Balmazújváros – Dunaújváros 2:3 (vége)
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő
2:3 (0:0)
Dunaújváros PASE
vasárnap 22.09.2013, 16:00 • Városi sportpálya, Balmazújváros • Merkantil Bank Liga

Az első félidő góltalansága után a második játékrész igazi gólparádét hozott! A Dunaújváros kezdte a gólpárbajt, majd negyedórára rá Urbin egyenlített. Nem sokáig örülhettek a hazaiak, hisz 2 perc nem telt bele, mikor Ribeiro ismét a vendégeknek szerzett vezetést, majd pár minutummal később Godslove biztosította be a győzelmet a Dunaújvárosnak, Virágh Aladár utolsó perces fejesével csak szépíteni tudott.
    Megszerezte első idegenbeli győzelmét a Dunaújváros, míg a Balmazújváros először vesztett hazai pályán, ráadásul a stadion avatását sem így képzelhették el.
    Köszönöm szépen a figyelmet, legközelebb is tartsanak velünk! (17:59:08)

A játékvezető lefújja a találkozót, a Dunaújváros diadalmaskodott 3-2-re!

90+3
    A Balmazújváros gólt szerzett!

GÓÓL!
    Egy szögletet követően KÓNYA MÁRK fejelt a hálóba 7 méterről, ezzel kozmetikázva az eredményen.

90+2
    A végén még Tóth próbálkozott egy távoli lövéssel, ami tapsot váltott ki a hazai szurkolókból.

90+2
    A hazai drukkerek keservesen káromkodnak fejenként két sort, bizony, ez a stadionavató nem sikerült valami fényesen....

90+1
    Az érdemi dolgok itt már eldőltek, ez látszódik a futballistákon is.

90
    Két perc lesz a hosszabbítás.

89
    Kihasználja utolsó cseréjét a Dunaújváros, Szalai helyére Kocsis Gábor érkezik.

88
    Csehi adta haza Milintének a labdát.

87
    Cserélnek a vendégek, a gólt szerző Ribeiro helyére érkezik Sóron Tibor

86
    Tóth próbálkozása veszélytelen volt a kapura.

86
    Villám Balázs indult meg mélységből, a védők csak hosszú idő után tudták szerelni.

85
    5 perc van hátra a rendes játékidőből, s közel áll a Dunaújváros első idegenbeli győzelméhez az idei szezonban.

84
    Hirtelen gólpárbaj alakult ki, csak kapkodja fejét a néző...

82
    Godslove már 3.-jára talált be ebben a szezonban, ezzel vezeti a házi góllövőlistát házon belül.

81
    A Dunaújváros gólt szerzett!

GÓÓÓL!
    Növelték előnyüket a vendégek!
    GODSLOVE kapott remek labdát a bal szélen, majd egy az egyben vezethette a kijövő Szalma Pálra, aki mellett könnyedén gurította el a labdát, ezzel 2 gólosra növelve csapata előnyét!

79
    Milinte Árpád kapott sárgát időhúzás miatt.

78
    Papp Ferenc kapott sárgalapos figyelmeztetést.

78
    Újra vezet a Dunaújváros!
    Ribeiro a 2. gólját szerzi az idényben

77

GÓÓÓL!
    ELKÉPESZTŐ!
    Egy kontrát követően THIAGO RIBEIRO vette le a 16-oson belül a labdát, majd azzal a lendülettel 12 méterről tüzelt, lövése a hosszúba érkezett, Szalma nem tudott védeni!

76
    Ez volt Urbinnak a 6. gólja már az idei szezonban!

75

GÓÓÓL!
    Egy kavarodást követően a felfejelt labdát URBIN PÉTER vette le, ki 8 méterről lőtt a bal alsó sarokba, Milinte esélytelen volt!
    Egyenlítettek a hazaiak!

74
    Az elmúlt percekben a Dunaújváros térfelén folyik a játék, támadnak a hazaiak.

73
    Forgács előreívelését Godslove fejelte oldalvonalon túlra.

72
    Kontrázhattak a hazaiak, Tóth lódult meg a bal szélen, egészen az alapvonalig sprintelt, mikor beadta, ám középre ívelését lehúzta Milinte Árpád, a vendégek hálóőre.

71
    A mérkőzés első sárgalapját Oláh Gergő kapja a Balmazújvárosból.

70
    Csere a Dunaújváros PASE-nél: Az NB I-ben is megforduló Urbán Gábor helyére a szabadkai születésű Perovic érkezett.

68
    Az elmúlt percekben kevés említendő esemény történt, nincs meg az a tűz a csapatokban, amit az első félidőben láthattunk.

