad végén beszedett kiállítás.

60:07
    Metcalfe-é az első lövés, Pleszkán véd.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

A harmadik harmadban négy a három ellen egyenlíteni tudott a Miskolc, de rengeteg helyzetük dacára pontot vesztenek ma, ami kellemetlen mínusz, hiszen esélyesei voltak a mai meccsnek.

Vége a rendes játékidőnek, az utolsó másodpercben még az Újpestnek is adódott egy váratlan lehetősége a győzelem megszerzésére, de nem tudtak élni vele. A hosszabbítás következik két perc múlva.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:30
    Knox püfölte bele Horváthba a korongot, nincs gól.

58:55
    Hegyi lőtt okos passzolgatás végén, de Pleszkán védeni tudott takarásban is.

58:29
    Kuuskot állítják ki, másfél percig emberelőnyben támadhat a Miskolc, Travis Young időt is kér.

58:20
    Hegyi próbált fordulásból lőni, de nem találta el jól a korongot.

57:55
    Hegyi lőtt gyengén, az ellentámadás végállomása Duschek lett.

56:31
    Szinte folyamatos hazai nyomás, egy-egy tilos felszabadítás erejéig jutnak lélegzethez most a vendégek. Helyzet ugyanakkor nincs, a Jegesmedvék nem jutnak el ígéretes lövőhelyzetig, vagy ha igen, akkor a védők vagy Pleszkán hárítanak.

55:20
    Fogy az idő és folyik az öldöklő harc a jégen. Az újpesti védők hősiesen küzdenek, de néha egy-egy kontrára is futja erejükből.

54:30
    Láda lövése Popovicsról pattant mellé

53:20
    Dubek tüzelt jobbról, Hajós beleért, oldalháló.

52:10
    Hiába fölényben újra a Miskolc, nem tudnak fordítani, már alig több mint hét perc van hátra.

50:40
    Óriási tűzijáték a vendégek kapuja előtt, de senki nem tudja bekotorni a korongot Pleszkán mögé.

49:45
    Végtelennek tűnő mezőnybeli harc után egy kapu mögül érkező koronggal Dubek az üres kaput célozhatta meg, de Pleszkán az utolsó pillanatban odaért és védett.

47:40
    Faith hozta magát helyzetbe egy gyönyörű csellel, de a lövése kevéssel elkerülte a kaput.

46:24
    Kuusk tüzelt messziről, Duschek védett magabiztosan.

45:10
    A hazaiak tovább rohamoznak, de sem Tóth, sem Hajós nem tud betalálni, ráadásul Popovics és Horváth kialakulóban lévő "románca" sem teljesedik ki.

44:35
    Kiegészül mindkét csapat.

43:33
    Négy a három ellen már betalált a Miskolc, okos passzolgatás végén FAITH lőtt jobbról, a korong pedig ezúttal Pleszkán keze alatt utat talált a hálóba. 1-1

42:58
    Fél percig láthattuk, majd Maklári is követte két társát a büntetőpadra, ugyancsak két percre, fogásért.

42:40
    Lássuk mire képesek a csapatok négy a négy ellen.

42:26
    Popovics és Ódry pihenhetnek két percig, miután "egymásra találtak" a pályán.

41:50
    Újabb miskolci passzolgatás, melynek pontatlanság, majd tilos felszabadítás a vége.

40:40
    Faith lőtt középre, Maklári előzte meg Boyle-t, mielőtt az lőhetett volna.

40:01

Bő egy perc van még az utolsó harmadig, úgy tűnik ez a játékrész időben el is fog kezdődni.

Véget ért a második játékrész, melyben az első kiállítás és az első gól is megszületett. A meglepetés, hogy az utóbbit az Újpest szerezte, amely jóval agresszívebben és támadóbban lépett fel, mint az első harmadban, aminek meg is lett az eredménye. Ha a Jegesmedvéket nem rázza fel Travis Young a szünetben, akkor a Fradi után az Újpest is győzelemmel távozhat Miskolcról, ami nem várt, kellemetlen alakulása lenne a szezon kezdetének a Bükk alján.

40:00

39:40
    Láda passzából Tóth tüzelt, de a valódi veszély megint elmaradt.