67
    Utolsó cseréjét használja ki a Balmaz Kamilla Gyógyfürdő; Nagy Róbert helyére Kónya Márk érkezik.

66
    Oláh Gergő beadását blokkolta Papp Máté.

65
    Ismét cseréhez készülődik a hazai gárda, miközben próbálják kicsikarni szélsőik mozgatásával valamiféle akciót.

63
    Virágh Aladár beadását magabiztosan húzta le Milinte.

63
    Németh jól van,időközben Milinte jöhet egy kirúgással.

62
    Németh Ádámnak rúgnak oda, aki a földön marad.

Fél óra van hátra a meccsből, a hazaiaknak iparkodni kell az egyenlítő gólért.

59
    Kettős csere a hazai együttesben, Virágh Aladár érkezik Pintér Norbert helyére, ill. Belényesi helyett Tóth Dániel lép pályára.

58
    Papp Máténak ez a 2. gólja az idei szezonban, ő egyébként a Videotontól érkezett kölcsönbe a nyáron.

57

GÓÓÓL!
    A pontrúgást Papp Máté végezte el, aki okosan, a sorfal fölött elcsavarva lőtt a bal alsó sarokba, Szalma esélytelen volt.
    Vezet a Dunaújváros!!

56
    Szabadrúgást kapott a Dunaújváros, a táv 20 méter, a labda mögött Papp Máté és Godslove.

55
    Támadnak a Duna-partiak, egy jobb szélről érkező akciót hiúsít meg Pintér, aki oldalvonalon túlra vágja ki a labdát.

53
    Áll a játék Papp ápolása miatt.

52
    Godslove lövését Papp Ferenc blokkolta fejjel, aki a földön is maradt, ápolásra szorul.

51
    Pintér gurította le lövésre a labdát Urbinnak, aki nem cicózott, ráküldte, lövése pár méterrel szállt kapu fölé.

Még nyugodtan elmélkedhetünk a statisztikában, hisz a pályán mindezidáig semmi jelentős se történt.

Mindenesetre gól nélküli döntetlent egyik fél sem játszott ebben a szezonban, mi több, a Dunaújváros még le sem ikszelt senkivel az 5 forduló alatt,

Ha a statisztikákból indulunk ki, akkor most nyugodtabbak lehetnek a Dunaújvárosiak, hisz csapatuk idénybeli góljaik több,mint 78%-át a 2. félidőben szerezték, majd msot meglátjuk, hogy így alakul-e.

47
    Godslove kapott középen labdát 2 védő gyűrűjében,majd elesik, a játékvezető továbbot int.

46
    A vendégek kezdték a 2. félidőt.

46

Gól nélkül ért véget az első félidő. A meccs elejét uralta a Balmazújváros, bár helyzeteit nem tudta gólra váltani. Az idő teltével kiegyenlítettebbé vált a játék, visszajött a meccsbe a Dunaújváros, több veszélyes akciót is kialakítva. A játékosok nagyon sportszerűen játszanak, nemhogy gól nincs a meccsen, még lapot sem osztott ki a játékvezető.
    Reméljük, a második félidő góldúsabb lesz, most következzék negyedóra szünet, tartsanak velünk a továbbiakban is!

A játékvezető nem hosszabbít, lefújja az első játékrészt!

45
    Nincs sok hátra az első félidőből, támad a Dunaújváros!

44
    Szöglettel felérő szabadrúgást végezhetett el a Balmaz, Szöllősi beadását Forgács fejelte fel a levegőbe, ami a kapu felett hagyta el az alapvonalat.

43
    Godslove lőtt 14 méterről, lövését hárította Szalma Pál.

42
    Egy előreívelés után Belényesi kereste a labdát, majd lőni készült, ám Milinte gyorsabb volt nála, begyűjtötte a játékszert.

Öt perc van hátra a rendes játékidőből.

39
    Csehi lőtt a bal oldalon, már a 16-oson belül, lapos lövése centikkel ment a kapu mellé.

38
    Godlove beívelését lehúzza Szalma Pál.

37
    A pontrúgást hatástalanítja Burucz, aki fejesével eltakarította a veszélyes zónából a labdát.

36
    Nagy Róberttel szabálytalankodtak a jobb szélen, veszélyes helyről következhet szabadrúgással a hazai csapat.

35
    Hátul adogatnak a balmazújvárosi játékosok.

Érdekesség, hogy a Dunaújváros ebben a szezonban még pontot sem szerzett idegenben. Vajon most megtörik a jég?

33
    Papp Máté volt vállalkozó kedvében, aki nem vacakolt, 30 méterről tűzte kapura a labdát, lövése méterekkel szállt fölé.

Kevesebb, mint negyedóra van hátra az első játékrészből.

31
    Pintér Norbertet indították a bal szélen, akinek a beadását Beleuc fejelte ki.

30
    Támad a Balmaz, Urbin Péter vállalkozott el a jobbösszekötő magasságában egy lövéssel, a hosszúra tartó lövése kevéssel ment mellé!

29
    Egy beívelés után Oláh fejelte haza Szalma Pálnak a labdát. Az utóbbi időben a Balmazújváros térfelén folyik a játék.

28
    Csehi Tamás beadása Thiago Ribeiro felé pontatlan, fellélegezhetnek a hazaiak.

26
    A szabadrúgást Szöllősi végezte el, lövése megpattant a sorfalon, de így is kapura ment, ám Szalma védeni tudott.

26
    Forgács csúszott be megkésve Papp Máténak, 19 méterről jöhet szabadrúgással a Dunaújváros.

24
    Kiegyenlítetté vált a mérkőzés, s amit jó látni ,hogy mindkét csapat a támadójáték szellemében futballozik.

23
    Szöllősi lőtte kapura a szabadrúgást, ami a sorfal fölött elszállt, s a kaput vette célba, Milinte magabiztosan állt a lábán, s védett.

22
    Müller passzolt Urbinhoz, akit ellöktek, 24 méterről lőhet szabadrúgást a Balmazújváros.

Az utóbbi percekben a dunaújvárosiak helyeznek nyomást az ellenfélre...

20
    A szabadrúgás teljesen veszélytelen, a labda csúnyán a kapu fölé szállt.

20
    Villám Balázst vágják fel a jobb szélen, szabadrúgással jöhet a Dunaújváros, a labda mögött Godslove.

19
    Egy szép Szalai – Godslove összjáték után kivágják a labdát a hazaiak.

18
    Egy beadás után Pintér Róbert volt szabálytalan, kifelé jár a szabadrúgás.

17
    Godslove kapott a bal oldalon egy labdát, ám amint, hogy átvette, szerelte őt Oláh Gergő.

Eltelt negyedóra a találkozóból, eddig jobban játszott a Balmazújváros, több helyzetet alakított ki, de időnként a dunaújvárosiaknak is volt néhány veszélyes megindulásuk, mindenesetre jobban kezdte a mérkőzést a hazai gárda.

15
    A szabadrúgást tisztázzák a vendégek.

14
    Németh Ádám iramodott volna meg a bal szélen, azonban Szalai szabálytalanul állította meg, szabadrúgás.

13
    A szöglet Papp fejét találta meg, aki kapura is fejelte a labdát, ami azonban saját csapattársában, Némethben akadt el.

12
    Nagy Róbert beadási kísérletét blokkolták, következhet egy hazai szöglet.

11
    Nagy Róbert tört be a tizenhatoson belülre több vendég védő között, harciasságának köszönhetően még egy darabig tartotta a labdát, majd elesett, a hazai szurkolók tizenegyest reklamálnak.

10
    Egy előreívelés után Beleuc tisztázott.

9
    Pintér Róbert kapott a balösszekötő vonalánál egy nagyszerű labdát, hosszú sarokra tartó lapos lövését védte Milinte Árpád!

7
    A hazaiaknál nincs eltiltva senki, viszont a vendég gárdánál emiatt nem játszhat Böőr Zoltán.

6
    Egyelőre a dunaújvárosi kapu körül folyik a játék.

5
    Egy dunaújvárosi előreívelés után Urbán harcolt a labdáért, azonban Szalma Pál remekül érkezett ki kapujából,s egy akrobatikus mozdulattal elfejelte a labdát.

4
    Egy szögletet követően Forgács fejelhetett kapura, Milinte véd.

3
    A meccs első helyzetét a hazaiak alakították ki, egy legurítást követően Müller lőtt kapura 23 méterről, lövését blokkolták.

2
    A Dunaújváros fehér felszerelésben lépett pályára.

1
    A mérkőzést a narancssárga felszerelésben játszó Balmazújváros kezdte.

1

Következzék tehát a stadionavató!
    A mérkőzés perceken belül kezdődik, jó szórakozást kívánok!

Köszöntöm szépen a kedves nézőket!
    Szinte még most kezdődött el az idény, de máris a 6. fordulónál járunk, ahol a vasárnapi játéknapon az Újvárosok csatáját tekinthetik meg!
    A vendéglátó Balmazújváros eddig nem teljesít rosszul, a fordulót megelőzően a 7. helyen állt a tabellán, de akkor mit mondhat a Dunaújváros, hisz a Duna-parti gárda a játéknapok előtt a 4. helyen szerénykedett. S ha már szóba került a statisztika és az idei forma: megjegyzendő, hogy a Dunaújváros hazai pályán kaparta össze azt a 9 pontját a bajnokságban, idegenben idén még egy pontot sem szerzett! De minden rossz sorozat egyszer megszakad, ebben reménykedhetnek a vendégek. A hazai egyesület 5 meccséből 2-t megnyert, 1-szer döntetlenezett, illetve 2-szer kapott ki, s hazai pályán eddig veretlenek, 2 itthon játszott mérkőzésükből 1-et nyertek meg, ill. 1-szer ikszeltek le.
    Érdekes találkozó előtt állunk, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.