39:00
    Vojtkó lőtt jobbról vérszegényen, Pleszkánt ezúttal nem dolgoztatta meg.

37:40
    A miskolci közönség már ébresztőt fúj, de a játékosok csak megzavarodtak a bekapott góltól.

36:52
    Az Újpest gólt szerzett!
    Amikor a hazaiak már kiegészültek és megnyugodtak, jött a fekete leves, NÉMETH Péter középről a Maklári által betett korongot a bal felsőbe vágta.

35:32
    Meddő újpesti fölénnyel, de eseménytelenül letelik a két perc, kiegészülnek a Jegesmedvék

33:32
    Láda Balázs testre ütésért kap két percet.

33:30
    És jön az első kiállítás is.

33:10
    Egy újpesti les töri meg a hosszú folyamatos, ám eseménytelen játékot.

32:00
    Több mint fél óra játékidő telt már el gól és kiállítás nélkül, nem sokan tudnak a csarnokban hasonló meccset felidézni a múltból.

31:45
    Papp lőtt balról a rövidre, Duschek a helyén volt.

30:05
    Fekti tüzelt balról éles szögből, a korong a kapuvasról vágódott ki.

29:15
    Hegyi blokkolt lövése kötött ki a hálóban – a plexi fölött.

28:50
    Ódry tette középre a korongot, Duschek kapuja előtt Farka piszkált bele, de a hazaiak kapusa védeni tudott.

27:40
    Láda veszélyeztetett messziről, Pleszkán volt megint jó helyen

26:02
    A második játékrészre egy kicsivel agilisabb Miskolc és egy sokkal agilisabb UTE korcsolyázott ki, élvezetesebbé vált a találkozó.

26:00
    Fekti lőtt középről, Duschek másodjára szelidítette meg a korongot.

25:01
    Tóth lőtt keresztbe, a hosszún érkező Dubek viszont nem tudta az üres kapuba kotorni a korongot.

16:15
    Németh, majd Kuusk lőtt igen veszélyesen, a vendégeknek már most több momentumuk volt, mint az első harmadban összesen.

23:45
    Dorner lőtt balról, Duschek védett.

23:08
    Maklári emelt messziről Duschek kezébe.

22:40
    Popovics lőtt veszélyesen, de a blokkról fölé ment.

21:40
    Hegyi lövésébe Hajós kapott bele, Pleszkánnak ezúttal szerencséje volt, hogy rápattant a veszélyesen csapódó játékszer.

21:10
    Vojtkó lövésébe kapart bele Metcalfe, de Pleszkán rá tudott feküdni a korongra.

20:30
    Ezúttal Faith lőtt, szép akció végén, kevéssel mellé-.

20:14
    Faith lopta el a korongot az újpesti harmadban, Knox tüzelt, Pleszkán védett.

20:01

A karbantartás befejeződött, másodperceken belül folytatódhat a mérkőzés.

A tartalék jégfelújító sem üzemel tökéletesen, megint lesz egy kis csúszás.

Még egy perc a folytatásig.

Nagy hazai fölény és igen sok pontatlanság jellemezte az első harmadot, valamint Pleszkán József nagy védései. Eddig szépen helytáll az UTE, de ha a folytatásban is ilyen nyomás alatt lesz majd a fiatal lila-fehér csapat, akkor csak idő kérdése, hogy megszülessen a Jegesmedvék vezető gólja.

20:00

19:45
    A harmad utolsó momentuma az Újpesté: Kuusk igen messziről tüzelt, sokkal mellé.

19:10
    Hajós került kétszer is veszélyes lövőhelyzetbe, de a lilák hálóőrén ezúttal sem tudott kifogni.

18:45
    Knox és Metcalfe próbálta a kapuba passzírozni a korongot, amely végül ismét Pleszkáné lett, Metcalfe pedig a jégen fekve végezte az akciót.

18:13
    Ritó lövése pattant meg Maklárin, a veszélyesen csapódó korongot Pleszkán védte reflexmozdulattal.

17:10
    Ezúttal Ritó vágta az újpesti kapusba közelről a korongot.

16:40
    Popovics kapott ajándék korongot, Rafaj elé tálalt, aki tüzelt, ismét Pleszkán kezébe.

15:40
    Az újpesti védelem még mindig tartja magát, hosszas kísérletezés ellenére, sem Hajós, sem Rafaj nem tudott lövőhelyzethez jutni.

14:40
    Láda lőtt messziről, pontatlanul.

14:00
    Tóth, nagy kavarodás után többször is lőhetett, de Pleszkánt találta el minden alkalommal, marad a 0-0.

13:00
    Pichleré volt a második újpesti kísérlet, ő már közelebb jutott, de a rövid saroknál Duschek útját állta lövésének.

11:15
    Az első említésre méltó újpesti kísérlet: Vecaj lőtt messziről, Duschek védett.

10:40
    Rafaj lőtt messziről, kevéssel a bal felső mellé.

9:40
    Tóth első lövése a blokkról méterekre a levegőbe repült, a második löket pár másodperccel később pedig Pleszkán kesztyűjében kötött ki.

8:50
    Metcalfe tálalt Faith elé, aki közelről Pleszkánba bombázott. Ez volt az eddigi legnagyobb helyzet.

7:10
    Miskolczi vitte tette a kapu mögül Ritó elé, aki nem találta el jól a korongot, így a veszély elmaradt.

06:00
    Hajós próbálta Dubek elé tenni a korongot lövésre, de elszámolta magát, így a légiós lemaradt egy ütemmel.

05:10
    Tóth lőtt éles szögből az oldalhálóba.

04:14
    Knox lőtt takarásból, Pleszkán védett ismét.

3:10
    Hosszas korongjáratás után végül nem tudott lövéshez jutni a Miskolc, Dömötör szabadított fel.

2:15
    Popovics lőtt messziről, mellé ment volna, de Pleszkán biztosított.

1:30
    Előbb Hajós, majd Dubek is tesztelte Pleszkán kapust, aki mindkétszer a helyén volt.

0:35
    Knox tette Faith elé a korongot, de ő nem tudta kapu felé irányítani a lövését.

00:01

A játékosok és a játékvezetők már a jégen melegítenek, hamarosan a korong is útjára indulhat végre.

Még mindig a várakozás percei telnek. A jégfelújító gép is csütörtököt mondott, így jelenleg a tartalék jármű rója a köröket. Még pár perc biztosan kell, hogy elkezdődhessen a meccs.

Késéssel kezdődik majd a mérkőzés a plexi karbantartásra szorul egy helyen, amit a pályamunkások el is végeznek.

Két perc van még hátra hivatalosan a kezdésig, már gyülekeznek a szurkolók a Miskolci Jégcsarnok lelátóin. Túlzottan sokan nincsenek, a meccs sem ígérkezik a legkiélezettebbnek, sokan pedig talán a holnapra tartogatják erőiket, amikor délután a DVTK a Honvédot fogadja az OTP Bank Ligában, este pedig a Jegesmedvék látják vendégül a Ferencvárost, és próbálnak revansot venni a másfél héttel korábbi hazai zakóért (2-6).

Miskolc JJSE: Gyenes – Láda, De Bruyn, Knox, Metcalfe, Miskolczi – Orosz, Hegyi, Dubek, Rafaj, Faith – Boyle, Vajtkó, Hajós, Ritó, Tóth – Üveges, Budai, Szilágyi, Popovics, Gadó

Újpesti TE: Pleszkán – Zalavári, Maklári, Virág, Reiter, Németh – Horváth, Bereczki, Ódry, Farkas, Papp – Vecaj, Kuusk, Sweeney, Fekti, Pichler – Dorner, Jankovics, Dömötör

Játékvezetők: Haszonits, Gangel – Bedő, Soltész.

Péntek este a Jegesmedvék – UTE mérkőzéssel folytatódik a MOL Liga alapszakasza. A meglehetősen rapszodikusan szereplő hazaiak a találkozó esélyesei, a vendég Újpest eddig egyetlen pontot sem szerzett, öt mérkőzésen hat lőtt és huszonhét kapott góllal sereghajtóként várják a miskolci látogatást. A Jegesmedvék a negyedik helyen állnak, eddigi eredménysorukat mindössze a Ferencváros elleni hazai zakó (2-6) csúfítja el, másik vereségük a DAB otthonában (2-3) megfelel a papírformának.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.